Micro Machines Challenge 2nd - train to the championship
*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Micro Machines Challenge 2nd - train to the championship
« dnia: Października 02, 2018, 09:41:24 »
Wstęp:
W 2017 roku odbyła się pierwsza edycja Micro Machines Challenge na pierwszym zlocie w nowej remizie w Nowej Wsi.
Zwycięzcą okazał się Preki, który w finale pokonał Krisuroku.
W 2018 roku była przerwa, a miejsca zlotu wróciło do Lasek.
W 2019 roku powracamy do Nowej Wsi i powraca MICRO MACHINES CHALLENGE 2 - POCIĄG DO MISTRZOSTWA!

Kiedy?
Turniej odbędzie się w niedzielę, 14 lipca o godzinie 16:00. Potrwa ok. 2-2,5 godziny.

Gdzie?
OSP Nowa Wieś, k. Pruszkowa.

Przebieg rozgrywki
Przed pojedynkiem losowana jest trasa na której zmierzą się zawodnicy. Do wyboru z losowania jest 10 tras:
biurko
biurko pro
stół bilardowy
stół bilardowy pro
pokój dziecięcy (czołgi)
piach
te zderzające się  8)
wanna
na stole kuchennym
helikoptery

Grać można tylko dwoma postaciami (najlepszymi), czyli: Boonie i Spider.
Po losowaniu zaczyna się rozgrywka główna. Mam nadzieję, że samej rozgrywki multiplayer w tej grze nie muszę tłumaczyć :) Wygrać można na 3 sposoby:
- po zdobyciu wymaganych bonusów przed ukończeniem wyścigu,
- po zdobyciu przewagi bonusów i przejechaniu wyścigu (3 okrążenia),
- po zdobyciu "złotego bonusu", gdy po 3 okrążeniach jest remis.

System rozgrywek
Do turnieju głównego wejść może maksymalnie 16 osób. Pewny start w turnieju finałowym mają osoby zapisane wcześniej poprzez forum. Jednocześnie istnieje limit slotów "zapewnionych" i wynosi 12 miejsc. W razie większej liczby chętnych osoby zgłoszone przez internet od slotu 13 oraz osoby, które wyraziły chęć gry dopiero w dniu zawodów na zlocie, będą musiały rozegrać jeden pojedynek eliminacyjny o wejście do turnieju głównego.

Każdy pojedynek jest w formie 1 na 1 (wyjątki w dalszej części tekstu) do jednej wygranej na wylosowanej trasie. Zapisywana jest również liczba "bonusów" każdego zawodnika na koniec pojedynku (tylko w fazie grupowej!).

Na etapie grupowym gra każdy z każdym w swojej grupie, co daje razem 24 pojedynki(po 6 w każdej grupie). Zwycięzca otrzymuje 1 punkt, przegrany 0. Po zakończeniu pojedynków grupowych do kolejnego etapu awansują po 2 najlepsze osoby z każdej grupie.

Co w razie remisu w grupie?
W przypadku remisu, decyduje bezpośredni pojedynek pomiędzy zainteresowanymi graczami.
W przypadku gdy mamy remis pomiędzy 3 lub 4 osobami, decyduje: bezpośredni pojedynek, a następnie liczba bonusów z wszystkich 3 pojedynków.
W przypadku gdy dwie osoby będą miały równą liczbę bonusów, decyduje ponownie bezpośredni pojedynek pomiędzy tymi dwoma osobami.
W skrajnym przypadku, gdy wszystkie 3 osoby będą mieć taki sam bilans, liczbę bonusów, etc. decyduje losowanie - rzut monetą.

Play Offy:
Po zakończeniu serii grupowej, po dwie najlepsze osoby wychodzą do play-offów, gdzie obowiązuje system drabinkowy.:
ćwierćfinał
1) 1A-2B
2) 2A-1B
3) 1C-2D
4) 2D-1C

półfinał (do 2 wygranych)
5) ZW1-ZW3
6) ZW2-ZW4

mecz o 3 miejsce (do 2 wygranych)
PRZ5-PRZ6

finał (do 3 wygranych)
ZW5-ZW6

W rundzie finałowej odbędzie się 13-18 pojedynków.
W półfinałach i meczu o trzecie miejsce - gramy do dwóch wygranych pojedynków (best-of-three).
W finale gramy do trzech wygranych pojedynków (best-of-five).

UWAGA!
W przypadku meczy do 2 lub 3 wygranych - nie mogą powtarzać się te same trasy (czy nawet sceneria) podczas jednego pojedynku. Przykład:
Pierwszy mecz finału. Wylosowano stół bilardowy. Drugi mecz finału - nie może być wylosowany stół bilardowy (zarówno zwykły jak i PRO). Wylosowano biurko. Trzeci mecz finału - nie może być wylosowany stół bilardowy i biurko (zwykłe i pro), więc odchodzą 4 trasy.


Nagrody?
Za zdobycie pierwszego miejsca przewidziany jest pamiątkowy Puchar i skromna nagroda rzeczowa.

Uczestnicy:
1. MWK
2. Krisuroku
3. Nielogiczny
4. Preki
5. żur0
6. daf
7. Kaplitov
8. dziat
9. Zelas12
10. Qurek
11. Jockey
12. MaarioS

Dopisani na zlocie:
13. Gargi
14. Dred
15. Blade
16. Arek
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2019, 13:59:50 wysłana przez OsA »
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Micro Machines Challenge 2nd - train to the championship
« Odpowiedź #1 dnia: Października 03, 2018, 22:52:51 »
Super!
OsA, bardzo proszę mnie tam wpisać na listę chętnych graczy. Dziękuję.

Mam tylko 1 pytanie kontrolne - mianowicie, czy pojedynek do 2 zwycięstw (opcjonalnie 3) to dobry pomysł? Nie będzie się to dłużyć? Jak było 2 lata temu?

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: Micro Machines Challenge 2nd - train to the championship
« Odpowiedź #2 dnia: Października 04, 2018, 06:21:13 »
Ja również już teraz melduję, że wezmę w tym udział XD
Nie w tym roku! XD

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: Micro Machines Challenge 2nd - train to the championship
« Odpowiedź #3 dnia: Października 04, 2018, 07:42:27 »
Marek, właśnie wydłużenie to główna zmiana w tej edycji i wydaje mi się (ale ktoś mógłby to potwierdzić), że edycja w 2017 roku poszła bardzo sprawnie. Na ok. 20 uczestników, cały turniej zamknął się w około godzinie. Więc dwie godziny powinny spokojnie starczyć na pojedynek do 2(3) zwycięstw.

A chciałbym aby rozgrywka była do dwóch zwycięstw, aby uniknąć sytuacji, że komuś po prostu powinęła się noga lub jest słaby tylko na jednej trasie i przez to odpadł.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

Odp: Micro Machines Challenge 2nd - train to the championship
« Odpowiedź #4 dnia: Października 04, 2018, 11:31:44 »
Też się obawiam, że pojedynki do 2-3 zwycięstw w tej akurat grze mogą mocno przeciągać czas. Powiem Ci Osa z doświadczenia, że dobrze jeśli są szybkie rundy - raz, że trwa to po prostu szybciej, a dwa że uczestnicy pewną krótką ilość czasu są w stanie pozostać w gotowości. Gdy zaczyna się dłużyć to jeden idzie do sklepu, drugi coś gotuje, trzeci je itp. itd.  :)

Udział oczywiście wezmę

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: Micro Machines Challenge 2nd - train to the championship
« Odpowiedź #5 dnia: Października 04, 2018, 13:44:15 »
Ponieważ czasu jeszcze trochę jest, przemyślę temat. Dodałem ankietę, kto ma ochotę może głosować.

A ja po testuję też w wolnej zimowej chwili, jak to wygląda mniej więcej czasowo.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Micro Machines Challenge 2nd - train to the championship
« Odpowiedź #6 dnia: Października 06, 2018, 23:05:55 »
Cholera, jeszcze nigdy nie udzielałem odpowiedzi w tak skomplikowanej ankiecie, OsA hahahah  8)

A chciałbym aby rozgrywka była do dwóch zwycięstw, aby uniknąć sytuacji, że komuś po prostu powinęła się noga lub jest słaby tylko na jednej trasie i przez to odpadł.

Osobiście uważam, że to średnia wymówka - to niech trenuja bardziej i się lepiej przygotują, popatrz na CFL, tam nie ma taryfy ulgowej, że ktoś jest słaby, słaby przegrywa, a wygrywa "Grecka z Gwinta Mouzakis" 8)

(...) a dwa że uczestnicy pewną krótką ilość czasu są w stanie pozostać w gotowości. Gdy zaczyna się dłużyć to jeden idzie do sklepu, drugi coś gotuje, trzeci je itp. itd.

Istotnie, ale z tego co pamiętam to wprowadzilśmy, że maszyna jechała dalej i jak kogoś nie było to jego strata. Taki #newworldorder 8)

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: Micro Machines Challenge 2nd - train to the championship
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 16, 2019, 13:59:09 »
Ok, będzie do jednego zwycięstwa tak jak chce większość.


Jeśli chodzi o urozmaicenie natomiast to myślałem o podzieleniu turnieju na dwa etapy.
Jak wiecie, pierwsza edycja polegała na drabince i tak po kolei były eliminowane kolejne osoby, aż w finale spotkały się dwie najlepsze.


W drugiej edycji pomyślałem o stworzeniu grup w pierwszej fazie. A dopiero później system drabinkowy - w drugiej fazie.
Przyjmując, że wzięło by udział 16 osób, były by to 4 grupy po 4 osoby. W jednej grupie 6 pojedynków. Razem w pierwszej fazie - 24 pojedynki.


Do dalszego etapu wychodzi 8 osób. System drabinkowy - 8 pojedynków.


Razem 32 pojedynki.


Przy tym założeniu jeden pojedynek musiał by trwać maksymalnie 3 minuty, co jest jak najbardziej realne. Daje to 1h i 36 minut. Pozostałe 24 minuty to przygotowanie trasy, losowanie, etc. W 2 godzinach powinno się wszystko zamknąć (a wysoce prawdopodobne że trwało by to jeszcze krócej.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Micro Machines Challenge 2nd - train to the championship
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 16, 2019, 22:54:47 »
Doskonały pomysł OsA.
Jeśli o mnie chodzi to dziękuję Ci z góry za organizację tego turnieju i jeśli zdecydujesz się zrobić zapisy w "preorderze" to mnie nawet nie pytaj tylko momentalnie wpisuj 8)

*

Offline Preki

  • **
  • 431
Odp: Micro Machines Challenge 2nd - train to the championship
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 17, 2019, 00:00:36 »
Ja tak samo, bez dwóch zdań wchodzę w to. O ile będę na zlocie, bo różnie to bywa, ale jestem pozytywnej myśli.

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Micro Machines Challenge 2nd - train to the championship
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 17, 2019, 08:15:28 »
Też wchodzę w to w ciemno!

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: Micro Machines Challenge 2nd - train to the championship
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 17, 2019, 09:22:58 »
Preordery to w sumie dobra myśl. Kto chce może się zapisać z wyprzedzeniem (tutaj lub na pw).


Pozostałych dobiorę na miejscu w remizie. W przypadku gdyby chętnych było 16+ to z osób dobranych na miejscu zrobię rundę eliminacyjną (1 pojedynek 1vs1 o wejście do finałowej 16). Ale osoby zapisane wcześniej przez forum mają pewne miejsce w finałowej 16.


Pierwszy post zaktualizowany.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Micro Machines Challenge 2nd - train to the championship
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 17, 2019, 10:30:05 »
No to wchodzę w to!

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: Micro Machines Challenge 2nd - train to the championship
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 28, 2019, 07:49:25 »
Trzy ogłoszenia:


1. Przypominam, że wciąż można się zapisywać online z wyprzedzeniem. Turniej jest przewidziany na 16 osób. W przypadku większej ilości - będą eliminację, ale osoby zapisane online mają pewny start w "głównym" turnieju.


2. W tym roku losowanie tras będzie odbywało się poprzez aplikację na Androida.


3. Pamiątkowy puchar oraz skromna nagroda rzeczowa w trakcie kompletowania. Nagrody przewidziane są tylko dla zwycięzcy (przynajmniej na ten moment).
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline Kaplitov

  • *
  • 42
  • Bajkozjeb
Odp: Micro Machines Challenge 2nd - train to the championship
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 31, 2019, 12:03:48 »
Również się piszę na taki turniej, proszę mnie wpisać :3
bajkowa lista - myanimelist.net/profile/nyankov