Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - daf

Strony: [1] 2 3 ... 39
1
Pchli targ / Odp: Bluzy Contrabandyckie
« dnia: Dzisiaj o 18:21:44 »
Byłbym chętny na 1 sztukę, ALE...! to właśnie ten kolor burgundowy idealnie pasuje do logo CB i do naszych barw i chyba tylko na taki kolor byłbym chętny. Kręcę jednak trochę nosem na tę cenę...
Jeżeli będzie potrzebny projekt graficzny w określonych wielkościach/ilościach kolorów - daj znać, Tomek.

Co do tajwańskiej szwalni pod blokiem, to wybacz Grzesiu, ale wolałbym nie ryzykować. ;)

2
fCON10 / Odp: Halko (Dzwoni Twój Gilop Po Relacje)
« dnia: Dzisiaj o 08:31:42 »
Słuchajcie drodzy Forumowicze, Zlotowicze, Koledzy. Ponieważ do zlotu zostało równo pół roku, trzeba to powiedzieć otwarcie - nie zdążymy zlepić relacji w sposób, o którym pisał Krisuroku. W chwili obecnej pozostaje jedynie szansa, aby jedna osoba zaangażowała się w projekt całkowicie. No bo im więcej ludzi, tym więcej zależności między nimi, a tym samym więcej straconego czasu przez niedomówienia.

Jeżeli chcemy znowu oglądać relację na boazerii, ktoś z nas musi wyjść przed szereg i poświęcić parę miesięcy na przygotowanie dla nas tej przyjemności. Pół roku to taki odpowiedni jeszcze czas - nie jest jeszcze absolutnie za późno, a powoli zaczyna się motywująca gorączka przygotowań kolejnego zlotu. Ja sam zaczynałem zawsze działania właśnie w tym okresie roku.

Czy znajdzie się ktoś chętny? Jeżeli nie - nie obejrzymy w tym roku wspólnie filmu, co wg mnie byłoby dużą stratą dla fCON11.

3
Dokonałem zapowiadanego porównania z jalecową obudową i powiem Wam, że to niemal jedno i to samo. Są jednak drobne, kosmetyczne różnice:
- jakość plastiku jest jednak nieco na korzyść Jaleco - jest odrobinę bardziej twardy,
- zmatowienie plastiku na oryginale Jaleco jest nieco lepiej wykonane - bardziej szorstkie (możliwe, że wiąże się to z poprzednim punktem),
- w miejscu napisu "Jaleco" jest oczywiście "Mindkids", nie ma także napisu "Made in Japan" pod miejscem na tylną etykietę, ramka ta jest pusta (patrz: ostatnie zdjęcie poniżej).

Wymiary są natomiast identyczne. Labele można więc robić identyczne, jak na jalecowych oryginałach. Przednia etykieta - 88,8 x 38,8 mm, tylna - 98,0 x 49,3 mm.


4
Świetna robota, MWK, jak zawsze zresztą. Znalazłeś bardzo godne źródło plajstików, co wg mnie niezwłocznie trzeba wykorzystać. ;) Doskonale wszystko zostało tutaj opisane, myślę że nikt żadnych wątpliwości oraz pytań nie powinien już mieć. W zasadzie - nic dodać, nic ująć! Dziękuję Ci za poświęcony czas oraz zaangażowanie w ważny dla nas temat.

Cytat: MWK
Nie mam niestety żadnej gry od Jaleco, aby porównać wielkości okienek pod naklejki, jednak w odniesieniu do "standardowych" (czyli około 90x44mm) oraz tych do Pegasusa, to nieco się różnią (89x39mm) - tutaj jednak poprosiłbym kogoś z Was o potwierdzenie.
Dzisiaj po powrocie to sprawdzę, zmierzę label na jalecowym kartridżu, edytuję ten post i dam znać, jak to wygląda w porównaniu.

Dziękuję Ci również bardzo za pojedynczą sztukę do "testów" - ja również potwierdzam solidność wykonania oraz dużą kompatybilność z randomowymi PCB - chociaż nie wykonałem tak szczegółowych testów oraz dokumentacji jak Ty, to jednak potwierdzam, że na dużą część płytek obudowa powinna pasować.

Na pewno będę chętny na minimum 10 sztuk tych plajstików. A powiedz jeszcze - jak z kwestią kolorystyczną? Czy jest tam jakiś wybór, czy biorą i pakują to po prostu randomowo?

5
Kącik muzyczno-filmowy / Odp: Czego teraz słuchasz?
« dnia: Styczeń 12, 2019, 11:41:00 »
O kurde, ale mi teraz przypomniałeś dawne lata. Zawsze lubiłem właśnie Sad Robot, ale zdecydowanie bardziej Take me to the Bonus Level Because I Need an Extra Life, czyli dwa pierwsze kawałki z albumu.


6
Jeszcze więcej o grach / Odp: Co ostatnio przeszliście??
« dnia: Styczeń 09, 2019, 07:59:44 »
Dzięki za info i research. ;) Strasznie trefna ta historyjka, śmiem wątpić, że ktoś w ogóle powąchał ten geld. Ale dobre są takie motywy, podobnie jak ten z Treasure Master (tylko tam to wszystko było oficjalnie).

PS. A jaka świetna i skomplikowana instrukcja jest do tej gry - http://k39.kn3.net/291D725D8.jpg - "Avoid the green oooze", haha. Nawet tytuł ciężko im napisać było poprawnie. ;)

7
Jeszcze więcej o grach / Odp: Co ostatnio przeszliście??
« dnia: Styczeń 08, 2019, 20:32:11 »
O, to ciekawa akcja z tym zdjęciem. Nie słyszałem o tym wcześniej, nawet nie wiedziałem, że jakąś grę z tej składanki ta się skończyć. ;) Wiecie czy była jakaś nagroda, czy coś w ten deseń, czy to tylko taki easter egg? "Aaale to fajna... Fajna niespodzianka".

8
Jeszcze więcej o grach / Odp: Pokaż swoje cartridge z klasą
« dnia: Styczeń 03, 2019, 18:00:17 »
Haha, zapewne tak było - titlescreen sfotografowany starą Zorką, wydrukowany na tanim papierze i przyklejony klejem roślinnym. ;) Również nie przypominam sobie, aby ktokolwiek ze znajomych posiadał tego pirata, nie kojarzę więc także labela. Ale podejrzewam, że mogło to być jeszcze coś takiego. ;)
Gratuluję zdobyczy - dobra nagroda za solidną pracę.

9
Demoscena i gry homebrew / Odp: Sim City - NES
« dnia: Styczeń 01, 2019, 15:21:13 »
Jak dla mnie to ten obszerny artykuł o grze jest dużo ciekawszy niż sama gra (chociaż mam wrażenie, że sporo tam przesady i podkolorowania). Ale to dlatego, że po prostu nigdy nie lubiłem grać w tego rodzaju gry (a próbowałem), dlatego bardzo żałuję, że to akurat SimCity doczekało się premiery. ;) No ale dla fanów gatunku, taki moloch w postaci romu .nes to nie lada gratka. Bardzo ciekawe to wszystko.

10
Konsole i akcesoria / Odp: BTDN Happy Angel BT-818 [Batong / Shenzhen]
« dnia: Grudzień 25, 2018, 21:10:21 »
Hahaha, co to za czarna owca Pegasusa? ;D Patrząc na te zdjęcia mam już głowie zapach oraz plastyczność tego lipnego plastiku. Podejrzewam, że to bebechy BS-500AS w innej obudowie. Jakość plastiku pewnie terminatorowa, no ale to trzeba by zbadać organoleptycznie.
Fajne odkrycie, chciałbym mieć takiego klona.

Dosyć ciekawe pady, nie widzę powiązań z dogbone, jest za to nawiązanie do padów Dendy. Wkurzałby mnie pewnie jednak ukośny rozkład przycisków.

11
Kącik muzyczno-filmowy / Odp: Mniejszy przegląd italo disco
« dnia: Grudzień 23, 2018, 21:15:48 »
To ja też może poniekąd italo związane z ZSRR - Digital Emotion - The Beauty and the Beast użyte w Nu Pogodi.

13
Wydarzenia w klimacie retro / Odp: JagNESFest level 3
« dnia: Grudzień 21, 2018, 15:37:18 »
Powiem Ci tak - jestem dobrej myśli i sądzę, że spotkamy się i na JNF i na fCONie. Ja osobiście zrobię wszystko, aby pojawić się w obu miejscach (tzn. na fCONie będę na pewno). Także - do zobaczenia!

14
Opisy i recenzje gier / Odp: Tom and Jerry (and Tuffy) (1991)
« dnia: Grudzień 21, 2018, 15:14:34 »
Pierwszy raz na tę grę natknąłem się w podstawówkowej świetlicy - był tam podłączony Pegasus (zabijcie, ale nie pamiętam modelu!) i było kilka szrotowych kartridżów. Rzadko bywałem w tym miejscu, więc i rzadko się tam grało. Zresztą nie było tam klimatu - lepiej było pograć na spokojnie po powrocie do domu.

W każdym bądź razie - gra nigdy nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Była w pewnym stopniu "sztywna", w taki negatywny sposób. Fajnie było zobaczyć ulubione postaci z kreskówki na Pegasusie (chociaż zawsze kibicowałem Tomowi), ale była to zupełnie inna liga niż gry Duck Tales, Chip & Dale, czy Tiny Toon.
Nigdy nie przeszedłem jej do końca. Za dzieciaka doszedłem dosyć daleko (chyba?) - gdzieś w okolice etapu na drzewie, z tymi mrówkami.
Gra ma charakterystyczny, Hi-Techowy klimat, nigdy nie lubiłem gier od tego producenta (Barbie i te gry z Mickey'em, co zbierasz alfabet). Taki pegasusowy średniak, na którego nikt na podwórku raczej specjalnie nie polował...

15
Opisy i recenzje gier / Odp: Double Dragon - trylogia
« dnia: Grudzień 19, 2018, 13:54:30 »
Cytuj
Co do trzeciej części. Nie wiele grałem, ale znam z longplay’ów i przez uwielbienie przez MWK i ta gra zawsze będzie mi się z tobą kojarzyć Marek.
Ja mam tak samo - w głowie strasznie wrył mi się obrazek grających razem MWK z Lio na FamiCONach, czy tam innych JagNESach. Chociaż przede wszystkim, to w głowie mam filmik "1,79, czyli pivo naszym przyjacielem jest". To właśnie tam nastąpiła ta najbardziej znana mi rozgrywka w DD3.

Ja gier z tej serii totalnie nie trawię - próbowałem podchodzić parę razy, mam nawet kartridż z dwójką, ale nic z tego... Za sztywne jest dla mnie to sterowanie, nie umiem w to po prostu grać...

Strony: [1] 2 3 ... 39