Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - daf

Strony: [1] 2 3 ... 31
1
Dzięki wszystkim obecnym za bardzo udany weekend. Najważniejsze podczas tych dni było spotkanie z Wami i to przebiegło jak zawsze - gruzowo oraz znakomicie. Dzięki dziat za udostępnienie nam mieszkania, mam nadzieję, że porządkowanie nie zajęło Ci aż tak dużo czasu i że nie zniszczyliśmy zbyt dużo rzeczy. Fajne były akcje z czajniczkiem, projektorem, no a przede wszystkim wspólne rozmowy. Dobrze było zobaczyć się także z Vinylem po przerwie. Wracaj do nas na stałe, chłop.

Wizyta w Pinball Station była krótka, ale intensywna. Wparowaliśmy tam już po znacznej ilości wódki, także granda była znacząca. Skończyło się więc na licznych upomnieniach, bo Rybie Wojny - gra na Pegasus bez muzyki - została odpalona zbyt głośno. Cała sala słyszała jak rekin wjeżdża w akwarium. Jestem też święcie przekonany, że to nie my zepsuliśmy tego Pegasusa, bo my nie psujemy Pegasusów, tylko je naprawiamy. Sorry Uomotigre jeżeli coś było nie tak, ale tacy już jesteśmy i tego się raczej nie zmieni - nieobliczane chłopy. Taki z nas już ContraBurdel.
Szkoda, że nie wypaliło z naszym konkursem. Ja nie mam takiej siły przebicia, żeby chodzić po ludziach i prosić ich, by podeszli na górę i pograli w Contrę, a później jeszcze wszystkim po kolei tłumaczyć zasady. Dlatego dzięki MWK, że zrobiłeś w tym kierunku odpowiednie kroki i udało Ci się namówić chociaż garstkę zainteresowanych. Głównej nagrody nikomu nawet nie daliśmy, no bo można powiedzieć, że konkurs ostatecznie się nie odbył... Ale może przyda się ona w innym konkursie, chociażby na Facebooku.

Gratulacje jeszcze dla MaarioSa, gdyż znowu udowodniłeś, że jesteś jednym z bardziej liczących się graczy w tym kraju. Dwa SNESy Mini, które wygrałeś, to zajebiste osiągnięcie. Nie ukrywam, że łudziłem się trochę na osobisty dobry wynik w Dr. Mario, ale w to było grane w niedzielę, więc musiałem sobie odpuścić...

Parę pamiątkowych zdjęć oraz parę filmików z nocnego gruzu u Tomka: https://www.dropbox.com/s/ptr2xq595a0mdzz/NPW2k18.rar?dl=0

2
fCON10 / Odp: Pomyślmy o FamiCONie 10 - Grand DecADe!
« dnia: Luty 16, 2018, 07:50:20 »
Dokładnie, szykujemy coś takiego o czym pisze Roben, ale przed nami wciąż daleka i wyboista droga. Twój tekst cały czas czeka cierpliwie na naszym dysku, Piterus, ale czas pokaże, czy uda się to wszystko ogarnąć do lipca i czy da się ogarnąć w ogóle. Szanse z dnia na dzień coraz mniejsze.
Jeżeli się uda - na pewno zostaniesz poinformowany. ;)

3
Kącik muzyczno-filmowy / Odp: Post-rock / Post-metal / Ambient
« dnia: Luty 12, 2018, 19:55:06 »
Fajny ambient można "skomponować" tutaj: https://mynoise.net/NoiseMachines/osmosisDroneGenerator.php
Pobawić się suwaczkami, albo skorzystać z zapisanych już konfiguracji.

Na stronie głównej o wiele więcej kategorii dźwięków, które możemy wygenerować: https://mynoise.net/
Polecałem to już kiedyś na starym forum.

4
Jo.

Mam jeszcze sporo różnego gruzu w folderze "różne", takiego jak jakieś gry beta homebrew, dema i inne dziwne produkcje, zbiorę to niedługo do kupy i też tu umieszczę.

5
Spać pośród Famicomów - bajka.

6
Demoscena i gry homebrew / Odp: Nebs n' Debs
« dnia: Luty 09, 2018, 08:19:21 »
Graficznie jest bardzo dobrze, tylko moje narzekania tyczą się tego, że znowu mało wymagająca platformówka. ;) A Lizarda i tak będę szanował, bo chłop Smith podjął próbę stworzenia ambitnej (no, powiedzmy...) metroidvanii. Tak samo szanuję oba Battle Kidy, bo choć jak dla mnie na tyle trudne, że aż niegrywalne, to również bardzo dobrze skonstruowane.

To tak jak z Minna de Mamotte Knight Amazon's Running Diet. Gra jest śliczna i to się ceni, ale w zasadzie to niewiele do rozgrywki wnosi. Osobiście pograłem w to z 15 minut (nawet razem z MWK), ale dłużej nas do telewizora nie przykuło, a to przecież o to w przypadku gier chodzi. Obawiam się, że z tym będzie podobnie. ;)

7
Demoscena i gry homebrew / Odp: Nebs n' Debs
« dnia: Luty 06, 2018, 19:05:51 »
Przykro mi, ale bieda straszna jak dla mnie... No chciałbym coś pozytywnego napisać, żeby nie być malkontentem jak MaarioS ostatnio, ale nie dam rady w tym przypadku.

8
Kącik muzyczno-filmowy / Odp: Mniejszy przegląd italo disco
« dnia: Luty 05, 2018, 19:06:42 »
https://soundcloud.com/bogdanski/unsuitable-gallery

W świetnym stylu powrócił (?) abo. Ma ten utwór słabsze momenty, ale ogólnie baaardzo mi się podoba, zwłaszcza pierwsza minuta.

9
Pirackie produkcje / Odp: Zgorzkniałe carty
« dnia: Luty 03, 2018, 19:30:08 »
Cook House jest świetny, bardzo mi się podoba ten label, o czym pisałem zresztą tutaj.

10
Pirackie produkcje / Odp: Zgorzkniałe carty
« dnia: Luty 03, 2018, 15:02:46 »
Contra jeszcze w miarę "normalna", ale Dack Wing Duck mnie rozśmieszył. Widziałem to na Allegro już kiedyś. ;)

11
Wpadamy przynajmniej 5-6 osobową ekipą i robimy jakiś konkurs, może dwa (na pewno w Contra: Reload). ;) Do zobaczenia i dzięki za ogarnięcie!

12
fCON10 / Odp: Motyw przewodni oraz grafiki
« dnia: Styczeń 29, 2018, 09:43:37 »
To niezły Begazuz Maniax, co pada od miotły nie odróżnia.

13
Demoscena i gry homebrew / Odp: Lizard
« dnia: Styczeń 22, 2018, 22:31:55 »
Cytuj
W grze brakuje mapy, którą moglibyśmy włączyć w dowolnym momencie gry. W niektórych miejscach są punkty, w których możemy podejrzeć miniaturkę mapy krainy, w której się znajdujemy. Tak mi się przynajmniej wydaje, ja jednak znalazłem tylko jeden taki spot.

Według tego wpisu Brada Smitha z 2014 roku, istnieją w grze dwa równoległe światy - Recto oraz Verso. Znalazłem w grze także mapkę tego drugiego, może się przyda:


14
Demoscena i gry homebrew / Lizard
« dnia: Styczeń 21, 2018, 22:25:19 »
No dobra, wersja beta została oficjalnie opublikowana, więc w końcu można powiedzieć coś więcej o Lizardzie. Na grę czekałem bardzo długo. W zasadzie od II Bydgoskiego Grania z Helperem i MWK w 2014 roku. Po ponad 3 latach czekania w końcu można eksplorować grę w całości.


Gra tworzona była przez Brada Smitha, a środki na nią zebrał przez Kickstartera. Jest to metroidvania, w której sterujemy człowiekiem w skórze jaszczurki (!), zwiedzamy rozległe lokacje, zmieniamy skóry aby nabyć nowe umiejętności, a głównym celem jest - jeżeli dobrze rozumiem - zbieranie porozsiewanych po całym świecie monet. Wchodzimy w interakcje z różnymi żyjątkami, niektóre są dla nas zabójcze, inne zupełnie neutralne. Bardzo mi się ten motyw podoba. W grze brakuje mapy, którą moglibyśmy włączyć w dowolnym momencie gry. W niektórych miejscach są punkty, w których możemy podejrzeć miniaturkę mapy krainy, w której się znajdujemy. Tak mi się przynajmniej wydaje, ja jednak znalazłem tylko jeden taki spot:


Świat gry jest zresztą całkiem pokaźny, jako dowód wrzucam filmik, w którym nasza postać spada w dół przez niemal pół minuty (!). To robi wrażenie (a jednocześnie przez brak mapy nieco zniechęca).


Co mogę powiedzieć o tej grze w najbardziej ogólnym stwierdzeniu - trochę się na tym całym Lizardzie zawiodłem... Liczyłem na wciągającą metroidvanię z ciekawie skonstruowanym światem, a gra sama w sobie jest dosyć nudna, trudna i aż nazbyt skomplikowana. Oczywiście nie w jakimś wielkim stopniu - wciąż gra się w to dosyć ciekawie, ale oczekiwania miałem dużo wyższe, stąd te słowa.

Ponieważ to wersja beta i autor udostępnił ją, aby gracze mogli ją przetestować i przesłać mu swoje opinie, nie omieszkam napisać do niego parę słów ode mnie. Przede wszystkim fajnie byłoby, gdyby trochę poprawił silnik sterowania (chociaż nie wiem, czy na to nie jest już za późno). Mnóstwo tu elementów platformowych, a nasza jaszczurka po skoku "ślizga się" do przodu, wiecie, o co mi chodzi... Podczas skoku na małe platformy jest to strasznie irytujące, bo nie mamy kontroli nad postacią. Owszem, jest to do wyuczenia i po jakimś czasie gracz się przyzwyczaja, ale nie tak powinno to wyglądać.
Przydałyby się także jakieś cut-scenki, bo nie wiadomo o co w tej grze chodzi, jaki jest jej cel. Muzyka jest bardzo średnia, ale nie wymagam już, aby to miało się zmienić. Zresztą niektóre kawałki są całkiem wpadające w ucho, oto jeden przykład - posłuchajcie sami.


Mógłbym jeszcze wiele słów napisać o tej produkcji - zarówno ciepłych, jak i nieco chłodniejszych. Nie chcę tu jednak tego robić, bowiem na recenzję przyjdzie jeszcze czas - gdy zostanie wydana wersja ostateczna, a ja poświęcę jej więcej czasu, niż w chwili obecnej. Chciałbym po prostu na razie poznać Wasze zdanie na temat wersji beta Lizarda. Na pewno obecną wersję gry będę jeszcze przez długi czas po troszku dziobał, bo jest tego warta i mam wielki szacunek do autora, że mu się to udało.

15
Opisy i recenzje gier / Odp: Magic Dragon
« dnia: Styczeń 21, 2018, 16:04:47 »
Ciekawe, nie słyszałem o porcie R-Type na Pegasusa - nawet o nieoficjalnym. Mimo amatorszczyzny bardzo fajnie to wygląda, surowo, ale ma to "coś". Chętnie obejrzałem Twoją nagrywkę z walkthrough gry i stwierdzam, że trzeba zagrać. Klimatycznych shooterów na naszej konsoli nigdy za dużo.

PS Sama gra nigdy na NESa nie wyszła, ale producenci z Irem robili sobie easter-eggi, chociażby wykorzystując bossa z R-Type jako tło w innych grach, np. w Metal Storm (patrz jeden ze screenów).

Strony: [1] 2 3 ... 31