Co ostatnio przeszliście??
*

MaarioS

Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 17, 2017, 19:14:40 »
Ale emulatory to się nie liczą. Używałeś savestatów??

*

Offline Jimm

  • *
  • 33
  • Pozytywny retro gracz
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 17, 2017, 19:19:53 »
Na PS1 nie ma dostępu do save state'ów. Można się poczuć jakby się grało na Pegasusie.

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 17, 2017, 19:25:47 »
Ale emulatory to się nie liczą. Używałeś savestatów??

Nie liczą się bo Ty oświecony w Przenajświętszym Pegasusie tak powiedziałeś MaarioS? Ochłoń chłopie trochę bo seryjnie pierdzielisz głupoty.

*

MaarioS

Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 10, 2017, 23:39:08 »
Pierwszy raz udało mi się to przejść i jakoś poszło - Jurassic Park. W jakiś sposób udało się rozstrzelić te wszystkie sukinsyńskie raptory:

*

MaarioS

Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 19, 2017, 17:27:39 »
W końcu udało mi się po raz drugi przejść Tom & Jerry gdzie pierwszy raz udało mi się to przejść jakoś za czasów gimbusa. Wiem że to nie jest super wyczyn ale w końcu przebrnęłem przez przedostatni level na strychu który jest w wielkim skrócie patologiczną katastrofą:

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 20, 2017, 03:41:05 »
Nieźle MaarioS, też pamiętam, że ostatni czy przedostatni poziom w tej grze to był koszmar.

Ja ostatnio skromnie - Super Mario Land na GB przy użyciu Super Ken-Kida i przelotki, ale przypomniałem sobie stare czasy jak chodziłem do kumpla w Mario na Gejmboja pograć, potem sobie kupił Metroida II i nic już nie było takie samo 8)


Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 20, 2017, 20:50:54 »
Adventure Island pękło po 22 godzinach męki. Gdzieś od 6 obszaru to istne szaleństwo, a plansza 8-2 zniszczyła moje moraly, by 8-3 po prostu sprawiło, że życie straciło kolor. Świat stał się dla mnie czarno biały.

Jest tam taka sekcja gdzie trzeba skakać na coraz wyżej ustawione platformy, które spadają gdy się je dotknie, a ponadto wyskakują nietoperze, które trzeba zestrzeliwać. I właśnie ten 3 nietoperz... pewnie trik na to jest prosty, ale mój mózg i moja pamięć mięśniowa nie potrafiły się przestawić na inną metodę, niż ta którą egzekwowałem przez bite 4 godziny. Jakimś cudem się udało i 8-4 to była formalność, ale bez broni (bo zdechłem głupio) musiałem pokombinować ponad godzinę.

I teraz gram od nowa znów i w 3 godziny doszedłem do 8-2, by tam spędzić 1h, a na 8-3 się poddałem. Po prostu czuję się zdesperowany. JAK ŻYĆ? Nie mogę sobie pozwolić na poddanie się, ale z drugiej strony kompletnie nic nie wynoszę z kolejnych prób, nie ma nawet iskierki nadziei żebym nauczył się to robić.

A ambitny plan był taki, żeby nauczyć się przechodzić grę na jednym życiu.

Jakie macie doświadczenia z tą wspaniałą i koszmarną zarazem grą?

*

MaarioS

Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 20, 2017, 21:08:31 »
Tylko raz przeszedłem Adventure Island i z tego co pamiętam to potwierdzam, że world nr 8 jest patologią. Ogólnie gry na NES da się w jakikolwiek sposób przejść i musi być chociaż 1 wyznaczona opcja gdzie bezbłędnie można wszystko zrobić. Na szczęście jest to era gier gdzie były kontrole i testy gier i to na dodatek bardzo ścisłe, więc musi się dać to przejść. To zależy rzecz jasna od Ciebie czy chcesz się szarpać dalej, może powinieneś zwyczajnie zmienić sposób przechodzenia albo zmienić technikę skoku/ataku. Możesz również wykorzystać cudowną nowoczesną technologię save-statów tak jak dużo ludzi to teraz wykorzystuje, to czasami bardzo pomaga. Sam też wolę przejść gry "domyślnie" ale po rozwaleniu controllera/TV to jest oznaka, że trzeba zwyczajnie użyć save-statów albo po prostu nie pierdzielić się i zajrzeć na gamefaqs i po sprawie
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2017, 21:11:04 wysłana przez MaarioS »

Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 20, 2017, 21:30:16 »
No panie, gdzie save state'y, z konia nie spadłem.  Nie używam absolutnie.

Motyw jest taki, że bieganie i strzał są pod jednym klawiszem i nie dość, że trzeba na pełnej prędkości wykonać kilka skoków i zabić dwa nietoperze (to czasem się udaje), to skacząc na ostatnią platformę przed finalnym nietoperzem (nazwijmy go na potrzeby tegu briefu taktycznego BATMANEM) trzeba wybić się w idealnym miejscu aby doskoczyć  jednocześnie w idealnym momencie wykonać strzał. I ten strzał zawsze ima się Batmana.  Zresztą nie ma co gadać, to nie przygodówka czy RPG, gdzie opis odda taktykę na przejście, trzeba to POCZUĆ. Trzeba stać się jednością z grą. Niemniej jest to dla mnie tak odległe, że nawet Ghosts n Goblins wydaje mi się teraz bardziej "fair". Chociaż tam element losowości w zachowaniu wrogów doprowadzał do furii, ale z czasem można było dosyć ładnie cisnąć, tak ta sekcja w Adv. póki co poza zasięgiem. Jak z roboty wrócę w stanie użytecznym to jutro cisnę do bólu.

Pocieszające jest, że światy 1-7 całkiem, całkiem idą. Wiele jeszcze błędów, ale nawet mimo, że sporo rzeczy nie mam wykute na blachę, to często potrafię uniknąć śmierci "na reakcję".

*

siudym

Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 20, 2017, 23:07:51 »
Dobrze opisane Set... W sumie jak to przeczytalem, to przypomnialem sobie jak kiedys (pierwsza polowa 90') sasiad mial karta, ktory zwal sie ARBIAN NIGHTS 190in1 (192?) i wlasnie na nim pierwszy raz w moim zyciu pojawil sie Adventure Island. Oczywiscie grajac w podstawke, daleko sie nie zachodzilo, ale pamietam, ze mozna bylo wygrzebac pod dalszymi numerkami karta wlasnie automatyczny start od poziomow 8.0. No i wtedy bylem PEWNY, ze to NIE MOZE BYC PRAWDZIWY world 8, ale jakis chinczyk/rusek zwyczajnie zaszalal i sam sklecil uklad tych poziomow (wiadomo robili hacki, wiec to nie bylo niczym wtedy juz dziwnym)... Teraz po latach wiem, ze to nie byl szalenczy wymysl pana ze wschodu, ale prawdziwe poziomy... ???

EDIT:  8) Jak za dawnych lat - AI w GamePrince:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2017, 17:06:01 wysłana przez siudym »

Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwca 21, 2017, 22:51:13 »
Hej kolego ta konsolka, której używasz jest dobra czy raczej chiński szmlec? Jak to się nazywa?

Dzisiaj przeszedłem tamten 8-3 jakoś POCZUŁEM TO.  I od razu zabrałem się za drugi run, który ukończyłem w 2h 25minut, ale nadal 8-2 i 8-3 sprawiają duże problemy. Ten skok w 8-3 już wiem JAK zrobić, ale nadal nie umiem tego egzekwować skutecznie. Czas trenować dalej przyjaciele :).


*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwca 22, 2017, 16:22:51 »
Jimm, co to  za ustrojstwo włożone do slotu na pada?

Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwca 22, 2017, 21:41:36 »
Może i nie Pegasus, ale gra blisko spokrewniona:
Prawie 2 godziny katowania się opłaciło, Lost Levels to przy tym przedszkole.

A na NESie - w ramach let's playa skatowałem jakiś czas temu na emu SMW od Hummer Team:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2017, 21:50:40 wysłana przez Gustlik »

*

Offline Rascal

  • *
  • 61
  • http://rascal.pl
    • Rascal Blog
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwca 26, 2017, 19:18:22 »
W końcu udało mi się po raz drugi przejść Tom & Jerry gdzie pierwszy raz udało mi się to przejść jakoś za czasów gimbusa. Wiem że to nie jest super wyczyn ale w końcu przebrnęłem przez przedostatni level na strychu który jest w wielkim skrócie patologiczną katastrofą
Mnie się nigdy nie udało tego przejść. Gratki.

*

Online daf

  • *****
  • 1743
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #44 dnia: Lipca 01, 2017, 10:23:53 »


Z przyjemnością po kilku latach powróciłem do Robocco Wars. Ostatni level, który jest wielkim labiryntem i zawsze mnie zniechęcał, poszedł zadziwiająco gładko i szybko. Ostatni boss, który jest największym wyzwaniem w tej grze, poszedł w piach po stracie chyba 3 żyć.
Fajna, dobra gra. Zaraz aż napiszę o niej jeszcze w wątku o grafice.