Revolving Gems - Homebrew z... no właśnie?
*

Offline Mcin

  • ***
  • 817
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Revolving Gems - Homebrew z... no właśnie?
« dnia: Września 24, 2023, 23:29:24 »
Grę znalazłem przeglądając stronę z romami w poszukiwaniu homebrew, zupełnie przypadkiem, bo wpisałem po prostu (aftermarket) do wyszukiwarki.

Jest to gra z gatunku logiczno-zręcznościowych, gdzie obracamy heksagonalnie ułożone kolorowe obiekty, żeby połączyć 4 na raz. Jak trafimy, to one znikają, a reszta spada na dół i jak się znowu połączą, mamy kombos. Gra jest na czas, mamy 3 minuty i jeśli licznik dobije zera to game over, ale uzyskując wysoki kombos, tak powyżej dwudziestu, dolicza nam się sekunda. Czas się nie odlicza, jeśli wykonujemy ruch albo liczą się kombosy. Wszystko jest ładne i kolorowe, a do tego przygrywa muzyczka niczym z dziecięcej zabawki.

       

Ja w tej grze znajduje sens życia. Wpadam w hipnozę. Żeby uzyskać dobry wynik, trzeba mieć mega kombosa, co zależy tylko i wyłącznie od szczęścia - przy kombinacjach tak dużych, że dodają czas na grę i dużo punktów, w zasadzie plansza czyszczona jest kilkakrotnie i nie ma kombinować w szczegółowe rozkminianie. Jedyne, jak możemy szczęściu pomóc, to szybko łącząc klocki, żeby jak najmniej czasu opłynęło przed kolejnym zbiciem kloca. Niestety, w transie nie dostaje trybu Verteksa więc wyniki mam na razie mało wybitne, ale i tak zaraz lecą zakładać wątek hajskorowy. Na marginesie, chłopie, ja chcę zobaczyć, jak nabijasz w to rekord na zlocie.

Poza grą mamy drugi tryb w menu i, kurde, nijak nie mogłem go odpalić. Na każdym znanym mi emulatorze dostawałem CPU crash a debug pokazywał użycie nieznanego opcode $F2. a szukając w necie, żadnych info o grze. Przejrzałem Google, DuckDuckGo, baidu nawet użyłem do szukania, przeleciałem po kilku stronach o Fami co znałem, jedyne, co mam, to dwa filmiki z rozgrywką, jeden na youtube i jeden na bilibili. Żeby było trudniej, autor się nie podpisał na ekranie tytułowym, więc po tym też nie poszukam.

Ale ogólna chińskość dała mi do myślenia i przypomniałem sobie o dziwnych klonach, co nawet miały emulator od producenta. poznajcie VT System, czyli tak zwany OneBus:
https://www.nesdev.org/wiki/VTxx
https://bootleggames.fandom.com/wiki/Famiclone#VT02.2FVT03_.26_OneBus
Odpaliłem podlinkowany VTEmu i. bach, mamy to

   

Czyli, jak widać, instrukcja i jakieś teksty po chińsku. Na ostatnim screenie mamy wspomniane nesdev wiki, stąd moje założenie, że homebrew. Jak ktoś cośkolwiek więcej wie o tej grze, dajcie znać!

Mamy też napis ZUN, ale wątpię, żeby to twórca Touhou zrobił tę grę.

Przy okazji w końcu znalazłem dobrą grę na VT system.

Odp: Revolving Gems - Homebrew z... no właśnie?
« Odpowiedź #1 dnia: Września 25, 2023, 20:28:44 »
Jaka platforma do grania, takie Bejeweled.

Oczywiście że w to zagram.

Te chińskie krzaki to Google Translate nie radzi sobie? Przybliżyło by to o co chodzi.

*

Offline Mcin

  • ***
  • 817
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Revolving Gems - Homebrew z... no właśnie?
« Odpowiedź #2 dnia: Września 25, 2023, 20:39:41 »
Próbowałem google i baidu i dupa z odczytaniem tego.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Revolving Gems - Homebrew z... no właśnie?
« Odpowiedź #3 dnia: Października 17, 2023, 19:19:03 »
Yandex dał radę... kinda  8)