JagNES [fest] czyli wyjątkowe joint-venture party "Atari Jaguar + Nintendo NES"
*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Tak, dobrze czytacie. Takiego połączenia jeszcze nie było... pomijając burzliwy okres lat 80/90' kiedy wielkie N toczyło niekończące się sądowe spory z korporacją spod znaku góry Fuji. Tamte czasy dawno minęły i najwyższa pora na nowo zespolić braterskie, konsolowe więzi. Jakaż lepsza ku temu okazja niż wspólne chla party? 8)



Koncept wspólnej imprezy powstał pewnej pamiętnej nocy podczas ubiegłorocznego Silly Venture, na którym to spotkaliśmy fantastycznych ludzi z zamiłowaniem do konsoli Atari Jaugar nie mniejszym niż nasze do NES/FC/Pegasus. Na czele całego zamieszania, tudzież człowiekiem, z którym spędziliśmy w temacie najwięcej czasu był kolega Kuguar - przesympatyczny i skrajnie otwarty człowiek, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, tym bardziej w kwestii podłączenia Jaga do szkolnego/klasowego rzutnika multimedialnego, korzystając przy tym niestrudzenie ze wszelkiego rodzaju przelotek, przedłużaczy, na piramidce z rozmaitych przedmiotów stanowiących stojak dla konsoli skończywszy. Na prawdę wielu zwyczajnie by się poddało 8)

Stąd był już tylko krok do zaproponowania wspólnej imprezy, takiego polskiego JagFesta, tylko będącego połączeniem Jaguara z NESem. Kolega Kuguar, był na tyle pozytywnie zainteresowany, że zarzucił nawet propozycję ulokowania tudzież logistycznego ogarnięcia takiego party u siebie w mieście, w opracowanej już przez Niego miejscówce. Jest to miejscowość Ocypel Mermet >> https://pl.wikipedia.org/wiki/Mermet

Uroczystość wstępnie ustaliliśmy na długi weekend majowy (na upartego możemy bawić nawet od piątku 28 Kwietnia do środy 3 Maja! okienko jest zatem bardziej niż spore), natomiast detale chcieliśmy zacząć dogrywać po nowym roku. Ponieważ każdy wie, że miesiąć Styczeń zalicza się w większości wypadków jeszcze do starego roku, tak od lutego - praktycznie równolegle z naszym zlotem - ruszyliśmy powolutku z przymiarkami do tego wydarzenia.

W momencie jak to czytacie, skontaktowałem się z rzeczonym tu Kuguarem przekazując  przypominając o wszystkim co tutaj w temacie. Będę raportował o progresie. Może nawet uda mi się namówić w.w. aby zaglądał do nas od czasu do czasu i dzielił się nowinkami z tak zwanej pierwszej ręki.

Wyprzedzając ewentualne pytania o to, czy to nie jest zły pomysł, taka impreza w maju przed naszym fCONem w lipcu, czy nie za dużo na raz, czy podołamy z przygotowaniami, odpowiadam jednym zdaniem >> bez obaw, uda się, jeżeli tylko kolega Kuguar ogarnie party place, ponieważ tak się umówiliśmy, że my nic zdalnie i na taką odległość nie zaproponujemy i jeżeli On nie zaklepie miejscówki, o której tam wspominał, to sprawa się rypnie, możemy natomiast wspomóc materiałami promocyjnymi (patrz poster praktycznie gotowy), jakimiś gadżetami (koszulki zlotowe z przyjemnością zrobię), sprzętem tudzież akcesoriami (rzutnik mamy na stanie, itp) oraz/albo przede wszystkim SWOJĄ OBECNOŚCIĄ i Pegasusem !

I to zrobimy.


edit:: korekta miejscowości
edit2:: plakaciwo w wersji final
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2017, 00:16:57 wysłana przez MWK »

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Jak orędownik obu konsol: wchodzę w to na pełnej, i co tylko będzie trzeba zrobić pod imprezę, pomogę zrobić jak mogę.
Chciałem wyjechać na majówkę na chwilę gdzieś daleko, ale jak się uprę, to myślę że pogodzę jedno i drugie - do dyspozycji jest 9 dni, a nasze spotkanie pewnie będzie intensywne na ćwierćgwizdka, czyli weekend bądź weekend +1 dzień. ;)

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Ja na pewno również przywiozę swoją osobę - w końcu mam najbliżej. Bliżej chyba od samego Kuguara, który stacjonuje w Trójmieście. Od siebie zaoferować mogę TV + konsolę z grami. I też byłbym chętny najbardziej na termin: od piątku wieczór do niedzieli, ew. do poniedziałku rano, ale to wszystko do ustalenia. ;) Z oficjalnego źródła wiem, że więcej konkretów wleci już dzisiaj wieczorem!
Dzięki Marek za ogarnięcie, wiedziałem, że jesteś najbardziej odpowiednią ku temu osobą.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Kuguar odpisał błyskawicznie!
Pamiętał o nas, tak jak i my o Nim, tylko czekał aż się odezwiemy, kto wie, może jakoś podświadomi się wywołaliśmy 8)
Generalnie bardzo się ucieszył i - jak to On - momentalnie przystępuje do działania.
Na weekendzie uderza do Sołtysa ogarnąć partyplace.
Plakaciwo się spodobało więc będzie wykorzystywał.
Będą zaproszenia gości nawet zza granicy (jak się uda).
Będzie również wzmianka o party w najnowszym numerze czasopisma RetroKomp.
Więcej info w toku dalszej korespondencji.

Czyli generalnie rozpoczęło się z kopyta i szalenie mnie to cieszy!
Oby tylko wszystko dobrze się poukładało.

Acha, korekta miejscowości, 3km obok jest Mermet i to tam docelowo odbędzie się impreza.
Jak tylko będę wiedział więcej to niezwłocznie Wam tutaj o tym napiszę.

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Kuguar jest kolejnym dowodem na to, że Wielki Magnes rozkłada swoją polaryzację miłosierdzia nad naszym elektronami. To się nazywa organizacja rzutem na taśmę!

*

Offline Kuguar / Piter

  • *
  • 20
  • www.atarifan.pl
    • Atari Fan /  JagNES Fest
dołączyłem do forum :)

pytanko: kto wymyślił Kuguar ? :) haha

dobra, jadę z Gdyni do Mermetu do sołtysa

wieczorem więcej informacji ... 
Atari Jaguar CD, Catbox, Skunk Board, Pro Controler
Atari Lynx MK1i MK2 z wyjściem VGA i nowym LCD
Atari 7800 | Atari 5200 | Atari 2600 (video mod)

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Siemasz! Z tym Kuguarem to wyszło jeszcze na Silly Venture - kiedyś coś o Tobie mówiliśmy, a nie wiedzieliśmy/nie pamiętaliśmy jak masz na imię. A ponieważ miałeś swojego Jaguara i z taką pasją podłączałeś go w tej sali do projektora, no to rzuciliśmy, że jak Jaguar, to i Kuguar. ;D

Czekamy na info z pierwszej ręki!

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
wchodzę w to!

btw, co do plakatu to bardziej by pasowało "Be There and Play with Power", biorąc pod uwagę, że "Nintendon't" to był anty-NES-owy slogan wymyślony przez Segę. xD

*

Offline Kuguar / Piter

  • *
  • 20
  • www.atarifan.pl
    • Atari Fan /  JagNES Fest
w najnowszym Retrokompie plakat plus krótki tekst:

na razie wysyłam spis treści - reszta się składa :)

http://amiga.net.pl/ebk-dp/RK5-spis.pdf
Atari Jaguar CD, Catbox, Skunk Board, Pro Controler
Atari Lynx MK1i MK2 z wyjściem VGA i nowym LCD
Atari 7800 | Atari 5200 | Atari 2600 (video mod)

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
w najnowszym Retrokompie plakat plus krótki tekst:

na razie wysyłam spis treści - reszta się składa :)

http://amiga.net.pl/ebk-dp/RK5-spis.pdf
Ej Kuguar, a możemy dać gołą babę na plakacie ubraną w pady od Jaga i NESa? Mamy opcję teksty pod Contrabandycką banderą wrzucić?

*

Offline Kuguar / Piter

  • *
  • 20
  • www.atarifan.pl
    • Atari Fan /  JagNES Fest
haha, można by ale już czasopismo do druku dziś... masz projekty ? :)
Atari Jaguar CD, Catbox, Skunk Board, Pro Controler
Atari Lynx MK1i MK2 z wyjściem VGA i nowym LCD
Atari 7800 | Atari 5200 | Atari 2600 (video mod)

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
To nie mam ;)

*

Offline Kuguar / Piter

  • *
  • 20
  • www.atarifan.pl
    • Atari Fan /  JagNES Fest
cześć,

miałem trochę mało czasu ale ruszamy z akcją dalej :)

ustalenia:
mamy 2 lub 3 opcje na miejsce, wszystko w zależności ile nas, osób będzie więc proszę o jakieś deklaracje :)

strona rusza w weekend i tam będę wpisywał kto przybędzie i jaki daje sobie % na przyjazd

więcej informacji w weekend ;)

informacja została o naszym party wydrukowana w najnowszym numerze Retrokomp (amiga.net.pl)



Atari Jaguar CD, Catbox, Skunk Board, Pro Controler
Atari Lynx MK1i MK2 z wyjściem VGA i nowym LCD
Atari 7800 | Atari 5200 | Atari 2600 (video mod)

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Ja się piszę, zaznaczę zresztą obecność na stronie. ;)

Panie, ale daj Pan jakiś czytelny skan tego artykułu!

*

Offline Kuguar / Piter

  • *
  • 20
  • www.atarifan.pl
    • Atari Fan /  JagNES Fest
bo jak kurde jest ograniczenie do wysyłki plików do 0,0001 bajta to jak mam wysłać :)

wrzucam na nasz "nowy" serwer :)

http://jagnesfest.pl/contrabanda.pdf

ale to jest właściwie zrzucone to co było na forum napisane :) już czasu nie miałem



Atari Jaguar CD, Catbox, Skunk Board, Pro Controler
Atari Lynx MK1i MK2 z wyjściem VGA i nowym LCD
Atari 7800 | Atari 5200 | Atari 2600 (video mod)