Chrono Trigger - "Polskie" Wydanie
Chrono Trigger - "Polskie" Wydanie
« dnia: Września 28, 2023, 16:16:32 »
Cześć,
Ostatnio będąc na wycieczce w Czechach zdobyłem okazyjnie SNESa. Jako że bardzo lubię Chrono Triggera to zamówiłem kartridż z polską wersją językową która przynajmniej w teorii ma współpracować z konsolą PAL. Pomyślałem jednak żeby pójść o krok dalej i "stworzyć" polskie wydanie gry. Zrobić pudełko, przetłumaczyć instrukcję i ogólnie "poudawać" że wydano gdzieś w połowie lat 90-tych tę grę nad Wisłą. Całość wrzuciłem na Githuba tak aby każdy zainteresowany mógł docelowo skorzystać z projektu. Link poniżej:
https://github.com/retromaniak/Chrono-Trigger-Polska-Wersja

Na ten moment stworzyłem na bazie brytyjskiego Secret of Evermore polską wersję opakowania na kartridż z przygodami Crono i spółki. Znalazłem też człowieka który zgodził się na przygotowanie go do "Produkcji" dodania spadów, łamania spadów, konwersji przestrzeni barwnych z RGB do CMYK.

Przetłumaczyłem "na surowo" instrukcję jak również stworzyłem projekt jej okładki. Jako jedyna jest ona "Niekoszerna" gdyż stwierdziłem że w poziomie rzecz się lepiej prezentuje. Co do tłumaczenia, na ten moment jest ono przed korektą, mogą więc zdarzyć się literówki oraz błędy interpunkcyjne.

Poza przechwalaniem się chciałbym jednak poprosić o pomoc. Potrzebuje kogoś kto podjąłby się weryfikacji nazw własnych (chodzi mi o zgodność z tłumaczeniem mteamu). Poszukuję też człowieka ogarniającego programy do DTP (InDesign, Publisher czy Scribus) aby ładnie połamać teksty w instrukcji.

Oczywiście również jestem otwarty na wszelkie propozycje jak również chętnie odpowiem na wszelkie pytania dotyczące projektu.

*

Offline Rascal

  • *
  • 61
  • http://rascal.pl
    • Rascal Blog
Odp: Chrono Trigger - "Polskie" Wydanie
« Odpowiedź #1 dnia: Września 29, 2023, 22:03:26 »
Na podstawie jakiej wersji to polskie tłumaczenie w ogóle powstawało? Zakładam, że nie z oryginału, a angielskie (oficjalne, bo jest jedno naprawdę genialnie przetłumaczone fanowskie) tłumaczenia pozostawiały bardzo wiele do życzenia (i nie chodzi tu tylko o szeroko stosowaną cenzurę) 

Odp: Chrono Trigger - "Polskie" Wydanie
« Odpowiedź #2 dnia: Września 30, 2023, 03:45:58 »
Na podstawie jakiej wersji to polskie tłumaczenie
Jeżeli chodzi o grę to jest ono na podstawie wersji angielskiej, dokładniej jest to tłumaczenie od mteamu o czym napisałem na Githubie.

Nie wiem czy ono pozostawia wiele do życzenia... Ja rzecz ogrywałem na emulatorze i było moim zdaniem bardzo w porządku.