Niby-to-Pegasus, klon przenośny
Odp: Niby-to-Pegasus, klon przenośny
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwca 29, 2023, 18:03:00 »
Trafił do mnie Miyoo Mini Plus i po kilku godzinach pierwszych wrażeń chcę się podzielić kilkoma uwagami.

HW
Najważniejsza rzecz - kupienie tej konsoli to loteria. Z kolegą kupiliśmy po sztuce od tego samego dostawcy, w tym samym czasie, ten sam kolor. Jedna z nich miała źle wykonane odlewy plastiku. Na tyle niedokładne, że wciśnięty d-pad w górę już się tak blokował i nie odbijał...

Moja sztuka jest wykonana bardzo dobrze. Na krawędziach widać wady, ale może to przeszkadzać tylko estetom.
+ przyciski chodzą idealnie, mają ciut bardziej miękki skok niż famicomowe, ale głębokość na jaką się zanurzają jest taka sama.
+ d-pad się nie ślizga, ma mniej ostre krawędzie niż famicomowy, przez co kciuk zdecydowanie mniej się męczy.
+ bateria starcza na 3~5 h grania
+ wymienna bateria

- shoulder buttons z tyłu konsoli często wciskam przypadkiem, co powoduje uruchamianie skrótów typu zmiana wyświetlanych kolorów... prawdopodobnie da się to wyłączyć
- podczas uruchamiania i wyłączania konsoli głośnik wydaje trzask, niezależnie od ustawionej głośności. Trzask brzmi jak podłączanie kolumn do wzmacniacza z ustawioną wysoko głośnością
- plastik obudowy jest pokryty matową gumowatą farbą, która ze wszystkich urządzeń jakie miałem złazi po kilku latach i zostawia lepką warstwę

SW
Na domyślnym sofcie da się grać, konsola jest pełnosprawna po wyjęciu z opakowania, nie trzeba kombinować żeby sobie pograć. Na karcie SC dołączanej z konsolą są już jakieś romsety delikatnych wariacji na temat gier. Contra ze stałym S i 30 życiami na start itp.

Osobiście wrzuciłem na nią Onion OS, bo cały świat poleca i nawet nie czytałem jakie są różnice. Na tym oprogramowaniu opieram swoją opinię.

Emulator to Retroarch, jest kilka coreów do wyboru FCEUmm (domyślny). Nie zmieniałem jeszcze domyślnego.
+ możliwość grania multiplayer online
+ działa Lagrange point i brzmi jak VRC7
+ działa 168in1
+ działa Micro Machines
- czasami pozostałe gry od CodeMasters, uruchamiają się po którejś próbie wczytania, nie od razu
- nie działają niektóre dziwne romy z GR8FAM (te po 128MB na przykład)


Podsumowując:
Za niecałe 250 pln warto brać.