ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
*

Offline Mcin

  • ***
  • 816
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 22, 2022, 19:23:21 »
Mordeczki, jest jeszcze kilka osób, które już wpłaciły i nie zapisały się na CFL i kilka, po których spodziewamy się... a raczej, ciężko byłoby mi przeboleć myśl, że tym razem zlot będzie bez nich. zawodników powinniśmy zebrać wymaganą ilość, ściągnijcie zeszłorocznych zlotowiczów i wierzę, że się uda. Niech potencjalni kapitanowie ogłoszą rekrutację, a zawodników pomożemy dobrać :)
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2022, 19:55:36 wysłana przez daf »

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 26, 2022, 15:26:14 »
Panowie miałem tego nie robić czyli nie męczyć buły, nie namawiać - no ale niech tradycji stanie się za dość - kto żyw proszę ręce na pokład! Brakuje nam dwóch drużyn, wiem że jeszcze wielu asów takich jak Rocket, Robi, Zelas nie przystąpiło do tegorocznych rozgrywek. Nie wiem co z takimi osobistościami jak Qurek, który brał udział w turnieju po raz pierwszy rok temu, może jacyś nowicujusze skuszą się. Pany kto może niech ogranizuje się w drużyny, jest jeszcze chwila na zgłoszenia. To kwestia zebrania składu i nazwania go, ewentualnie reaktywacji - puszczam oko w strone Robena i legendarnej drużyny Meneli Włodarczyka! O logo i tego typu rzeczy zadbam sam, by nie przysparzać Wam większej ilości problemów. Ratujcie Pany CFL#6, które tak jak chcieliście rok temu odbędzie się (mam nadzieję) w zmienionej formule wyboru gier. Wszystko zależy teraz od Was, ja powtórzę się jeszcze w audycji w niedzielę z tym apelem, ale póki czas działajcie!

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 30, 2022, 20:48:33 »
Wstyd żeby sam Pan Administrator wołał na ratunek... wstyd Pany...


*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 31, 2022, 21:38:59 »
No cóż, nie udało się zebrać kompletu drużyn, nie udało się zebrać nawet siedmiu zespołów, które dawałyby namiastkę turnieju w dwóch grupach. Nie powiem,  że nie czuję się zawiedziony, zważywszy na to,  że zawsze spotykałem się z Waszym pozytywnym odbiorem tych rozgrywek.  W tym roku sporo czasu zajęło mi przepisanie aplikacji by działała lokalnie bez podłączenia do neta i robiłem to specjalnie pod nasz szósty turniej, miało być to kolejne usprawnienie. Ze szczególnym zasmuceniem przyjąłem fakt, że przez cztery miesiące nie zajrzeli tu w ogóle najlepsi gracze ligi, nie napisali nawet krótkiego posta - świadczy to dobitnie o tym, że nie ma odpowiedniego zainteresowania i formuła chyba uległa wyczerpaniu. Jeśli uczciwie na to spojrzeć, to prawie mieliśmy siedem zespołów - PozNinjaki musieli się wycofać bo nie będą na zlocie , załatwili to tak jak trzeba - szybko poinformowali o swojej nieobecności, to się ceni.

ContraBanda Famicom League przechodzi do historii,  nie będzie wskrzeszana, mam nadzieje że zastąpi ją jakiś inny zacny konkurs, których zresztą nie brakuje na naszych zlotach. Chciałbym z tego miejsca podziękować wszystkim zawodnikom, którzy brali udział w CFL, a w szczególności "żelaznym drużynom" - nie muszę ich wymieniać z nazwy, listę możecie znaleźć w tegorocznych zgłoszeniach. Niektóre z nich są zespołami założycielskimi ligi i trwają w swoich składach po dziś dzień, inne zmieniały się personalnie na przestrzeni 5 lat ale niezachwianie stawały do walki broniąc swoich barw klubowych. Panowie wielki respekt, że zawsze potrafiliście się zorganizować i traktować cały turniej jako fajną zabawę. To się ceni, ponieważ jak dobrze wszyscy wiecie (lub nie) marazm oznaczać będzie wyprowadzenie sztandaru ContraBandy raz na zawsze - nie dopuśćmy do tego i aktywizujmy naszą społeczność na każdy możliwy sposób - organizując nowe konkursy , uczestnicząc we wspólnej zabawie, spotykając się wzajemnie, a nawet pisząc co jakiś czas posta na forum - to wystarczy. Wiadomo, że każdy z nas ma różne okresy w życiu - bliżej i dalej od Pegasusa, ale spaja nas pewnego rodzaju przyjaźń. Nie zapominajcie o tym - ContraBanda dana jest nam jako żyzne pole do uprawy naszej zajawki, ale szybko możemy się obudzić w momencie, kiedy porośnie ona chwastami, których nikt już plewić nie będzie chciał. Nie tyczy się to tylko turnieju (choć mocno pobrzmiewa to w moich słowach), ale również kwestii podejścia do wpłat zlotowych czy przekazywania jakichkolwiek informacji istotnych dla organizatorów FamiCONu. Pomimo wielu lat nieustannych napominań niektóre rzeczy się nie zmieniają...

Przepraszam, za ten gorzki, nieco smutny wydźwięk, ale taki też nastrój mam dziś myśląc o całej sytuacji wokół turnieju. ContraBanda Famicom League kończy swoja działalność zapoczątkowaną 11 kwietnia 2017 roku, misja skończona...

... ale to nie oznacza, że CFL#6 zostanie odwołane! Nie mogę tego zrobić zawodnikom, którzy zgłosili swoje drużyny - osobom, na które zawsze mogłem liczyć przy organizacji zawodów. To byłoby nie w porządku. Ostatni turniej odbędzie sie w zmienionej formule i mam nadzieję, że zapewni wszystkim nie mniejsze emocje niż zwykle. Grono graczy CFL będzie może skromniejsze, ale na pewno wybitne! Po szczegóły zapraszam do zaktualizowanego posta organizacyjnego! Do zobaczenia w Nowej Wsi PegasusManiax!

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 31, 2022, 22:03:21 »
O ja cie pierdziele Pietrek. Potrafisz budować napięcie.

Czytam i czytam te pierwsze akapity i z każdym kolejnym wersem mój smutek i jednocześnie złość się wzmaga. Dokładnie wiem co masz na myśli, dokładnie wiem co czujesz. Sam przez wiele lat ogarniałem ten mój bełchatowski baseball i również nie było lekko, co zresztą dobrze wiesz...
Ale to więcej nie będę się rozpisywał, co by nie powiedzieć za dużo. To już rozmowa na werandę o 2-3 nad ranem w sobotę.

Ale wracając....
aż dobrnąłem do ostatniego akapitu i serce rośnie gdy to czytam. Bardzo się cieszę, że odbędzie się ta "pożegnalna" (choć kto wie) edycja turnieju i cieszę się, że w taki sposób zostaną/zostały docenione drużyny, które może nie są wybitne jeśli chodzi o sam poziom gry, ale są po prostu solidne.

ps.
Pobieżnie przejrzałem zmienione zasady i moim zdaniem lepiej by było gdyby jednak w pierwszej kolejności liczył się bezpośredni mecz pomiedzy zainteresowanymi, a dopiero później bilans partii/punktów. Ale z drugiej strony może tak jak jest będzie ciekawiej, bo każda partia ważna? Nie wiem. Pewnie wyjdzie w praniu.

Na koniec pozostaje powiedzieć tylko - Wielkie Dzięki za te wszystkie lata, za te wszystkie turnieje i przede wszystkim za to, że kończysz i w sumie wszyscy kończymy to z klasą.
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2022, 22:05:00 wysłana przez OsA »
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 31, 2022, 22:04:46 »
To jedna z najsmutniejszych wiadomości w całej naszej historii forumowej. Boleśnie mi to słyszeć, i przykro mi na myśl że tak fenomenalny turniej ma stać się jedynie kartą historii. Występy THE RESISTANCE którego mam zaszczyt być kapitanem zawsze były różne, tak jak nasze przygotowanie zresztą, tak zawsze mieliśmy nasz hymn na ustach, gotowi na unikalną dawkę emocji jaką przynosił, rok do roku miałem tę samą niesłychaną tremę! Udział w rozgrywkach zawsze był dla nas wielkim zaszczytem. Dziękuję Ci Piotrek za każdą chwilę poświęconą na organizacje tego wydarzenia, od pomysłu, przez grubą i rosnącą w oczach organizację, dobór gier, fenomenalną oprawę i cały system rozgrywek oparty o rozwijającą się aplikacje. Wiedz, że jeśli będzie jakakolwiek szansa na przywrócenie wydarzenia do rzeczywistości, w jakiejkolwiek formie, THE RESISTANCE poruszy niebo i ziemię aby znowu stać się pierwszą zgłoszoną drużyną! Będziemy czekać nawet gdy tej szansy nie będzie.

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 31, 2022, 22:09:45 »
Smutne to wieści żur0. Odnoszę wrażenie jakby skończyła się pewna epoka w historii Contrabandy.


Wobec tego kieruję prośbę do wszystkich kapitanów --> Postarajmy się by ten ostatni (niestety) CFL był pełen energicznych starć. Niech to show będzie swojego rodzaju nagrodą dla organizatora za te wszystkie lata pracy, którą włożył w ten projekt.
Nie w tym roku! XD

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 31, 2022, 22:22:54 »
Jedziemy Panowie to do końca na grubo!
Coś tam zasymulowałem OsA troszki, nie powinno być źle! :)
Jutro rozpoczynam gromadzenie nagród i widzimy się w Nowej Wsi! Emocji Panowie nie zabraknie i coś czuję, że walka o miejsca w fazie pucharowej czy rozstawienie będzie toczyć się do ostatnich spotkań, taką mam nadzieję!  Zresztą nie raz udowodniliście, że sami tworzycie najlepsze show Waszą grą i napędzaniem widowni, więc zacieram rączki jakby ta ostatnia edycja była pierwszą!

*

Offline Mcin

  • ***
  • 816
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 01, 2022, 00:13:50 »

W sumie spodziewana wiadomość. Trzeci raz będę na zlocie w trakcie CFL, drugi raz jako zawodnik i dwa z tych trzech razy to zmiana zasad pod niepełne składy - przy ilości włożonego wysiłku w zupełności rozumiem, że witki opadają, szczególnie, gdy niektórym stałym bywalcom nie starczyło czasu na napisanie tak/nie/nie wiem, chcę/nie chcę, widocznie taka natura contrabandy, musi być trochę na przypale... Tylko CFL wbił się klinem w ten nieład, przez 6 zlotów próbując wymusić organizację niezbędną do przeprowadzenia tak dużego turnieju, w którym uczestniczy niemal cała brać zlotowa, ale przy braku wsparcia  odwrót był jedyna opcją.


Pozostaje mi podziękować za te turnieje i żałować, że nie widziałem tego od początku. Koniec CFL - dla partii to strata tej wagi, co upadek Muru Berlińskiego dla naszych zachodnich towarzyszy. Potem już nic nie będzie takie samo.


Pozostaje mieć nadzieję, że synowie marnotrawni wrócą jeszcze i ucałują w stópki i skruszą zimne serce kierownika i chociaż ten ostatni turniej odbędzie się w pełnym składzie. Tak liczę, tak chcę.

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 03, 2022, 11:26:06 »
Tradycyjnie Panowie potrzebuję zaopatrzenia do tegorocznego turnieju i zwracam się do Was z prośbą o udostępnienie:

4x Famicom AV
6x pad NES
4x TV o zbliżonych wymiarach
4x Everdrive (wersja raczej bez znaczenia)


W tym roku mam również prośbę o użyczenie laptopa - ze względu na to, że turniej rozgrywamy pierwszy raz w historii systemem ligowo-pucharowym - nie biorę swojego laptopa, ponieważ nie będziemy używali aplikacji (dodanie tego trybu oznaczałoby jej gruntowną przebudowę na co w obecnej chwili nie ma już czasu). Nie oznacza to jednak, że będziemy przeliczać turniejową tabelę ręcznie - to znacznie przedłużyłoby turniej, nie byłoby intuicyjne dla Was i powodowało nerwowe kalkulacje nad stolikiem sędziowskim - w zamian przygotowałem odpowiedni arkusz Excela, który nam to wszystko w znakomity sposób ułatwi. Stąd też właśnie ta prośba: o wypożyczenie laptopa z możliwym podłączeniem do sieci (wykorzystanie Google Doc) lub z wgranym pakietem Office (Excel) oraz możliwością podpięcia do projektora.

Z góry dziękuję wszystkim, którzy zechcą wspomóc CFL#6 wyżej wymienionym ekwipunkiem.

Dodatkowo potrzebuję jednej osoby techcznicznej wyposażonej w adapter do kart SD (szukałem mojego ale nie znalazłem) oraz Everdive która w sobotę od godziny 11:15 przetestuje wszystkie gry turniejowe na flashcarcie, a następnie przerzuci je na resztę urządzeń. Chodzi o to żeby to zrobić szybko, sprawnie i żeby nikt tej osobie nie stał nad głową.

Jeśli ktoś spoza turniejowych zawodników czuje się na siłach aby towarzyszyć mi jako sędzia turniejowy byłbym niezwykle rad - ostatni turniej zasługuje na rzetelne sędziowanie. Arbiter powinien cechować się dużą spostrzegawczością, podzielnością uwagi i znajomością turniejowych przepisów, do których odsyłam w poście ogranizacyjnym.

Z góry wielkie dzięki i co... polecimy tą rakietą do końca!

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 03, 2022, 12:21:57 »
Famicom AV oraz Everdrive klasycznie udostępnię na czas CFL. Padów nesowych niestety nie posiadam.
Nie w tym roku! XD

*

Online daf

  • *****
  • 1743
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 03, 2022, 15:03:45 »
1x Famicom AV,
2x pad NES,
1x Everdrive.

To dam od siebie.

*

Offline Mcin

  • ***
  • 816
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 03, 2022, 15:44:52 »
1x Famicom AV,
2x pad NES - podróbki, ale trzymają jakość;
1x Everdrive.

*

Offline Preki

  • **
  • 431
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 03, 2022, 16:44:28 »
2x pad NES - podróbki, ale trzymają jakość;
Zobaczymy jak trzymają, bo pamiętam że w którejś edycji były zamienniki, i grając w papaja nie wiem jakim cudem nacisnęło mi się w dół i zszedłem drabinką prosto na grubasa, przegrywając rundę.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 05, 2022, 23:40:42 »
Pomimo wielu lat nieustannych napominań niektóre rzeczy się nie zmieniają...

To już nawet szkoda komentować. Spotykamy się co roku, na tyle samo dni, mniej więcej w tym samym czasie lecz mimo to, przez tyle lat dla wielu wydawać by się mogło "pasjonatów" odpowiednie zaplanowanie czasu jest rzeczą nie do zrealizowania... Przykra sprawa. Bardzo chciałem przeżyć ten turniej na przyszłorocznym, jubileuszowym zlocie. Życie brutalnie weryfikuje.

Pietrek, ode mnie skromnie, ale jak zawsze możesz liczyć na mojego Everdrive'a i jeżeli będzie taka potrzeba, to również na telewizor oraz przedłużacz USB :-)