Angry Birds (Nice Code)
*

Offline Mcin

  • ***
  • 816
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Angry Birds (Nice Code)
« dnia: Czerwca 20, 2022, 20:58:40 »
Angry Birds

Czyli

Czemu ja to sobie zrobiłem cz. 2


Znacie Nice code? To poznajcie. Absolutnie najgorsza piracka stajnia tworząca gry na NESa, a raczej jego klony. Ich produkcje zasilały różnakie przenośne i stacjonarne klony, pewnie po to, żeby nikt się nie dowalił do licencji, no, i żeby było dużo gier na raz, nie? Coś jak Action 52? Gorzej.

No to mamy ptaki. Podstawy mechaniki przeniesiono z dobrze znanej gry na komórki i pochlastano jak skazańca. Jeden rodzaj ptaka, jeden rodzaj świni do ubicia. Ruchy ograniczono do 5 kątów wystrzału. Fizyka szczątkowa.nie ma co się silić na zmyślne przechodzenie poziomów. Każdy ma prosty do odgadnięcia schemat.. w sumie przy ilości kombinacji ruchów dostarczonych przez "twórców" nie powinno być z tym większego problemu. W sumie 20 poziomów starcza na 15 minut, przeszedłem przy pierwszym podejściu, a pewnie 2-3 więcej i miałbym perfekcyjne. Tylko po co?


Oprawa... poznajcie kunszt nice code. Szarobura kolorystyka i nijakie animacje, w porywach ich brak, no i ikoniczne klatkowanie animacji. Muzyka? Katorga. Dźwięk? Brak.

No i co tam panie z tymi licencjami? Ano w tytule angry birds jest? Ano nie, gdzie trzeba, wyszło jako Angry Duck. I tak to się kręci. Tak działa firma, która koncertowo spierdoliła tę markę i parę innych obrzydziła jeszcze bardziej.


Mocne 1/10 i nie polecam.

Aha, jet jeszcze wersja Super Angry Birds, o niej może kiedy indziej.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2022, 21:05:00 wysłana przez Mcin »