Festiwal sztuki nierentownej syNEStezja
*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Festiwal sztuki nierentownej syNEStezja
« dnia: Lipca 21, 2018, 14:14:31 »
Zainspirowany kolejnym zlotem, atrakcjami realizowanymi po raz dziesiąty w dziesięcioletniej historii naszych spotkań, pompie CFLu, koncertów i wylewającej się z rozmów zajawki, postanowiłem i ja powołać do życia nową atrakcję. W moim śnie będzie to atrakcja która będzie iterowała się co nasze spotkanie, ale równie dobrze może wyczerpać swój potencjał w jeden zlot.

Synestezję możecie pamiętać jeszcze z lekcji języka polskiego, w naszym wypadku, będziemy bliżej przypadków klinicznych:
Synestezja (gr. συναίσθησις synaísthēsis – "równoczesne postrzeganie", od σύν sýn – "razem" i αἴσθησις aísthēsis – "poznanie poprzez zmysły")– stan lub zdolność, w której doświadczenia jednego zmysłu (np. wzroku) wywołują również doświadczenia charakterystyczne dla innych zmysłów, na przykład odbieranie niskich dźwięków wywołuje wrażenie miękkości, barwa niebieska odczuwana jest jako chłodna, obraz litery lub cyfry budzi skojarzenia kolorystyczne itp.

Istnieją dwie teorie, tłumaczące owo zjawisko. Według teorii Simona Baron-Cohena u osób doświadczających synestezji mogą występować dodatkowe połączenia w mózgu, które łączą obszary normalnie ze sobą niepołączone. Druga teoria mówi, że liczba połączeń synaptycznych jest taka sama, a mieszanie się odbieranych doświadczeń wynika z tego, iż zachwiana jest równowaga pomiędzy hamowaniem i wyciszaniem docierających impulsów w mózgu.




Definicja syNEStezji nie jest odległa od jej klinicznego starszego brata - w naszym konkursie jej celem jest wyrażanie się. Jest ona rzadkim zjawiskiem dotyczącym wyłącznie naszej społeczności, która na rzecz swojej pasji, usprawnia cały świat w jej stronę, patrząc na niego przez lusterko gier na Pegasusa i całego kalejdoskopu wątków i dookreśleń rzeczywistości którą wykreowaliśmy na przestrzeni lat.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie dzieła, które swą premierę będzie miało na jedenastym zlocie. Czym może być to dzieło?
- ROMem na NESa, tak jak drozda.nes:
- postać kultowa w latach panowania Pegasusa, odwzorowana na Pegasusie w czasach gdy pozwala na to technologia;
- utworem muzycznym, tak jak Ślubowanie na admina:
- piosenka która muzycznego wodzą naszego stowarzyszenia Matiego stawia jako papieża, BOJANa zaś jako najwyższego kardynała,
- filmem, takim jak Jesienne seminarium:
, które pokazuje crapową grę na Pegasusa jako zjawisko,
- obrazem lub grafiką, taką jak plakaty złotowe od Kornela/Piła*T/Karla Nessera:

- formą zremiksowaną, narracją, opowiadaniem, grą na inną platformę ale osadzoną w klimacie NESowo FamiCONowym, spolonizowanym ROMem z forumową grypserą w uzyciu, sesją fotograficzną, czymkolwiek, co jesteście w stanie obronić jako przypisanie do nurtu syNEStezji (jeśli nie jesteście pewni czy coś się zalicza bądź nie, pytajcie! w końcu sami to definiujemy!)

Pracę robimy w zespołach do pięciu osób, bądź pojedynczo. Każdy projekt prezentuje mecenas, który może zarówno odpowiadać tylko za pomysł projektu i jego prezentację, jak i całość prac.

Na zlocie wyłonimy z jury pracę kwalifikujące się na podium. Każdą pracę nagrodzę sowicie, a te trzy z podium mogą liczyć na nowiutki w pudełku komplet Micro Genius, pierwsza na podium zaś na coś jeszcze atrakcyjniejszego (może to będzie konsolą, może to będzie unikalny cart, a może urlop z babą jak w konkursie Tatarka? jeszcze nie wiem, ale to będzie coś z tych trzech!).

Zapraszam do zgłoszeń! Rozpisuję ten konkurso-wernisaż na gorąco po zlocie i nie wiem jakie wytyczne jeszcze przyjąć, ale na pewno jeszcze nie raz do tego tematu wrócę!

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Festiwal sztuki nierentownej syNEStezja
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 21, 2018, 15:59:04 »
Bankowo w to wjeżdżam!

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: Festiwal sztuki nierentownej syNEStezja
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 21, 2018, 17:24:24 »
Ja również :)
Nie w tym roku! XD

Odp: Festiwal sztuki nierentownej syNEStezja
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 21, 2018, 17:35:42 »
Niezła sztuka Pegasus. Ja poproszę drugie życie do robienia takich rzeczy, bo mojego ledwo styka czasowo.

*

Offline Preki

  • **
  • 431
Odp: Festiwal sztuki nierentownej syNEStezja
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 21, 2018, 17:53:22 »
Ja również :)
Montujemy coś razem? :D

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Festiwal sztuki nierentownej syNEStezja
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 21, 2018, 18:49:11 »
Niezła sztuka Pegasus. Ja poproszę drugie życie do robienia takich rzeczy, bo mojego ledwo styka czasowo.
Znam to Gutek aż za dobrze, toteż wyprodukowałem koncepcję w czasie wolnym jeszcze po zlocie bo miałem na to wolny RAM w bani! I sam mam kilka pomysłów do produkcji, jeśli uda mi się je wykonać to nie będą brały udziału w samej klasyfikacji, ale zmotywują do działania ;)

Preki & Krisuroku domyślam się co możecie razem wyprodukować Trzymam kciuki chłopy!

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Festiwal sztuki nierentownej syNEStezja
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 21, 2018, 22:39:17 »
Bardzo dobrze, Tomeg! Na pewno masz moją pomocną dłoń.
Czuję straszny niedosyt po F10 i po moim nikłym zaangażowaniu w ten zlot. Nie przeprowadziłem w tym roku nic konkretnego, ani też nic wielkiego nie wydaliśmy. Pegagruz nr 2 nie dał rady powstać, więc czas popełnić konkretną syNEStezję.
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2018, 22:42:42 wysłana przez daf »

Odp: Festiwal sztuki nierentownej syNEStezja
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 22, 2018, 12:40:06 »
Postaram się dorzucić coś od siebie

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: Festiwal sztuki nierentownej syNEStezja
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 27, 2018, 08:51:50 »
To bardzo dobry pomysł jest i chętnie również wziął bym w tym udział, aleeeee....

Ponieważ jest to konkurs twórczy, a forma jest zróżnicowana, tj. może to być muzyka, rom na nes, film, itd. itp. to uważam, że ocenianie uczestników będzie po pierwsze trudne, a po drugie nie do końca uczciwe. Nigdy nie lubiłem sportów w których o zwycięstwie decyduje "widzimisię" sędziów i dlatego moja propozycja jest taka, aby nie wiem.... nagradzać skromnym upominkiem wszystkich uczestników? Albo w ogóle zrezygnować z nagradzania?

Ew. wyjątkiem mogła by być "nagroda publiczności". Po prezentacji każdy oddał by głos na swojego faworyta do urny i tak wyłonili byśmy zwycięzcę nagrody publiczności.

Nie zrozumcie mnie źle, ale np. dobry film z dobrym dźwiękiem zawsze będzie lepiej odbierany od np. plakatu.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Festiwal sztuki nierentownej syNEStezja
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 29, 2018, 16:28:25 »
OsA, zdaję sobie o tym sprawę od początku. Już w pierwszym poście chciałem rozpisać kilka reguł oceniania które wymieniłem w swojej głowie, ale byłoby to bez sensu - z prostego względu. Ja mam swoją wizję prac które mogą się pojawić w każdej kategorii, ale to tylko moja wizja. Na razie poczekam na Wasze pomysły aż do pierwszych miesięcy 2019, wtedy zacznę robić wytyczne znając Wasz odbiór, następnie pomyśle też o sędziach pod każdą wytyczną. Odwrotność kolejna niż normalnie, ale to i konkurs inny niż te poprzednio

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Festiwal sztuki nierentownej syNEStezja
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 29, 2018, 17:07:17 »
Mnie to wygląda na takie prawdziwe "wild compo" znane z Atarowskiej sceny i w związku z tym popieram idee, aby wszystkie prace poddać pod głosowanie ludków na party, w ten sposób wygra to, co się najbardziej spodoba niezależnie czy będzie to obraz, muzyka czy cały film.

Odp: Festiwal sztuki nierentownej syNEStezja
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 06, 2018, 11:39:23 »
Wchodzimy w to w składzie: Mejs, Mati i ja.

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Festiwal sztuki nierentownej syNEStezja
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 07, 2018, 08:31:37 »
Mamy pierwszą drużynę! Cudownie!

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Festiwal sztuki nierentownej syNEStezja
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 07, 2018, 10:08:00 »
Ja działam solo. Mam już pomysł, zbieram materiały.

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: Festiwal sztuki nierentownej syNEStezja
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 07, 2018, 10:58:37 »
Ja rowniez wezme udzial solo ale na razie bez pomyslu :)
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.