Scarabaeus - Commodore 64 - Zagłoba nie poleca !
*

Offline Zagłoba

  • 6
  • Polać mu myodu z pałacowych piwnic
Scarabaeus - Commodore 64 - Zagłoba nie poleca !
« dnia: Marca 28, 2016, 21:13:23 »
SCARABAEUS
ARIOLASOFT
1985
COMMODORE 64



   Przeglądu gyer dziwnych ciąg dalszy. Tem razem opis będzie krótki bo i pisać o czem specyalnie nie przystoi. Naywłaściwszem będzie obeyrzeć krótki a treściwy film, który zobrazuye pointę gry i konia z rzędem i obroku na dwa myesiące temu, kto zrozumie powyższe.
   "Scarabaeus" - po naszemu "Skarabeusz" - wydany w 1985 przez ekipę "Ariolasoft" po pyerwszym jego uruchomieniu zapowyadał się zgoła zacnie, zarówno pod względem wizualnym yak i dźwiękowym. Rozgrywka pokazana z perspektivum osoby pyerwszej zdawała się nasuwać myśli yakoby sprzęt musiał pracować ponad swoye abillitum.
   Gra podzielona yest na 3 sekcyje i o ile pyerwsza z nich sympatyczną nad wyraz być się okazała, a chodziło w niey o ni mniey ni wyęcey jak o łapanie poczwar rozmaitech i uzyskiwanie od nich czegoś na kształt hyeroglifów. Nie dziwi ten fakt z yednej prostey przyczyny - rzecz bowiem dzieye się w, powiedzmy sobye, czymś co można by nazwać egipskim grobowcem.
   Dalsza część rozgrywki to yuż niestety nieprzyzwoity, yak dla mnie, test na inteligencyję. Po zyechaniu windą na poziom niższy plątamy się po o wyele wyększym labiryncie w stosunku do pyerwszego, nie wyedząc tak naprawdę jakye factum podyąć. A ażeby nie rozpisywać się nadaremno i anus ostium z siebye nie robić, wystarczy, że obeyrzycie niżej zamieszczony, dziesięciominutowy film, prezentuyący całą rozgrywkę - wyerzcie mi, oglądając go nieyednokrotnie prukłem ze śmyechu (powód - moja niemoc w zrozumyeniu istoty rozgrywki).
   Niestety, jest tyle innych wyśmyenitych tytułów którem warto pośwyęcić wyęcey uwagi, stąd ograniczyłem się yedynie do pobyeżnego zaprezentowania Wam cni użytkownicy forum, tey produkcyji, licząc iż być może któremuś z Was przypadnie ona do gustu bardziey aniżeli mnie. To tyle ode mnie. Sit vis vobiscum!

Ocena
2/5
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2016, 23:45:08 wysłana przez Zagłoba »
Piżwej wprzódy wżdy syny przedawszy w grzeszech oćca jenże im przynależy

*

Offline Mejs

  • *
  • 249
  • # Joint ROM System #
Odp: Scarabaeus - Commodore 64 - Zagłoba nie poleca !
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 29, 2016, 12:47:03 »
Wow, gra robi wrażenie, starożytny Egipt w cybernetycznym wydaniu to bardzo często powtarzający sie motyw na 8 bitowcach! Cny Zagłobo, skąd w ogóle pomysł na taki styl? O starych grach po staropolsku, tego jeszcze nie było. Mi sie bardzo to podoba, czekam na więcej.

Odp: Scarabaeus - Commodore 64 - Zagłoba nie poleca !
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 29, 2016, 14:49:08 »
Cny Zagłobo, skąd w ogóle pomysł na taki styl? O starych grach po staropolsku, tego jeszcze nie było.
Mnie się zdaje, że było: albo jeszcze na Emu-Nesie, albo zaraz na początku Contrabandy. Aczkolwiek mnie ten styl leży i wielcem kontent z podjętej idei! Znacznie też przewyższa treścią Jakuba Wujka.

*

Offline Zagłoba

  • 6
  • Polać mu myodu z pałacowych piwnic
Odp: Scarabaeus - Commodore 64 - Zagłoba nie poleca !
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 30, 2016, 12:02:11 »
Myodem z lukrecyją słowa Wasze mości Panowie Mejs i 1990in1, na serce me spłynęły były i z tego mieysca obiecuyę nieyedną yeszcze ciekawostkę zamyeścić. Chwilowo trafiłem na niecodzienną dla mnie grę z kategoryji sportowych i yuż skłonny byłem potraktować ją zasadniczo i pobyeżnie. Fortuna yednak zechciała, że podrzuciła mi całkyem sposobny do spędzenia kilku dłuższych z nim chwil tytuł, toteż na koleyną recenzyją nie wykluczone, że przyjdzie chwilę poczekać.
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2016, 23:46:12 wysłana przez Zagłoba »
Piżwej wprzódy wżdy syny przedawszy w grzeszech oćca jenże im przynależy