Konstelacje gwiazd w grach
*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Konstelacje gwiazd w grach
« dnia: Września 19, 2019, 22:28:02 »
Podczas grania w Pegasus zatrzymaj się czasami i popatrz ze spokojem w gwiazdy. Niekoniecznie za oknem, czasami wystarczą te na ekranie telewizora. Ja dopatrzyłem się konstelacji Wielkiego Wozu w czterech grach. Znacie jeszcze jakieś tytuły, w których pojawia się ten właśnie układ gwiazd (wszelkie inne konstelacje również mile widziane)?

Hokuto no Ken - tu poniekąd jest to zrozumiałe, w końcu te siedem gwiazd często przewija się w tym anime. Sama nazwa gry też na to wskazuje - Fist of the North Star. Bardzo ładny, kształtny Wozik. Polecam.




Galaga - wyłapałem tu kiedyś dwa migające, czerwone gwiazdozbiory. W zasadzie najpierw w oko rzucił mi się pas Oriona, a później dostrzegłem jeszcze Wielki Wóz. Bardzo fajny prezent od twórców gry.




Mega Man 2 - trochę koślawy, ale układ ten jest i tutaj - zaraz przed wejściem do areny Crash Mana. Ciężko go wyłapać, bo otoczony jest innymi gwiazdami.




Monster Party - to moje najnowsze znalezisko, z tego tygodnia. Po wielu latach w końcu znalazłem kolejny Wielki Wóz, to też zmotywowało mnie do napisania tego zestawienia. W tym etapie spotkać możemy jeszcze Oriona oraz trzecią konstelację, której jeszcze nie zidentyfikowałem...


*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Konstelacje gwiazd w grach
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 15, 2021, 23:12:30 »
Trochę offtop, bo tym razem jedynie ciało niebieskie (dosłownie), zamiast konstelacji, ale...
Dzisiaj w czwartym etapie Dr. Cossacka (Rockman 4) zwróciłem uwagę na bardzo fajnie odwzorowany Księżyc, co też chciałem Wam tu przedstawić, po prostu.