Kyouryuu Sentai Juuranger aka Power Rangers 2 (NES)
*

Offline Mcin

  • ***
  • 813
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Kyouryuu Sentai Juuranger aka Power Rangers 2 (NES)
« dnia: Września 26, 2021, 22:03:17 »
dobra, teraz piszę na spontanie, nie tam jakaś recenzja w konserwie.

     

Z dzieciaka pamiętam, że ta gra nie wzbudziła większego uznania u mnie i kolegów. ok, mamy znane mordki z serialu, ale "fajność" serialu nijak się miała do gry. Sterowanie takie se, muzyka co najwyżej średnia, zabawa z rozgrywki nijaka. Za gówniaka miałem umiejność przejść Różową, bo jednak łuk robił robotę zasięgiem, no i Czerwonego, bo pokonanie Rity to błahostka... aaa, wspomniałem, że system passwordów jest tak prosty, że bardziej się nie da? Żółta nie dawała i spokoju swoim atakiem, o żesz kurde kto to wymyślił, że najpierw "dźga" za plecami? Niebieski był taki średni, ale gubiły mnie te labirynty. Czarny... myślałem wtedy, że jest jakiś błąd w grze, bo pierwsze platformy mnie rozwalały :P no cóż tyle z pamięci, szczegóły mogły ulec zmianie w procesie...
A teraz... czarny to był najprostszy poziom. Szczególnie, że Złoty był równie prosty co Rita. Ogólnie poziom trudności bossów bardzo nierówny, za to poziomy - bajecznie proste. widać, że gra celująca w dzieciaki, i to małe, bo te duże to już widzą durnotę serialu. Nie rozumiem, czemu poza różowa większość specjalnych broni jest gorsza niż pistolecik...  aż do spotkania z bossem, gdzie on prawie nie zadaje. meh, lipa.
Plusy? Duże sprajty postaci. Tyle.

     


W skrócie, grę przeszedłem szybko, nie polecam. Dojenie kasy na frajerach na znanej marce. Jak to dobrze, że za małolata pirackie karty u nas były, źle bym się czuł płacąc im pieniądze. Zalążek na dobrą grę, po czym ktoś wpadł, powiedział coś o terminach, budżecie, i dobrej gry nie było. Przynajmniej krótkie. A, wspomniałem, że grę przeszedłem na pirackim kartridżyku z rozwaloną grafą?

4+/10
[/size][/b]

Zdjęcia może dostawię jak mi się zachce.
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2021, 22:32:24 wysłana przez Mcin »

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: Kyouryuu Sentai Juuranger aka Power Rangers 2 (NES)
« Odpowiedź #1 dnia: Września 27, 2021, 07:16:36 »
Ja mam dobre wspomnienia, aczkolwiek zgadzam się, że gra jest:
1. krótka
2. banalna
3. "prymitywna"


Mimo to lubiłem ją, chyba głównie dlatego, że właśnie była krótka i potrafiłem ją przejść całą już w młodości, a wtedy takie gry można było policzyć na palcach dwóch rąk.


Warto wspomnieć też o mini grach jak: pong czy przerzucanie bomby (aka. gorący ziemniak).
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline Mati

  • *
  • 437
  • Gilop
Odp: Kyouryuu Sentai Juuranger aka Power Rangers 2 (NES)
« Odpowiedź #2 dnia: Września 27, 2021, 13:43:15 »
Dziś gra dla mnie jest przeciętna. Nie zła, nie dobra, ale może być choć w dzieciństwie pamiętam, że jak kolega pokazał mi cartridge z tą grą, to zrobiła na mnie wrażenie. Pierwszy raz kiedy w nią grałem jeszcze na swoim Terminatorze tym z wyższej półki, to nie wiedziałem o tych mini gierkach, które urozmaicają grę, dopiero później pokazał mi je kolega pozdro Daniel. Dużo czasu spędziłem z tą grą grając z kolegami, koleżankami. Dziewczyny zawsze chciały być rużową wojowniczką a my przeważnie lubiliśmy czerwonego. Co do systemu wpisywania passwordów to jest banalnie prosty jak zauważyłeś Mcin. Na ślepo potrafię wybrać wojownika, bo kiedyś nazywałem to po prostu możliwością wybierania wojownika a to passwordy.
No i ciekawostka. W JPN wersji nsf są jakieś dodatkowe muzyczki w grze, które mogłyby urozmaicić grę występując w levelach a nie ciągle ta sama, ale co ciekawe grając w JPN wersję tych muzyczek tam nie ma. Myślałem, że wersja J będzie właśnie rozbudowana w te numery. Kiedyś może i bym napisał, że bardzo polecam. Dziś? Można zagrać, przejść, odłożyć na półkę i w razie nudy wrócić za jakiś czas.
Właśnie dosłownie 20 lat temu tego dnia dostałem cartridge z tą grą na imieniny kupionego jeszcze na bazarze gdzie wtedy cartów było dość sporo w tamtych czasach. :)

Odp: Kyouryuu Sentai Juuranger aka Power Rangers 2 (NES)
« Odpowiedź #3 dnia: Września 27, 2021, 18:56:18 »
Bardzo miło wspominam i czasem wracam do tego tytułu :) Pamiętam, że u mnie w  mieście krążył mit, że jak się odpowiednio przejdzie gre ,to pojawi się dodatkowy LVL z Grywalnym "Zielonym Wojownikiem".Smutek był wielki, jak się okazało że to jednak tylko plotka :D

*

Offline Mati

  • *
  • 437
  • Gilop
Odp: Kyouryuu Sentai Juuranger aka Power Rangers 2 (NES)
« Odpowiedź #4 dnia: Września 27, 2021, 22:13:11 »
No właśnie. Brakowało green rangera.

*

Offline Preki

  • **
  • 431
Odp: Kyouryuu Sentai Juuranger aka Power Rangers 2 (NES)
« Odpowiedź #5 dnia: Września 28, 2021, 22:47:20 »
Krótko opisując - tak jak większość z Was byłem zajarany. No w końcu gierka z pałer rendżersami, nie? Jednak już wtedy wiedziałem, że całość tej giery nie trzyma się kupy dupy, w przeciwieństwie do gry na podstawie Choujin Sentai Jetman. Jakie studio właściwie jest odpowiedzialne za Jyuurangera?

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: Kyouryuu Sentai Juuranger aka Power Rangers 2 (NES)
« Odpowiedź #6 dnia: Października 04, 2022, 12:46:48 »
Wszystkie wady tej gry zostały już tu przedstawione. Jest ich sporo. Największa zaleta to chyba to, że postaci są duże na tle całości.
Bossowie są wcale nie tacy prości, ale jest na nich prosty patent. Po prostu trzeba ich naparzać szybko (od razu po pojawieniu się na ekranie). Wtedy nie zdążą nawet "wysłać" swoich przeszkadzajek. Bo chyba każdy boss "działa" na podobnej zasadzie w tej grze.


Ukończyłem wczoraj na konsoli i o dziwo miałem małe problemy. Z pomocą przyszedł system kodów xD Swoją drogą to ciekawe, że tak krótka gra ma system kodów. Co więcej - to chyba najprostszy system kodów w historii. I nawet nie znając żadnego z kodów, spokojnie można "złamać szyfr". To chyba potwierdza tezę, że gra stworzona z myślą o dzieciakach.


Aha no i problem miałem z "mini-gierką" przerzucanie bomby po 3 etapie. Musisz ukończyć ten etap (tj. wygrać). Właśnie tutaj miałem problem i straciłem wszystkie życia xD


Nie uznaję tej gry za crap. Ale też nie uznaję jej za grę dobrą. Po prostu przeciętna do której w sumie chętnie wracam co jakiś dłuższy czas.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline KitsuneFox

  • *
  • 18
  • lubię słabe gry na pegasusa, ot co.
Odp: Kyouryuu Sentai Juuranger aka Power Rangers 2 (NES)
« Odpowiedź #7 dnia: Października 05, 2022, 01:09:10 »
Za Zyurangera odpowiedzialne jest Arc System Works, ale jest to team sprzed tego zanim sobie zgarnęli Technosa, więc nie jest tak dobrą grą jak mogłaby być.