8bitów sztuki
8bitów sztuki
« dnia: Września 28, 2021, 09:30:30 »
Cześć, być może znamy się z RetroAge ;)

Obecnie jestem w trakcie przygotowywania wystawy demoscenowej, która będzie prezentowana od 10 grudnia podczas festiwalu ArtFest tarnowskiej galerii BWA. Na wystawie będą udostępnione dema, grafiki oraz utwory muzyczne tworzone przez polskich demscenowców na popularnych platformach 8bit.

W związku z tym zwracam się do was z prośbą o przedstawienie waszych propozycji dobrych polskich produkcji na NES/Famicom/Pegasus

Pozdrawiam   

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: 8bitów sztuki
« Odpowiedź #1 dnia: Września 29, 2021, 21:07:13 »
Czołem.
Co do naszej contrabandyckiej "demosceny", to raczej mamy w zanadrzu sam tzw. gruz. Polecamy naszą flagową produkcję Pasztet.nes. Poza tym posiadamy także demo Pochwa oraz grę Zafajdane Puzle. Wszystkie 3 produkcje autorstwa niezastąpionego Koksa.
Ponadto, załączam także świetny kawałek Yerzmyeya - The Lady of Mars.
Nie ma u nas seryjnych producentów, więc raczej bida w tym temacie.

Odp: 8bitów sztuki
« Odpowiedź #2 dnia: Września 29, 2021, 21:36:09 »
Faktycznie gruz nieprzeciętny (oczywiście kawałek Yerzmyeya jest świetny )
A coś dobrego polskiego nie contrabandowego?
(Axi0maTowego Wizarda znam)

*

Slunzok

Odp: 8bitów sztuki
« Odpowiedź #3 dnia: Września 30, 2021, 21:04:37 »
Cytuj
>nie contrabandowego
Polecam translacje Gryzor PL.
Ewentualnie grę która po graniu zbiera śmiertelne żniwa rodem z creepypasty, a zwie sie gra okultystyczna.nes, ale nie polecam grać osobom o słabych nerwach.

*

Offline Mcin

  • ***
  • 813
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: 8bitów sztuki
« Odpowiedź #4 dnia: Września 30, 2021, 21:16:57 »

Z demami słabo, z gier polecić można kilka produkcji. Pod względem technologicznym najbardziej podoba mi się Alien od Siudyma z kapitalnym "sonarem" i AI przeciwnika.


Poza tym klasyki od Dizzy9 czyli Gruniożerca, dizzy- melancholy of existence, Wonderland dizzy, seria Gruniożerca, Milionesy tez chyba od niego?



Jak Przechodza romhacki, co to Contra Reload, Warsaw City, Dark Gimmick i Green Dizzy


Z absolutnego archiwum to the Masmix.


muzykę robi Robi i ChipJoockey, jak puszczanie NSF wchodzi w grę to mozesz ich podpytac o produkcje.


Z pamięci wsio. Relacji zlotowej NIE polecę :P

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: 8bitów sztuki
« Odpowiedź #5 dnia: Października 01, 2021, 10:53:59 »
Kazik i tajemnicza świątynia - fajna komnatowa gierka spod skrzydeł Siudyma. :)
Famidepth - Może nie jest to coś wybitnego a po prostu zrealizowane moje marzenie XD Całość zakodował Dizzy9.

Edit: tbxx Dodałem załączniki z romami do wspomnianych przeze mnie gierek. :)
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2021, 20:38:45 wysłana przez Krisuroku »
Nie w tym roku! XD

*

Offline Mcin

  • ***
  • 813
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: 8bitów sztuki
« Odpowiedź #6 dnia: Października 02, 2021, 12:51:59 »
A w sumie... nie pytajcie, jak mi się to przypomniało, ale... Ciao italia na NES to czyja robota?

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: 8bitów sztuki
« Odpowiedź #7 dnia: Października 02, 2021, 18:42:45 »
Robi - tak to robi ;)
Nie w tym roku! XD

*

Offline Mcin

  • ***
  • 813
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: 8bitów sztuki
« Odpowiedź #8 dnia: Października 02, 2021, 19:42:02 »
No to jak dla mnie ideolo.

Odp: 8bitów sztuki
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 26, 2021, 21:25:23 »
Wczoraj dotarł do mnie Krzysiocart i wreszcie testuje Wasze propozycje na "prawdziwym sprzęcie". Gdzie można pobrać "waszą" polską wersję Gryzora?

Gdyby czasem ktoś przypadkiem pojawił się w okolicach Tarnowa, mały wyciąg z programu festiwalu ArtFest (pełny program na stronie Tarnowskiej galerii BWA):

Piątek 10.12

- g. 18:00 „8 bitów sztuki” – wernisaż wystawy prac demoscenowych tworzonych w Polsce, w tym w Tarnowie, od końca lat 80. do dziś, na: Atari, Commodore, Pegasus i ZX Spectrum / twórcy z Tarnowa m.in.: Święty, Dudek, Pazur, Howarth, Foster, Ramzes, Jumbo (Słoń), Sony, tbxx / kurator: Tomasz Boksa / BWA, Pałacyk Strzelecki, wstęp wolny na wernisaż (wystawa czynna do 30.01.2022)

Niedziela 12.12

- g. 15:00 – „Demoscena, czyli sztuka z komputerów” – wykład dr. hab. prof. UJ Piotra Mareckiego / BWA, Pałacyk Strzelecki, wstęp wolny

- g. 16:00 - oprowadzanie kuratorskie po wystawie „8 bitów sztuki” i spotkanie z twórcami / BWA, Pałacyk Strzelecki, wstęp w cenie biletów na wystawę

*

Offline sdm

  • **
  • 182
Odp: 8bitów sztuki
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 12, 2021, 11:54:54 »

Odp: 8bitów sztuki
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 13, 2021, 18:14:52 »
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2022, 17:07:24 wysłana przez tbxx »

Odp: 8bitów sztuki
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 17, 2022, 17:07:36 »
Relacja z otwarcia wystawy w końcu gotowa: https://retroage.net/relacje/8bitow-sztuki-relacja-z-otwarcia-wystawy

A już w najbliższą niedzielę 23.01.2022 o godzinie 15:00 w Galerii BWA Tarnów spotkanie z legendami tarnowskiej demosceny - Święty (Atari) & Jumbo (C64)