Szukamy miejscówki
*

Offline Zelas12

  • **
  • 201
  • Zatracony w RETRO.........
Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 05, 2017, 20:53:43 »
Zelas odpowiada:)
Kiedyś ale to kiedyś wpadł mi do głowy pomysł miejscówy w Wojnówku miejscowość blisko Skoków gm. Wągrowiec, patrz dalej obok miejscowości Poznań :), można wejść oblukać itd
Jak będzie trza to podjadę i będę ustalał to trzeba.
Generalnie to fatalna wiadomość :(
Laski to jednak Laski........

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 05, 2017, 21:13:37 »
Sprawdź Zelas. Nie sądzę żebyśmy się podjęli takiej decyzji, ale też nie zawadzi. :)

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 06, 2017, 07:58:53 »
Mati, wydaje mi się, że musimy pogodzić się ze zmianą miejscówki. I to nie tylko w tym roku, ale pewnie już i w następnych latach. Nie martw się, chłopie - nie bój się zmiany na lepsze. Przyzwyczaiłeś się do Lasek, to i dasz radę przyzwyczaić się do nowego miejsca. Wiem, że na początku będzie Ci może ciężko, ale chętnie Ci pomożemy i nie myśl sobie, że będziesz jakimś obciążeniem. Nic z tych rzeczy. Jestem pewny, że wszyscy się tam odnajdziemy i poczujemy to, co czuliśmy w Laskach. Czyli to, że to będzie nasz drugi dom.

*

Offline Mati

  • *
  • 437
  • Gilop
Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 06, 2017, 13:08:48 »
Mati, wydaje mi się, że musimy pogodzić się ze zmianą miejscówki. I to nie tylko w tym roku, ale pewnie już i w następnych latach. Nie martw się, chłopie - nie bój się zmiany na lepsze. Przyzwyczaiłeś się do Lasek, to i dasz radę przyzwyczaić się do nowego miejsca. Wiem, że na początku będzie Ci może ciężko, ale chętnie Ci pomożemy i nie myśl sobie, że będziesz jakimś obciążeniem. Nic z tych rzeczy. Jestem pewny, że wszyscy się tam odnajdziemy i poczujemy to, co czuliśmy w Laskach. Czyli to, że to będzie nasz drugi dom.
Czy na lepsze, to się okaże, ale czas pokaże. Dzięki Dafciu za ten post w końcu druga rodzina. Pozdrawiam ciebie gorąco.

Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 08, 2017, 21:59:28 »
Taki Wam zarzucę pomysł: http://www.zgkkurylowka.pl/domki.html

Miejscówka sprawdzona. Do niniejszej miejscowości jeździmy paczką znajomych w tym MWK i Lio od iluś lat. Domki sprawdzone, w klimacie i  100% okay!

Oczywiście domków będzie mało bo są 2 (niby sześcioosobowe, ale tak naprawdę to jest po 5 dwuosobowych łóżek w każdym domku).
Jest też kilka innych domków na terenie i chyba też można je wynająć (o to mogę dopytać gdyż możliwe iż są wyłączone z użytku).
Plusem jest bardzo duży plac przed domkami, na którym spokojnie rozstawilibyśmy namioty.
Znajduje się tam z prawdziwego zdarzenia zadaszone palenisko na grilla, a dla partyzantów normalne palenisko na ognisko.
Sklep blisko, do 10 minut piechotą spacerowym tempem. Są też budy z zapiekankami itp.
W każdym razie gdyby się tam wybierać trzeba się nastawić na granie w małych chałupkach i czemu by nie na polu.
Pomieszkiwanie odbywałoby się dla większości osób w namiotach co mamy już w większości opanowane jakby nie patrzeć.
Ogromnymi plusami są normalne cywilizowane łazienki w sensie umywalki, kibelki, prysznice. Są także niewielkie kuchnie z lodówkami.
Na pewno wyszłoby to tanio: 130zł za 1 dobę za jeden domek, do pomnożenia x2 jeśli bierzemy cały plac. Prosta kalkulacja razy ilość dni i dzielenie na ilość osób - słowem darmocha.
Część osób musiałaby się trochę dalej poturlać pociągiem, ale biorąc pod uwagę oszczędności to warto.

Sprawą do sprawdzenia jest czy nie będzie problemem zorganizowanie niemal tygodniowego biwaku, wierzę jednak, że pani Maria Kiszczak wystawiająca tam faktury bezproblemowo pójdzie na taki układ.
A! Zapomniałbym! Miejscówka zlokalizowana jest nad wodą (btw. dostajemy rower wodny gratis) gdzie głośna muzyka i darcie japy 24/7 jest na porządku dziennym.

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 08, 2017, 22:32:19 »
Pomysł z domkami jest fajny, ale... nie na fCON. Jak najbardziej kiedyś w jakiś weekend (z tym, że w podanej przez Ciebie miejscówy ja odpadam ze względu na dystans), ale zlot musi być zorganizowany w jednej sali. Weź pod uwagę konkursy, relacje, projektor, stanowiska dla grających... No i moim zdaniem zbyt blisko ludzi (ja osobiście nie chciałbym wyjechać na odpoczynek, gdzie obok szaleje grupa 30-tu cudaków).

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 11, 2017, 18:47:33 »
Jutro wieczorem jadę na audiencję do Nowej Wsi. Tymczasem - pozdrowienia z Mateuszowej kwatery w Białymstoku!

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #52 dnia: Lutego 11, 2017, 20:53:17 »
Pozdro Dziadek i trzymam tam kciuki. Nowa Wieś FTW!

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #53 dnia: Lutego 12, 2017, 22:07:47 »
OSP Nowa Wieś - 3.5k-4k + media (300 pln)

+ dwie łazienki
+ wypasiona kuchnia
+ spiżarnia
+ 2 km od stacji kolejowej Nowa Wieś
+ sklepy w Nowej Wsi
+ najbliższe zabudowania domowe ~0.5 km od remizy
+ koleś z marchewką w zębach na zdjęciu to Jurek, który odpowiada za najem
+ 4 klimatyzatory - chłodno
+ remiza aktywna, dzisiaj sprzątali po wczorajszej imprezie
+ wstępnie jest opcja na namioty
+ boazeria
- cały tył za remizą dla nas

- kuchnia mniejsza od Lasek
- zarząd musi nas zaakceptować
- 4 klimatyzatory - dużo prądu żrą
- remiza wspoldzielona bezpośrednio z garażem. to oddzielna przestrzeń, nadal - to ważna jednostka










Mało zdjęć, sprzątali dziś i nie dałem rady wszystkirgo obcykać. Mogę poprosić o więcej :)

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #54 dnia: Lutego 12, 2017, 22:22:13 »
Dzięki za wszystko, Tomuś. ;)
Co myślicie? Ja tam bym się więcej nie zastanawiał, nie szukał dalej, tylko brał. Cena niezła jak za taką miejscówkę, ale ciut więcej niż w Laskach, co? Pytałeś może jak wygląda opcja z prysznicem? Da się jakoś rozstawić? No i jak wrażenia chłopa w stosunku do tego, co miałoby się tam w lipcu wydarzyć? Taki raczej pozytywnie nastawiony? ;)

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #55 dnia: Lutego 13, 2017, 00:27:49 »
O właśnie, prysznic. Wstępnie dogadaliśmy i to i znaleźliśmy miejsce z tyłu. Tam jest altanka w ogóle - to, co przeżyliśmy na zdjęciach satelitarnych. I cały teren z tylu byłby do naszej dyspozycji. Skoluje więcej zdjęć! Chłop pozytywny, od razu na ty przeszliśmy, bardzo pozytywne wrażenie wniósł.
Widzę w tym miejscu bardzo mocny potencjał na nowe Laski :)

*

Roben

Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #56 dnia: Lutego 13, 2017, 07:18:44 »
No stary ta scena to geniusz nad geniuszem.  Szanuję.

*

Offline rocket

  • Asystent Moderatora
  • *****
  • 110
Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #57 dnia: Lutego 13, 2017, 08:32:25 »
Dla mnie sprawa jasna, rezerwujmy remizę w Nowej Wsi. Już widzę te koncerty na dużej scenie. Jestem na tak

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #58 dnia: Lutego 13, 2017, 10:38:53 »
Tak, tak i jeszcze raz tak!!!!! XD
Nie w tym roku! XD

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Szukamy miejscówki
« Odpowiedź #59 dnia: Lutego 13, 2017, 10:43:52 »
Jest to chyba najlepsza możliwa alternatywa spośród tych, nad którymi pracowała K.O.R.B.A od momentu kiedy okazało się, że Laski nas zbojkotowały. Wszystko wygląda pięknie, od razu jednak trzeba powiedzieć, że wzrośnie składka zlotowa i trzeba to jasno i przejrzyście zaznaczyć. Stąd też apel ażeby osoby niemające stałego dochodu już odkładały papier na ten zacny cel. Informacje o składce pewnie pojawią się tuż po sfinalizowaniu opcji wynajęcia remizy. Warto byłoby też, żeby pewni przybycia na zlot wpłacali już wcześniej - to pozwoli nam na uregulowanie potencjalnej zaliczki bez potrzeby zakładania kasy z prywatnych środków. Nie wiem jakie jest Wasze zdanie, ale myślę że powinniśmy założyć handicap 20 zł na wspólne ognisko/straty etc, bo to zawsze się dobrze sprawdza.

edit: wg. tego co podają mi mapy google, to do remizy od WKD Nowa Wieś jest jedynie
(!) 700m. 

Cena normalnego biletu WKD: 4,80 zł.
Pruszkowski LIDL jest 1,1 km od OSP.
Delikatesy Centrum - 1km od OSP.
Sklep "osiedlowy" - 650m od OSP.
Tesco w Piastowie (czynne 6:00-0:00) - 5,8 km od OSP.

Dla porównania:
OSP Laski - Przyjazny Sklep = 650 m        /daf
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2017, 14:00:47 wysłana przez żur0 »