Co teraz oglądasz?
*

Online daf

• 1541
Odp: Co teraz oglądasz?
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 12, 2022, 23:40:04 »
Właśnie obejrzałem Ghostbusters: Afterlife i... muszę Wam Arek i Marek (oraz poniekąd AVGN) bardzo podziękować namówienia mnie na to. W zasadzie - dokładnie to samo w 99% co napisał tutaj wyżej Marek (jeden procent mniej, bo jednak lekko denerwował mnie jeden mniej istotny bohater). ;)
Bardzo udany sequel, ja także o nim w ogóle nie słyszałem, dopóki mi nie powiedzieliście - dziwna sprawa. Satysfakcjonujące dwie godziny.

A jak już tutaj jestem, to pociągnę temat nieco dalej. W 2010 nałogowo słuchałem kompozycji Nicka Cave'a oraz Warrena Ellisa do obrazu The Road. Musiało minąć 11 lat, aż w końcu zdecydowałem się doświadczyć tego filmu - jakoś na początku zeszłego roku zaszyłem się sam na chacie i odpaliłem. Powiem Wam tak - nigdy nie czułem się po jakimś seansie tak, jak wtedy. Niezwykle przygnębiający, brudny, bez widocznego szczęśliwego zakończenia na horyzoncie. Jednocześnie, to kompletny film post-apokaliptyczny - bez dozy patosu, bez efekciarstwa oraz żadnych wzniosłych idei. Po prostu kino drogi przedstawiające losy ojca i syna, dwóch zagubionych w tym świecie osób. Prosta, wręcz klasyczna i w dodatku dogłębnie poruszająca historia, zakorzeniająca się trwale w głowie. No i Viggo Mortensen...
Gorąco polecam - zwłaszcza garstce osób na tym forum lubiących się w podobnych klimatach post-apo.

« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2022, 19:58:35 wysłana przez daf »

*

Offline Mejs

• *
  • 236
  • # Joint ROM System #
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 14, 2022, 00:03:47 »
Widziałem i bardzo lubię ten film! Podobną atmosferę można doświadczyć w Ludzkich Dzieciach. Od razu polecę fanom Cube, klaustrofobii i psychologicznego cierpienia, stosunkowo nowy film z kraju Basków - The Platform. Zainteresowani niech nic o nim nie czytają, ani nie oglądają trailerów tylko proszę przejść prosto do seansu.

*

Offline sdm

• **
  • 140
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 30, 2022, 13:12:25 »
Taki filmek:

« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 05, 2022, 09:55:19 »
Lubie go oglądać, dekompozytor ciekawy content ma i szanuje mocno, ja polecam filmik jak naprawia pegasusa da chłopa i mu przerobił hackersko konsolę:

*

Offline Preki

• **
  • 341
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 11, 2022, 23:30:19 »
Jestem po niesamowitym seansie jakim był film animowany (lub jak kto woli, o zgrozo, anime, choć kreska bardziej wygląda zachodnio) Redline z 2009 roku. Animacja opowiada o tytułowym nielegalnym wyścigu odbywającym się daleko w kosmosie na różnych planetach, przy pomocy najbardziej odjechanych pojazdów jakie można sobie wyobrazić. Coś jakby połączyć Wacky Races z F-Zero, i pomnożyć razy 100. Przede wszystkim, film ten powstał w większości przy pomocy tradycyjnie ręcznie rysowanej animacji zamiast wszechobecnego już CGI, i był jednym z ostatnich tego typu dzieł. Koszty jego powstania były ogromne a praca pochłonęła aż kilka lat (!), ale warto było, bo prezentuje się fenomenalnie. Fabuła nie jest jakoś specjalnie rozbudowana, ale nie ona jest sednem tego widowiska, lecz odjechane efekty specjalne, pomysłowe projekty pojazdów i postaci czy wspomniana już szczegółowa animacja. Do tego wisienką na torcie jest muzyka Jamesa Shimoji - początkowy fragment filmu z tym utworem lecącym w tle wgniata w fotel. Mega polecam.