Gry z konsoli "RAMBO"
*

Offline Qurek

  • *****
  • 429
Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
« Odpowiedź #45 dnia: Września 21, 2020, 19:29:17 »
"Angriff der Luftflotten"


"Earth Dies Screaming"


"Gangster"


"Immies & Aggies"


"Black Hole"


*

Offline Qurek

  • *****
  • 429
Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
« Odpowiedź #46 dnia: Września 21, 2020, 19:34:47 »
"Lock 'N' Chase"


"Landung in der Normandie"


"Cosmic Town"


"Mafia"


"Megamania" od Activision (świetna gra, nie wiem co ona tutaj wogóle robi, powinna być zdecydowanie na przodzie listy).

« Ostatnia zmiana: Września 21, 2020, 19:36:42 wysłana przez Qurek »

*

Offline Qurek

  • *****
  • 429
Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
« Odpowiedź #47 dnia: Września 21, 2020, 19:40:50 »
"Termool"


"Tac Scan"


"Der kleine Baer"


"Der Vielfrass"


"Pharaoh's Curse"


*

Offline Qurek

  • *****
  • 429
Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
« Odpowiedź #48 dnia: Września 21, 2020, 19:43:01 »
"Astrowar"


"Atlantis"


Bi! Bi! - gra niewypał, nie wiem jak takie coś mogło się wogóle dostać do sprzedaży. Coś poszło nie tak programistom i postać zawiesza się w teksturach na drugim poziomie bez możliwości powrotu i wydostania się. To tak w ramach ciekawostki.


"Air Raiders"


"Billard"

« Ostatnia zmiana: Września 21, 2020, 19:45:37 wysłana przez Qurek »

*

Offline Qurek

  • *****
  • 429
Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
« Odpowiedź #49 dnia: Września 21, 2020, 19:55:00 »
"Cross Force"


"Mines of Minos" ta gra zawsze wywoływała we mnie uczucie niepokoju i ogromną ciekawość. Chyba muszę się jej przyjrzeć bliżej.


"Fast Eddie"


"Plaque Attack" - kolejna perła od Activision.


"Die Ratte und die Karotten"

« Ostatnia zmiana: Września 21, 2020, 19:57:17 wysłana przez Qurek »

*

Offline Qurek

  • *****
  • 429
Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
« Odpowiedź #50 dnia: Września 21, 2020, 19:58:30 »
"Festival"


"Pac-Kong" - inna wersja, acz nic to nie zmienia


"Barnstorming"


"Gefaehrliche Maeusejagt"


"Word Zapper"


*

Offline Qurek

  • *****
  • 429
Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
« Odpowiedź #51 dnia: Września 21, 2020, 20:01:11 »
"Demon Attack"


"Missile Command"


"Sea Monster" - zdecydowanie najmniej ogrywany przeze mnie tytuł na konsoli


"Sesam, Oeffne Dich"


"Schnecke und Eichhoernchen" z tą grą kojarzy mi się jedno. Pewnego dnia, będąc w może 3 klasie podstawówki, zostałem sam w domu (rodzice gdzieś wyszli zostawiając dla mnie garnek z zupą na gazie, co bym sobie troszkę podjadł). W ferworze grania oczywiście zupełnie zapomniałem o zupie. Grając właśnie w "Schnecke und Eichhoernchen" poczułem nagle swąd. W sekundzie zorientowałem się, że postawiony dobrą godzinę temu na gazie garnek z zupą zaczął wydobywać z siebie już kłęby dymu. Dostało mi się, oj dostało.


"Fire Spinner"

« Ostatnia zmiana: Września 21, 2020, 20:08:46 wysłana przez Qurek »

*

Offline Qurek

  • *****
  • 429
Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
« Odpowiedź #52 dnia: Września 21, 2020, 20:10:13 »
I to by było na tyle. 128 pozycji w które można zagrać na konsoli "Rambo" zostały zarejestrowane i niniejszym zamykam listę, zachęcając jednocześnie do podzielenia się swoimi wspomnieniami. ;)

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
« Odpowiedź #53 dnia: Września 21, 2020, 20:40:49 »
Megamania jedna z moich ulubionych gier na małe Atari, podobnie jak Pharaoh's Curse, tylko na 2600 nieco zubożone ;-)


Die Ratte und die Karotten + Festival przywołują zgorzkniałe wspomnienia, haha!

*

Offline sdm

  • **
  • 182
Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
« Odpowiedź #54 dnia: Września 22, 2020, 12:31:36 »
Z tych wymienionych najbardziej orgywalem Bank Heist,  Marspatrouille, Berzerk, Fast Eddie.
A ciekawostka jest 128 gier,  rom ma 512KB - szybka kalkulacja i moze wydawac sie, ze powinno wejsc wiecej. Niestety konsola opracowana zostala chyba pod wielkosc przelaczanego banku 4KB - nawet jak gra ma 1KB to zostaly cztery te same polaczone w jedne 4KB. Dlatego jest 128 gier x 4KB = 512KB. Co ciekawe mialem druga konsole majaca rom 512KB + obok jeden 64KB, mialem ja jeszcze kilka lat temu i szkoda, ze nie sprawdzilem co otrzymala w bonusie (a cos ostrzymala, bo na obudowie byl label "192 games". I to by mialo nawet sens - mozliwe, ze w trybie odczytu drugiego ROM konsola przelaczala banki po 1KB i na tym 23C512 siedzialo 64 innych gier (chyba pstryczek przelaczajacy "strony" z grami mial dodatkowa pozycje). Niestety temat nie zostal dokladnie sprawdzony i nie wiem jakie bonusy byly wzgledem klasycznego rambo.
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2020, 12:37:33 wysłana przez sdm »

*

Offline Qurek

  • *****
  • 429
Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
« Odpowiedź #55 dnia: Września 24, 2020, 07:27:41 »
Na moim z tyłu był taki przełącznik 3-pozycyjny. Gdy był ustawiony na którejś pozycji, brakowało części gier.

*

Offline sdm

  • **
  • 182
Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
« Odpowiedź #56 dnia: Października 05, 2020, 12:48:38 »
Hmm a ciekawe jakby tak Keystone Kapers przeNES'ować?
Ponownie pograłem aby przeanalizować mechanikę gry - jest prosta.  Rozrysowałem na papierze wstępny projekt "podróbki" tej gry oraz analizując klatki animacji przerysowałem pixel po pixelu grafikę policjanta i złodzieja:

https://dl.dropboxusercontent.com/s/g6wl9saff816tqq/kk.nes

Na razie jedynie ROM z animacjami, bo reszta kodu na papierze jeszcze.

Obaczymy :)



Update:

Bede musial pewne elementy tla sprytnie zastapic sprite'ami bo limity graficzne NES nie pozwola zrobic tla podobnego do oryginalu uzywajac jedynie palet BGR.



« Ostatnia zmiana: Października 14, 2020, 14:55:04 wysłana przez sdm »

*

Offline Qurek

  • *****
  • 429
Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
« Odpowiedź #57 dnia: Października 15, 2020, 12:30:03 »
Niesamowite. Wyszło Ci to naprawdę niemal 1:1 jeśli chodzi o animację. Tak naprawdę tylko dźwięki zdradzają, że to nie Atari.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
« Odpowiedź #58 dnia: Października 17, 2020, 17:19:41 »
No i typek zdaje się za szybko skacze, ale to detal. Ja również propsuję!  Siudym, może tym razem?  8)

*

Offline sdm

  • **
  • 182
Odp: Gry z konsoli "RAMBO"
« Odpowiedź #59 dnia: Października 20, 2020, 13:29:51 »
Dokladnie - skok jest za szybki. Juz i tak spowolnilem ale musze go calkiem zmienic. Co do ukonczenia to sa duze szanse, bo to jednak ciagle te same etapy - roznice jak pamietam to jedynie wieksza ilosc przeszkadzajek i co poziom staja sie szybsze.

Oczywiscie musze jeszcze ograc ale juz wiekszosc mechanik rozpracowalem (tak mi sie wydaje). Z ciekawostek to jak uda sie przescignac zlodzieja aby uciekal w droga strone i w dolnym kierunku to zawiesi sie na dole na skrajnym prawym ekranie (biegnac w miejscu przy krawedzi).
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2020, 13:32:13 wysłana przez sdm »