FamiCON 9 - Relacyja
*

MaarioS

Odp: FamiCON 9 - Relacyja
« Odpowiedź #60 dnia: Lipca 06, 2018, 00:28:24 »
Ja właśnie uważam odwrotnie bo przecież sama nazwa DVD to jest Digital Video Disc i z tego słynie ten rodzaj płyty i to jest format specjalnie do tego dedykowany który nawet do teraz jest najpopularniejszy i są kolekcjonerzy tego rodzaju filmów. To jest format specjalnie przystosowany pod kina domowe. Dawno temu czyli jakieś 10 lat temu już jakiekolwiek najgówniejsze pinnacle studio już miały opcję exportu do DVD videło już z zaprojektowaniem menu ale menu jest akurat opcjonalne, można zwyczajnie zrobić sam export filmu. Mi z kolei sam plik .mp4 .wmv .flv .flac .ogg .jpg .webm .redtube .torrent na dysku DVD (czyli wszystkie płyty zlotowe z którego potem zdałem se sprawę) z kolei nic nie daje bo to samo mogę ściągnąć już z samego joutuba. Mam jakieś zwałowe DVD playery i właśnie żaden z nich nie odczytał żadnej płyty DVD zlotowej i trochę byłem zaskoczony. Trochę nie rozumiem tego hejtu na te DVD videła czyli na format który głównie się przebił na rynek i zasłynął jako dobry mobilny format, no chyba że ludzie się nie znają. Mimo wszystko jeżeli byłaby opcja wyboru na format DVD video to z chęcią wezmę, natomiast jeżeli będzie opcja tylko na dysk DVD z jakimkolwiek plikiem to dla mnie będzie to po prostu zupełnie nieprzydatne

*

Online Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: FamiCON 9 - Relacyja
« Odpowiedź #61 dnia: Lipca 06, 2018, 06:43:58 »
Przyznam szczerze, że myślałem o tym od początku by jedną sztukę przygotować dla Ciebie Maarios. Nie będzie to dla mnie jakoś nie wiadomo ile roboty. Tak więc, pójdę Ci na rękę w tej kwestii.

Zgadza się MWK, teraz to w zasadzie wybierasz sobie plik, klikasz konwertuj i masz po kilku minutach przygotowany format DVD do nagrania na płytę ^_^.
Oczywiście bez menu, które można zrobić ale zajęłoby mi to zbyt wiele czasu - którego jak wiadomo jest coraz mniej :P

Nie w tym roku! XD

Odp: FamiCON 9 - Relacyja
« Odpowiedź #62 dnia: Lipca 06, 2018, 07:35:35 »
Płyta DVD jak powszechnie wiadomo z nieodległej historii, do czasów pojawienia się tanich i pojemnych pendrivów, służyła do masowego nagrywania muzyki w mp3 i gier ściągniętych przez P2P tudzież z torrentów z uwagi na swoją zwielokrotnioną pojemność względem płyty CD. A ile filmów w formacie DVD nagrał każdy z nas na płytę DVD? Zero w porywach do jednego.  :D

*

Roben

Odp: FamiCON 9 - Relacyja
« Odpowiedź #63 dnia: Lipca 06, 2018, 08:01:24 »
Nie zapominaj ze w tamtym okresie format mp4 nie był tak mocno forsowany i mało znany.

Z tego co pamietam sam nagrywałem filmy w formacie .avi.

Fakt faktem Dvd pomiesci do 120 minut jezeli chcesz robic plytki z wypaśnym menu. Dodaj do.tego kompresje formatu pliku.

*

Online OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: FamiCON 9 - Relacyja
« Odpowiedź #64 dnia: Lipca 06, 2018, 08:19:03 »
Montowałem swój film z wesela w formacie zarówno mp4 (full hd) oraz wersję standardową dvd.
Pomijając już kwestie pojemności płyty o której wspomniał Roben, dochodzi jeszcze kwestia jakości.

Pomijając rozdzielczość (mp4 - 1920x1080. DVD - 720×576),to sama jakość obrazu w formacie dvd - jest po prostu zauważalnie niższa.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

MaarioS

Odp: FamiCON 9 - Relacyja
« Odpowiedź #65 dnia: Lipca 06, 2018, 23:56:47 »
Miło że jest opcja wyboru, w takim razie piszę się na płytę ze zlotem w formacie DVD videło. Ogólnie można zrobić jakieś "głosowanie" albo po prostu deklarację jeżeli ktoś chce dysk z relacją to w jakim formacie chce, żeby była nagrana płyta skoro jest opcja wyboru

*

Online Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: FamiCON 9 - Relacyja
« Odpowiedź #66 dnia: Lipca 20, 2018, 12:56:12 »
Pełna nagrywka z Super Robin Hood Hardcore Tournament 3rd Edition na FamiCON9 :)


Oraz pełna relacja z 9 zlotu ;)

« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2018, 16:31:30 wysłana przez Krisuroku »
Nie w tym roku! XD

*

Online daf

  • *****
  • 1743
Odp: FamiCON 9 - Relacyja
« Odpowiedź #67 dnia: Lipca 22, 2018, 12:17:56 »
Wielki szacunek za ten blenderowy "10th FamiCON Contrabanda". Chodziło mi takie coś po głowie, gdy robiłem relację z siódemki, ale oczywiście zabrakło umiejętności. Gratulacje, Chłopaki! W ogóle dobry filmik.

*

Online Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: FamiCON 9 - Relacyja
« Odpowiedź #68 dnia: Grudnia 05, 2018, 17:51:17 »
Zauważyłem, że z naszego kanału na YT zniknęła relacja z FCON9.
Mam pytanko czy celowo została zdjęta przez któregoś z naszych moderatorów, ze względu na niektóre treści?
Czy może film został najprościej w świecie, zablokowany przez sam YT? :P
Nie w tym roku! XD

*

Online daf

  • *****
  • 1743
Odp: FamiCON 9 - Relacyja
« Odpowiedź #69 dnia: Grudnia 05, 2018, 18:04:46 »
Została chwilowo zablokowana przez nas samych - zaraz ją odblokuję. Ciekawe, akurat o tym samym pisałem dzisiaj do Żura, ale nie miałem możliwości w tamtym momencie zmienić tego.

*

Online Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: FamiCON 9 - Relacyja
« Odpowiedź #70 dnia: Grudnia 05, 2018, 20:18:44 »
Haha to był przekaz myśli XD Jak będzie potrzeba to się narzuci cenzurę na pewne fragmenty :P
Nie w tym roku! XD

*

Roben

Odp: FamiCON 9 - Relacyja
« Odpowiedź #71 dnia: Grudnia 06, 2018, 08:46:57 »
Relacja zostala zablokowana na prośbę kolegi z forum podczas wyborow samorzadowych.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: FamiCON 9 - Relacyja
« Odpowiedź #72 dnia: Grudnia 06, 2018, 21:12:45 »
To nie wstyd.

*

Offline Arek

  • **
  • 126
Odp: FamiCON 9 - Relacyja
« Odpowiedź #73 dnia: Lutego 13, 2019, 13:26:56 »
W sumie mogła być odblokowana, może wtedy bym wygrał ;)