168in1 / TMNT3 - nie działają
168in1 / TMNT3 - nie działają
« dnia: Sierpnia 12, 2018, 14:21:08 »
Witam.

Jak w temacie, po włączeniu składanki pokazują się szumy na ekranie. Na PCB widać jakieś zabrudzenia, co to i jak to wyczyścić?


W przypadku TMNT3 pokazuje się tylko biały ekran, PCB na przodzie ma 3 gluty a z tyłu jakieś 2 kabelki, po co one tam są? Może trzeba je przeciąć? ;)


Bonus:

Pierwszy raz widzę coś takiego. :)

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: 168in1 / TMNT3 - nie działają
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 12, 2018, 15:22:34 »
Zwróć uwagę, ze kable zastępują uszkodzone linie na płytce, więc są potrzebne.
Trzea sprawdzić multimetrem wszystkie połączenia.
Jeśli to nie pomoże to proponuję poprawić zaśniedziałe luty (albo marzec).

Odp: 168in1 / TMNT3 - nie działają
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 13, 2018, 08:45:23 »
Pierwsze co zawsze warto zrobić - sprawdzić czy gry uruchamiają się na innej konsoli  :)

*

Roben

Odp: 168in1 / TMNT3 - nie działają
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 13, 2018, 13:14:01 »
Te zaśniedziałe luty o myj spirytusem kosmetycznym chyba że posiadasz izopropanol.

A te kabelki to jak pisał @MWK , sprawdź multimetrem jeżeli posiadasz. Takie rozwiązania się stosuje kiedy ścieżki nie łączą się ze sobą bądź są uszkodzone i nie doprowadzają połączenia.

Odp: 168in1 / TMNT3 - nie działają
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 14, 2018, 10:25:32 »
Cytuj
W przypadku TMNT3 pokazuje się tylko biały ekran, PCB na przodzie ma 3 gluty a z tyłu jakieś 2 kabelki, po co one tam są? Może trzeba je przeciąć?
Ścieżki wyglądają wyraźnie na celowo odcięte (przez prodcenta), widocznie w celu modyfikacji połączeń pod inny mapper. A połączenia kabelkowe może
a) ktoś nieświadomy dolutował widząc przecięte ścieżki
lub
b) połaczenia jednak różnią się się od oryginału i zostały dokonane przez producenta jako właśnie modyfikacja.

Odp: 168in1 / TMNT3 - nie działają
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 14, 2018, 14:21:28 »
Tak, sprawdzałem na 3 różnych famiklonach.

Mam multimetr, ale jedyne co nim mierzyłem to jakieś rezystory... jak mierzyć połączenia na PCB to nie mam zielonego pojęcia, jakaś podpowiedź? Na co ustawić multimetr i gdzie przyłożyć sondy?

b) połaczenia jednak różnią się się od oryginału i zostały dokonane przez producenta jako właśnie modyfikacja.

Wydaje mi się że tak właśnie było z tym że jak widać, operacja się nie udała bo gra nie działa.

*

MaarioS

Odp: 168in1 / TMNT3 - nie działają
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 14, 2018, 14:48:07 »
Prawdopodobnie jakieś ustawienie sprawdzające diody może też sprawdzać połączenia