ContraBanda Famicom League#4 - Pandemic Destruction
*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League#4 - Pandemic Destruction
« Odpowiedź #75 dnia: Lipca 03, 2020, 11:09:41 »
Pozwolę sobie jeszcze raz przypomnieć zasady dwóch najważniejszych trybów turniejowych: TagTeam i DeathMatch.

W trybie TagTeam punkty obu zawodników są dodawane na koniec gry. Strata pierwszego życia kończy grę danego zawodnika drużyny. Należy wtedy wcisnąć Pause i oczekiwać na zakończenie całego spotkania. W tym przypadku drugi zawodnik musi dokończyć swój mecz, jeśli i on straci życie drużyna automatycznie przegrywa. Jeśli pozostały w grze zawodnik dobrnie do końca spotkania sumuje się wynik jego oraz zawodnika, który odpadł. Reasumując drużyna wygrywa gdy:

- ma wyższą sumę punktów niż rywale,
- w wypadku odpadnięcia obu zawodników z  drużyny przeciwnej.

W trybie DeathMatch wygrywa drużyna, której gracz osiągnął najwyższy wynik punktowy spośród wszystkich graczy.  Strata pierwszego życia kończy grę danego zawodnika drużyny. Należy wtedy wcisnąć Pause i oczekiwać na zakończenie całego spotkania. Reasumując drużyna wygrywa gdy:

- jej zawodnik uzyskał najwyższą liczbę punktów spośród wszystkich zawodników,
- w wypadku odpadnięcia obu zawodników z  drużyny przeciwnej.

Ważna uwaga: w trybach Power Climbing i Contra Team Speed nie obowiązują limity jednego życia, gramy do wykorzystania wszystkich dostępnych kredytów.

W grze Track'n'Field  nie zawsze będziemy zaczynać od pierwszej dyscypliny, zakładam że z każdym wylosowaniem start będzie następował od kolejnej dyscypliny np.
1 losowanie - zacznie się od 100m
2 losowanie - zacznie się od Long Jump itd.

Zasady będę przedstawiał jeszcze przed rozpoczęciem turnieju. Uczulam kapitanów by upewnili się w swoich drużynach, że zasady są zrozumiałe wśród zawodników.

W tym roku poniższe akcje:
- wciśnięcie start wyraźnie przed sygnałem rozpoczęcia spotkania,
- brak pause po stracie pierwszego życia czyli kontynuowanie rozgrywki wbrew zasadom,
- wciskanie resetu konsoli w przypadku Tag Team, co uniemożliwiłoby odczytanie wyniku jednego z zawodników,
- jakiekolwiek rzucanie padami, szarpanie kablami, brak poszanowania sprzetu itd
- inne próby dezorganizacji turnieju w tym brak zawodników drużyn mających rozgrywać spotkanie,
będą skutkować karami dla poszczególnych zawodników: żółtymi oraz czerwonymi kartkami.
W tym roku bez taryfy ulgowej, wszystko po to by maksymalnie sprawnie przeprowadzić turniej.

Mam nadzieję, że w sympatycznej atmosferze wyłonimy po raz kolejny najlepszy zespół Famicom w Polsce :)

*

Offline Preki

  • **
  • 431
Odp: ContraBanda Famicom League#4 - Pandemic Destruction
« Odpowiedź #76 dnia: Lipca 03, 2020, 11:49:15 »
Rozumiem że wszystkie gry mają coś takiego jak pauza, żeby nie było takiego zaskoczenia jak z Blade Busterem rok temu.

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League#4 - Pandemic Destruction
« Odpowiedź #77 dnia: Lipca 03, 2020, 20:32:34 »
Tak Preki, we wszystkich grach trybów TagTeam/DeathMatch jest możliwa do wciśnięcia Pause. W Abarenbou Tengu po straceniu życia (czyli wykorzystaniu wszystkich kulfonów) mamy Game Over i na tym ekranie pozostajemy.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: ContraBanda Famicom League#4 - Pandemic Destruction
« Odpowiedź #78 dnia: Lipca 04, 2020, 21:27:58 »
To ja jeszcze rzutem na taśmę (bo czasu już praktycznie nie ma) z wnioskiem formalnym.

Wnoszę za zgodą organizatora o określenie w jakim trybie/trybach rozgrywana będzie gra dodatkowa - czyli City Connection ORAZ o pojaśnienie co to do diaska jest "Low Pressing Game" przy grze Ice Hockey?

Dziękuję i ze sportowym pozdrowieniem >> ME! CE! NASI!!! TO! KU! TASI!!!  8)

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League#4 - Pandemic Destruction
« Odpowiedź #79 dnia: Lipca 04, 2020, 22:29:40 »
Dodałem oba tryby dla City Connection: TagTeam i DeathMatch.
Low Pressing Game to tryb znany z poprzednich edycji, gdzie był używany do Soccer Simulatora oraz Blades of Steel.  Opis dodałem do tematu z regulaminem :)

BARDZO WAŻNA WIADOMOŚĆ!

W sekcji pobierania umieszczony został zaktualizowany ROMPack! Mieliśmy problemy z grą Zanac, teraz jest dodany ROM, który bankowo chodzi na każdym ED. Proszę wszystkich posiadaczy ED, którzy zadeklarowali, że użyczą go na turniej o zamianę folderu z grami. Jeśli możecie zaraportujcie, że gry siedzą już na Waszych urządzeniach i wyświetlają się poprawnie. To ważne, żebyśmy potem nie musieli nerwowo wgrywać gier, szukać adapterów do karty itd.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: ContraBanda Famicom League#4 - Pandemic Destruction
« Odpowiedź #80 dnia: Lipca 04, 2020, 23:01:06 »
Raportuję i potwierdzam - zaktualizowany GamePak siedzi i śmiga na moim E8PRO!

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: ContraBanda Famicom League#4 - Pandemic Destruction
« Odpowiedź #81 dnia: Lipca 06, 2020, 09:11:55 »
Prosiłbym o ogarnięcie zapasowego Famicoma AV oraz Everdrive gdyż moja obecność na zlocie stoi pod wielkim znakiem zapytania. Troszkę się sprawy zrypały. Tak więc teraz, póki jest jeszcze kilka dni to jest czas by takowe zapasowe akcesoria, niezbędne do przeprowadzenia CFL załatwić.
Nie w tym roku! XD

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League#4 - Pandemic Destruction
« Odpowiedź #82 dnia: Lipca 06, 2020, 09:39:04 »
Mam nadzieję, że jednak będziesz Krisu i nie będzie takiej potrzeby!

Zwracam się w takim wypadku do wszystkich remizjantów/weranderów o użyczenie rezerwowego sprzętu w postaci:

1x ED
1x Famicom AV

Jeśli ktoś to ma to pilnie raportujcie!

« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2020, 09:41:15 wysłana przez żur0 »

Odp: ContraBanda Famicom League#4 - Pandemic Destruction
« Odpowiedź #83 dnia: Lipca 06, 2020, 19:47:56 »
Biorę Famicoma AV, więc w razie czego możemy go użyć. Niestety nie posiadam NESowych padów.

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League#4 - Pandemic Destruction
« Odpowiedź #84 dnia: Lipca 06, 2020, 20:06:11 »
Super Senshu!
Mati zabiera ED, więc wygląda na to, że uda nam się skompletować brakujące stanowisko, gdyby Krisowi nie udało się do nas dotrzeć! Mam nadzieję jednak, ze da radę i będzie dumnie reprezentował jako kapitan Famikillersów!

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League#4 - Pandemic Destruction
« Odpowiedź #85 dnia: Lipca 07, 2020, 09:09:41 »
Panie Krisu, ale jeśli nie daj Bóg by Pana nie było to co wtedy z Famikillersami? Musisz Pan jakoś ratować integralność jednej z najstarszych drużyn turniejowych! Może jacyś wolni gracze z rynku na drodze wyjątku, bez zespołu sypie nam się turniej!

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: ContraBanda Famicom League#4 - Pandemic Destruction
« Odpowiedź #86 dnia: Lipca 07, 2020, 16:13:47 »
Podjąłem kroki żur0,by FamiKillers nie zostali bez kapitana podczas tegorocznego CFL.
Nie w tym roku! XD

*

Offline Martin

  • **
  • 120
  • Oldschool come back!
    • Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
Odp: ContraBanda Famicom League#4 - Pandemic Destruction
« Odpowiedź #87 dnia: Lipca 07, 2020, 20:45:25 »
PozNinjakow jest 4, zespoly sa 3 osobowe. Jeden z nas poratuje w razie potrzeby. :)
Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League#4 - Pandemic Destruction
« Odpowiedź #88 dnia: Lipca 07, 2020, 20:46:36 »
Miło wiedzieć Martin, że jest wolny zawodnik :) Póki co czekamy na jakieś oficjalne decyzje Krisa, żeby można było zeedytować i zatwierdzić składy!

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: ContraBanda Famicom League#4 - Pandemic Destruction
« Odpowiedź #89 dnia: Lipca 08, 2020, 12:58:26 »
Będę na dwa dni tak jak wstępnie planowałem.
Nie w tym roku! XD