Ultimate Sega Dreamcast build
*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Ultimate Sega Dreamcast build
« dnia: Listopada 13, 2020, 01:12:44 »
Tytuł w zasadzie mówi wszystko :-)

Nie wiem, zawsze miałem jakieś takie dziwne podejście do konsol, które "chciałbym mieć" i to właśnie jedno z nich. Mianowicie, gdybym kiedykolwiek zdecydował się na zakup/posiadanie Dreamcasta, to chyba na bank poszedłbym tą drogą, bo naprawdę pięknie to wygląda i gra:


A Wy co o tym sądzicie? Jak uważacie - bycie purystą w tym wypadku lepsze czy może jednak modowanie motzno? 8)

*

Offline yojc

  • **
  • 108
Odp: Ultimate Sega Dreamcast build
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 13, 2020, 13:59:29 »
A propos wyglądu - co prawda nie jestem szczególnym fanem modyfikacji, ale ostatnio jak (po raz kolejny) przeczesywałem eBaya szukając bóg wie czego, to trafiłem na zamienne obudowy do Dreamcasta... strasznie mnie urzekła możliwość zrobienia z niego młodszego brata japońskiego Mega Drive:


https://www.ebay.pl/itm/SEGA-Dreamcast-Console-3rd-Party-Case-Shell-Solid-Black-128BIT-MD-Genesis-Themed/124264681095

To jest tak głupie, że aż fajne :P Szkoda, że tak drogie.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Ultimate Sega Dreamcast build
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 13, 2020, 20:27:35 »
To ja linkuję bezpośrednio do producenta >> https://www.muramasaentertainment.com/product/dreamcast-replacement-case-mega-drive-128-bit-variant/

Gościu jest zarejestrowanym członkiem forum famicomworld, była dysputa przy okazji produkowanych przez niego zastępczych obudów do kartridży, zatem zaufany człowiek.

Odp: Ultimate Sega Dreamcast build
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 22, 2020, 22:43:12 »
Ja swojego Dreamcasta nie miał bym serca tak przerabiać :D(ewentualnie wymiana laseru )

*

Offline Duobix

  • **
  • 190
Odp: Ultimate Sega Dreamcast build
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 31, 2021, 11:05:29 »
Sam gdybym DC składał pewnie bym poszedł w przeźroczysto-czerwonego potworka, ale to może #kiedyś.


Ciekawostka z sieci: niektórzy składają swojego DC w kompletnie nowo wyglądającej, aluminiowej obudowie.
Nie ma ona kompletnie klapki/slotu pod GDROMy, jako że zakłada ona że grający będą używać GDEMU.
https://www.arcade-projects.com/threads/new-generation-metal-shell-for-dreamcast.9166/
Nie znam dokładnego powodu dla którego ktoś chciałby przekładać DC w coś takiego, jako że i tak część
obudowy jest drukowana ( jeśli materiał z którego korzystają jest słabej jakości albo nieodpowiedni, może z czasem się
zniekształcać ).

Jeśli ktoś ma pomysł dlaczego ameliniowy DC ma sens, dajcie znać xD

*

Offline Mcin

  • ***
  • 813
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Ultimate Sega Dreamcast build
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 31, 2021, 18:44:52 »
Stylowo jak sprzęt Appla -> jako przykrywka

-Kochanie, znowu w opór hajsu na jakieś stare gierki?
-Cukiereczku, czemu mnie oskażasz, przecież widzisz, ze to przystawka do mojego Maca Pro.
-Uff, czyli nie musimy się kryć, wydajemy pieniądze "z klasą"...

 8)

*

Offline Duobix

  • **
  • 190
Odp: Ultimate Sega Dreamcast build
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 10, 2021, 17:25:42 »
...temat siedział mi gdzieś z tyłu głowy przez jakiś czas, no i doigrałem się dreamcasta. Ściągałem go z Japonii
(wszystkie dreamcasty Japońskie można przestawić na Angielski), jako że okazał się... tańszy. Przerobienie zasilacza
by działał na 220V jest bajecznie proste (jeden kondensator i dwa rezystory do przelutowania).


Jedyne co się delikatnie nie udało, to wersja. Ściągnąłem rewizję VA0, czyli tą gdzie żeby działało GDEmu - potrzebna
jest przeróbka płyty głównej (delikatna, ale zawsze, przeróbka - do której muszę też ogarnąć odpowiednie rezystory.
Jeśli ktoś byłby w stanie udzielić pomocy jeśli o rezystory chodzi - jestem dzbanem w elektronice, nie jestem w stanie
znaleźć podobnych części u nas w kraju jak te z mousera/digikey'a).

Co ciekawe po zainteresowaniu się tematem, to wychodzi na to, że wyszła cała masa gier na DC ostanimi laty.
Min. lwia część z tego to porty z Atomiswave'a na DC (których jest dość dużo!)

*

Offline Duobix

  • **
  • 190
Odp: Ultimate Sega Dreamcast build
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 17, 2021, 12:27:33 »
Sorry za multipost - postanowiłem obczaić jak się sytuacja ma z "nowymi" padami do DC
(jako część "questa" do osiągnięcia ultimate builda Dreamcasta).
Wyboru w sumie za dużego nie ma, bo jest tylko StrikerDC w paru kolorach - żaden
inny nowy pad nie istnieje, głównie przez problem z zdobyciem na rynku podłączeń pod
memorki/złącz padów.

W łapsku leży kompletnie inaczej niż oryginalny padzik - oryginał jest bardziej podobny do
pada analogowego z saturna (głównie przez te "podłóżne" trójkątne szyny za które się trzyma i saturnowego, i makaronowego),
StrikerDC jest bardziej podobny...  do pada bezprzewodowego z x360 - tyle że ten jest przewodowy.
Mieszane uczucia mam względem komory na memorki/vmu - w sensie, tak jak w oryginale to mocno wystaje,
ale tu jakby mniej przeszkadza - ale nie powiedziałbym że jest "wspaniale" jeśli chodzi o ergonomię tego rozwiązania -
można było to zrobić delikatnie bardziej obłe, i byłoby spoko.

A co ciekawe, kolor tego pada w necie wygląda na bardziej ztonowany niż jest rzeczywiście.

Czy polecam? Jeszcze nie wiem - muszę się nieco na nim nagrać by wydać werdykt.


*

Offline yojc

  • **
  • 108
Odp: Ultimate Sega Dreamcast build
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 14, 2021, 16:07:53 »
Wypatrzyłem jakiś czas temu zamienniki obudów na Aliexpress... no i musiałem przetestować. Prezentuje się naprawdę zacnie, można polecić.

https://pl.aliexpress.com/item/1005002433801588.html

*

Offline Duobix

  • **
  • 190
Odp: Ultimate Sega Dreamcast build
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 16, 2021, 11:07:39 »
Joyc, ależ to ładne!
W sumie sam chciałem zabawić w temacie wymiany obudowy (mam DC które jest wręcz brązowe od żółci, próbowałem wystawić obudowę na słońce by się prażyła, coś zeszło, ale nie do końca),
ale cena odstraszała - ta obniżka ceny teraz wydaje się dobrą okazją żeby w końcu zrobić sobie ładnego makarona.

A przy okazji - co się stało z nalepką na klapce GDROM? Wygląda jakby się zamroziła?

*

Offline yojc

  • **
  • 108
Odp: Ultimate Sega Dreamcast build
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 16, 2021, 11:24:17 »
Jest przezroczysta i nie przyglnęła dobrze, stąd taki efekt. Też mi się nie podoba, lepiej by wyglądało białe tło, no ale to już tam detal.

Swoją drogą teraz widzę, że chyba są też tańsze oferty na Aliexpress, więc pewnie można jeszcze trochę zaoszczędzić.