Zasilacz do azjatyckiej wersji Segi Mega Drive 2
Zasilacz do azjatyckiej wersji Segi Mega Drive 2
« dnia: Czerwca 17, 2019, 17:18:45 »
Witam, jestem nowy na forum i mam od razu pytanie. Stałem się szczęśliwym posiadaczem Segi Mega Drive 2 która przyjechała do mnie prosto z Ukrainy, gdzie przelezala u znajomka z 20 lat na strychu. Według informacji z googla, jest to azjatycka wersja ściągana w latach 90 do krajów byłego ZSRR przez firmę Dendy. Niestety nie mam do niej zasilacza, na spodzie widnieje informacja: Rating 10V i 1,2 A.

Mam dwa zasilacze, jeden do Pegasusa Mt 777 dx na którym jest 10 V i 800 mA oraz jakis uniwersalny ze zmianą V. I mam tam (podaje ostatnie wartosci) 9 V i 12 V - no 12 odpada bo spale konsole natomiast 9 V jest chyba za malo (mimo to, ojciec elektryk mówi, że moge spróbować raczej nic sie nie stanie lol). Ponadto nie wiem o co chodzi z tą polaryzacją, wiem ze przy Pegasusie mam "minus" wewnątrz i wszystko działa. Nie wiem natomiast jak z SMG2. Aż mnie trzęsie by sprawdzić czy konsola w ogóle działa ;p

Edit:
Sory, nie zauważyłem że w złym dziale założyłem temat. Jak by dało rade przenieść temat :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2019, 17:21:38 wysłana przez Tyk-tok »

Odp: Zasilacz do azjatyckiej wersji Segi Mega Drive 2
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 18, 2019, 00:06:20 »
Ojciec elektryk ma rację, 9 czy 12 to żadna różnica.
Ale z polaryzacją to lepiej pogooglaj, bo jak zerknąłem na szybko to różne segi mają różną polaryzację  :-\

Tu np. mówią, że 2jka ma plus w środku:
https://assemblergames.com/threads/mega-drive-ii-poles.58964/

*

MaarioS

Odp: Zasilacz do azjatyckiej wersji Segi Mega Drive 2
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 21, 2019, 02:57:29 »
Ogólnie Sega Mega Drive/Genesis model 2 używają zasilania 10V 850mA polaryzacja + w środku. Uzyj zasilacza 9V z co najmniej 1.2A z polaryzacją + w środku i powinien ruszyć jeżeli działa