*

Offline daf

• 825
Angry Video Game Nerd
« dnia: Listopad 24, 2015, 22:51:18 »
Zakładam temat przeznaczony na ogólną dyskusję o AVGN. Głównie dlatego, że chcę wkleić jeden link, który niesamowicie poprawił mi dzisiaj humor. Trailer filmu Dr. Jekyll & Mr. Hyde: The Game: The Movie.
Enjoy.

https://www.youtube.com/watch?v=Pi3_OGnROMo

*

Offline MWK

• 517
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Angry Video Game Nerd
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2015, 21:58:46 »
Istotnie daf, bardzo trafiona, żywiołowa i świetnie wykręcona zajawka.

Ja osobiście od samego początku bardzo ceniłem sobie kunszt, jako całokształt pracy twórczej autora (mam na myśli prawie od samego początku serii AVGN, bo oglądałem go jeszcze zanim powstał youtube, tak, jestem aż taki stary ;-) i uważam, że gość ma talent, umie się doskonale posługiwać wszystkim tym, co stoi przed kamerą, bawić się nią, budować klimat i wciągać widza, mało tego, do dziś, sporadycznie lubię sobie odświeżyć jego najstarsze produkcje (do moich faworytów zaliczam Cinemaphobia oraz The Deader the Better), ALE, no właśnie i tutaj pozwolę sobie przejść do tematu i będzie bardzo krótko.

Mianowicie jak już gdzieś kiedyś pisałem dawny Nerd (czytaj, przed ogłoszeniem produkcji filmu, bardzo słabego summa summarum, okolice 2010 r.) kręcony był z pasją, na luzie, spontanicznie, z różnymi wstawkami, wizytami niespodziewanych "gości", opleciony nierzadko jakąś skomplikowaną fabułą, która ciągnęła się przez kilka odcinków - słowem - był zawsze świeży, a teraz, od jakiegoś czasu, niewiem rok, dwa, może trzy, to już nie mogę tego oglądać, wszystko walone jest na jedno kopyto, na przysłowiowe "odpierdolsie" (wstęp, omówienie/przejście gry, rzucenie kilku hasełek i szybkie zakończenie), kompletnie bez polotu, pusto, nudno...

...smutno.

*

Offline Qurek

• 224
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2015, 22:44:24 »
Mam Marku to samo, zauważyłem, że zabrakło u niego tej spontaniczności i luzu. Teraz odnosi się wrażenie, że wykonuje on swoją pracę, a nie - jak było wcześniej - bawi się swoją pasją.

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2016, 20:23:11 »
Ja też mam dokładnie to samo wrażenie, teraz tak jakby kręcił filmy pod kątem tego co widze chcą usłyszeć i tak jakby robił to schematycznie i na siłę. Też z drugiej strony to wiele gier do których miał największy wstręt z dzieciństwa już dawno omówił dlatego w sumie nie mam co się za bardzo dziwić, teraz to wygląda jakby mu płacili za to co ma mówić. Z drugiej strony jakiś czas temu zdarzył się wyjątek gdzie jeden odcinek mu wyszedł nawet dobrze o gierkach Tiger bo on to miał już dawno temu omówić i to cały czas przekładał i się do tego przyłożył. Reszta to tak jak już powiedziałem, film tak samo był dla mnie naprawdę średni

*

Zitz

« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2016, 20:49:59 »
Mi z kolei zarówno w recenzjach gier AVGN jak i filmów NC (mają ze sobą wiele wspólnego) przeszkadzało od początku nadmierne gwiazdorzenie. Z tego powodu film AVGN olałem sobie całkowicie, zaś kanał NC od jakiegoś czasu sobie całkowicie odpuściłem. Lubię spontany i komentowanie tego, co się dzieje na ekranie. Odpadam, gdy to co lubię trwa 7 min a pozostałe 20 minut to gra aktorska recenzentów (tak było w przypadku Nostalgia Critic). Cykl o grach planszowych AVGN uważam za ciekawe urozmaicenie (wiele z nich trafiło do Polski).

*

Offline Dred

• 487
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2016, 03:01:06 »
Cykl o grach planszowych AVGN uważam za ciekawe urozmaicenie (wiele z nich trafiło do Polski).
ja z kolei w ogóle nie czaję konceptu fabularnego na Board Jamesa, a można nawet powiedzieć ze mnie irytował. te wideorecenzje by były znacznie lepsze bez ciągłości fabularnej.

zaś sam cykl let's play'ów "James and Mike Mondays" uważam za kompletną porażkę. wybaczcie, ale Rofle i Matei tam po prostu pierdolą od rzeczy.

AVGN-a nadal lubię. nie jest to oczywiście to samo, co prezentował będąc w swojej szczytowej formie (praktycznie cały rok 2008 i początek 2009), lecz nadal się przyjemnie i z sentymentem (tak!) go ogląda.

*

Offline PegazusMaster

• **
  • 50
  • 2000 begin of tworzywogropodobne taśmology
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2016, 18:51:25 »
AVGN jest spoko, ale mam wrażenie, że od premiery filmu AVGN the MOVIE kolejne filmy youtube są robione na zasadzie - "To ja świetny AVGN - nieważne co wrzucę - to i tak to obejrzycie, bo w końcu jestem gwiazdą filmu" i ostatecznie odbiło się to na kanale - kręci choćby Mondays - polegające na nagrywaniu fragmentów rozgrywki w dane tytuły - lubię czasem obejrzeć przez chwilę.  W poprzednie filmy o grach wkładał sporo pracy i dodawał do nich fabułę i zwroty akcji - zdawał się być w grze dzieląc się wrażeniami z gry - gra zdawała się go "otaczać" w realu.Osobiście włączam sobie te nagrywki i lubię pogadanki tego typa Mother Fucker Mikea (aka matkojebacz michał/maciek) i jego rozkminki o grach, ale dokładnie - to przecież kanał AVGN. AVGN - brakuje jego dawnych filmów fabularnych będących jednocześnie podziałką wrażeniami z gier. W każdym razie ja oglądam nadal filmy na cinemassacre, ale za mało w nich własnego contentu fabularnego jak za dawnych czasów - ale to przecież AVGN więc czemu nie. Nigdy nie traktowałem AVGN poważnie - dla mnie to był zawsze kanał przeznaczony na wygłupy dotyczące contentu danej gry z punktu widzenia AVGN - nic ponadto, ale raczej jak dla mnie dobra rozrywka. Lubiłem też od zawsze oglądać BOARD JAMES - o grach planszowych. W niejedną nagrywkę o planszówce wprowadził ciekawe zwroty akcji. Dzięki Board JAMES odkryłem wiele gier planszowych, o których nie słyszałem. Ogólnie AVGN i Board JAMES kanały wulgarne pełne k* ch* i chamstwa, ale zrobione z pomysłem i zajawką i wyobraźnią dającą wiele wizualnych wariacji , osobistych wniosków o grach i informacji o tytułach między wierszami - co bardzo mi się podoba.

Najlepszy filmik wg mnie. Rozmach i boki zrywać:

BUGS BUNNY BIRTHDAY blowout
https://www.youtube.com/watch?v=M1tU61Nyv1w&feature=player_detailpage

FRIDAY 13 nes
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=1raUvGNbZFg

NINJA GAIDEN nes
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=6t2YvyLqw3c

z BOARD JAMES:

Crossfire nes
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=_wibltmswYU

« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2016, 22:19:38 wysłana przez PegazusMaster »
Regulamin - §21

*

Offline daf

• 825
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2017, 22:32:44 »

Chłop dobry odcinek zrobił po latach, taki trochę powrót do korzeni.

*

Offline MWK

• 517
    • www.mwkpegasus.prv.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2017, 23:35:42 »
No w sumie nawet nawet, czuć to było daf, ale nadal nie pasuję mi ta taka.... kurva ja to opisać, liniowość? Ja wiem, że to już nie te lata, chłop nie ma tyle czasu, traktuje to jak prace, bla bla bla itd. OK. Ale stary Nerd by się nie pierniczył tylko jechał WSZYSTKIE gry z serii na wszystkie konsole jakie ma. Kiedyś tak robił, spontanicznie, a nie schematycznie, tu jakaś akcja, tam coś niesztampowego... o, to zakończenie, zajebiste, było idealnym przykładem i jednocześnie potwierdzeniem tego, o co mi chodzi.

Mi osobiście jednak najbardziej brakuje "gości". Przecież aż się prosiło aby wpadł, Kyle albo Mike ubrany za Rangera aby wspólnie pograć w te gry i jednocześnie pograndzić 8) ...no ale nie będę się powtarzał. Cieszę się, że mimo wszystko coś dalej kręci.