syNEStezja 2020
*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
syNEStezja 2020
« dnia: Maja 11, 2020, 22:00:11 »
Rok temu rozpisałem się cudownie w temacie syNEStezji, no i nie powiem więcej w podniosłych słowach niż tam. Cała debiutancka syNEStezja tutaj: http://forum.contrabanda.eu/index.php?topic=879.0
Nagrodą jest wspólna zabawa, trochę trunków, i trochę precjozów które wymyślę i skompetuję! Model oceniania - każdy chętny dostanie kartkę, i w 10 mocno losowych kryteriach (vide: gruz w skali od 0/10) oceni pracę, im większa łączna liczba punktów, tym bliżej podium.



Definicja syNEStezji nie jest odległa od jej klinicznego starszego brata - w naszym konkursie jej celem jest wyrażanie się. Jest ona rzadkim zjawiskiem dotyczącym wyłącznie naszej społeczności, która na rzecz swojej pasji, usprawnia cały świat w jej stronę, patrząc na niego przez lusterko gier na Pegasusa i całego kalejdoskopu wątków i dookreśleń rzeczywistości którą wykreowaliśmy na przestrzeni lat.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie dzieła, które swą premierę będzie miało na dwunastym zlocie. Czym może być to dzieło?
- ROMem na NESa, tak jak drozda.nes:
- postać kultowa w latach panowania Pegasusa, odwzorowana na Pegasusie w czasach gdy pozwala na to technologia;
- utworem muzycznym, tak jak Ślubowanie na admina:
- piosenka która muzycznego wodzą naszego stowarzyszenia Matiego stawia jako papieża, BOJANa zaś jako najwyższego kardynała,
- filmem, takim jak Jesienne seminarium:
- które pokazuje crapową grę na Pegasusa jako zjawisko,
- obrazem lub grafiką, taką jak plakaty złotowe od Kornela/Piła*T/Karla Nessera, dafa czy MWK;
- formą zremiksowaną, narracją, opowiadaniem, grą na inną platformę ale osadzoną w klimacie NESowo FamiCONowym, spolonizowanym ROMem z forumową grypserą w uzyciu, sesją fotograficzną, czymkolwiek, co jesteście w stanie obronić jako przypisanie do nurtu syNEStezji (jeśli nie jesteście pewni czy coś się zalicza bądź nie, pytajcie! w końcu sami to definiujemy!)


Pracę robimy w zespołach do pięciu osób, bądź pojedynczo. Każdy projekt prezentuje mecenas, który może zarówno odpowiadać tylko za pomysł projektu i jego prezentację, jak i całość prac.

Odp: syNEStezja 2020
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 14, 2020, 18:02:41 »
Super! Od dłuższego czasu mam pomysł na koncept do Synestezji i nie omieszkam go zrealizować. Dzieło - jeśli nie będę mieć możliwości dotarcia na zlot - podeślę online.  :D

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: syNEStezja 2020
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 29, 2020, 10:22:23 »
Pysznie Grzegorz, czekam!

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: syNEStezja 2020
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 29, 2020, 10:57:52 »
Oczywiście i ja w to wchodzę.
Pomysł już mam od 10 miesięcy i jedynym moim pytaniem było to czy syNEStezja vol. 2 się odbędzie.


Teraz pojawiło się nowe pytanie - czy się wyrobię.
To już zależy tylko ode mnie.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: syNEStezja 2020
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 29, 2020, 12:14:25 »
Kibicuje gorąco OsA!

*

Offline Jockey

  • *
  • 93
  • GLK-2004 Zapierdalacz
    • Milos & Chip Jockey
Odp: syNEStezja 2020
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 21, 2020, 00:07:28 »
Jak w tamtym roku - zgłaszam się i zrobię coś z kimś w kilka godzin przed konkursem ;)

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: syNEStezja 2020
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 08, 2020, 21:58:24 »
Z bólem ogłaszam, że tegoroczna syNEStezja się nie odbędzie, bo muszę wyjechać z Nowej Wsi w niedzielę po 22...

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: syNEStezja 2020
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 08, 2020, 22:22:49 »
Kuźwa, troche pozno ta informacja. Obawiałem sie tego jak pisales ze zostajeszs do niedzieli.


Ja akurat dzis skonczylem swoj projekt nad ktorym spedzilem kilka godzin, wiec tak czy siak go zaprezentuje.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: syNEStezja 2020
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 08, 2020, 22:49:50 »
Jakbym wiedział że na pewno muszę w niedzielę się zwinąć wcześniej, to dałbym znać wcześniej. Prezentuj koniecznie!

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: syNEStezja 2020
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 08, 2020, 22:58:53 »
Okej.


Generalnie panowie i panie - jeśli ktoś cos przygotował lub zamierzał przygotować to niech to zrobi.


Jeśli dziat pozwoli przejmę pałeczkę i synestezja 2 odbędzie się, jednak bez glosowania, bez nagród. Po prostu każdy chętny zaprezentuje swoje dzieło.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: syNEStezja 2020
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 10, 2020, 07:28:53 »
Ok, to skoro wydarzenie oficjalnie wyleciało z harmonogramu, to jedynie zaprezentuje swoje dzieło, albo po Relacji z Famicon 11, albo w okolicach Vezdivalu (sobota lub niedziela wieczór).


6 minut raptem. Sporo beki (mam nadzieję), więc mam nadzieję, że się spodoba.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: syNEStezja 2020
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 10, 2020, 09:03:36 »
Bez żadnego problemu OsA! Myślę, że może pójść nawet przed relacją zlotową, bo tam będzie spore okno w tym roku. Relacja jest o 22, CFL trwa od 16 i skończy się chwilę po 20 zapewne. Sprzątniemy sprzęt i możemy zasiąść do Twojego filmu koło 21:45, przed relacją - wtedy najlepiej bo najwięcej ludzi na sali :)

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: syNEStezja 2020
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 10, 2020, 09:40:08 »
Wolał bym jednak po relacji, bo moje dzieło nawiązuje do samej relacji xd
Ale zobaczymy jak to wyjdzie.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline Jockey

  • *
  • 93
  • GLK-2004 Zapierdalacz
    • Milos & Chip Jockey
Odp: syNEStezja 2020
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 10, 2020, 09:55:54 »
Ah shit, cóż, zdarza się.
Przynajmniej będziemy mieli ładny prop ode mnie do powieszenia na ścianie remizy.