Stream z fCON11 ?
*

Offline Arek

  • **
  • 126
Stream z fCON11 ?
« dnia: Lutego 19, 2019, 10:30:57 »
Drodzy Panowie! Wpadł mi do głowy diabelski/idiotyczny pomysł. A co by było gdyby... fCON11 był streamowany w sieci? Wzorem naszych najznamienitszych obywateli Daniela z Torunia czy Krzyśka i Wojtka z Białegostoku możnaby przeprowadzić stream ze zlotu. Ewentualne donejty powędrowałyby na fCON12.

Ja wiem, że contrabanda nie ma jakiegoś mega dużego fanbejsu, ale może warto spróbować?  Wyobraźcie sobie relację z CFL na  żywo w sieci ze studiem eksperckim ;) Tak rzucam pod rozwagę

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Stream z fCON11 ?
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 19, 2019, 11:52:05 »
Pomysł jest całkiem fajny - z tego co pamiętam był już temat streamu, chyba przed fCON9. Wydaje mi się, że ciężko pogodzić wszelkie aspekty techniczne. Jeżeli miałaby to być stacjonarna kamera stojąca przy kompie, to jeszcze pół biedy, jednak jak kamera miałaby latać pod altanę oraz wyłapywać wszystkie ważne eventy, robi się już ciężki temat. Stacjonarna kamera natomiast, w przypadku patostreamów sprawdza się dobrze, bo akcja rozgrywa się przeważnie w jednym pokoju. U nas sala remizy jest wielka i słabo oświetlona - nie wiem, czy byłoby cokolwiek widać/słychać.

Temat ugułem jest bardzo fajny, nawet na chociażby 2-3 godziny dziennie - np. codzienny stream w określonym bloku godzinowym. Tylko wydaje mi się, że przerosłoby nas to logistycznie. Ale ja ze streamowaniem nie miałem kontaktu, może wypowie się ktoś bardziej doświadczony.

*

Roben

Odp: Stream z fCON11 ?
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 19, 2019, 12:02:39 »
No dobry dobry ale za chwile zedytuje posta i napisze czy to w ogole opłacalne.

Odp: Stream z fCON11 ?
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 19, 2019, 14:57:11 »
Streamowanie CFLa to strzał w dziesiątkę. Reszty zlotu... ekhm, wolałbym nie. Zaburzy to naszą swojskość i tak jak pisze Daf byłoby to dość uciążliwe.

Tylko pytanie czy ktokolwiek będzie to oglądać skoro my wszyscy będziemy w tym czasie na zlocie  :D

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: Stream z fCON11 ?
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 19, 2019, 17:18:56 »
Właśnie podstawowe pytanie. W co celujemy tym streamingiem? W jaki target?
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline Liseq

  • **
  • 230
  • Amarena
    • Nowy kanał
Odp: Stream z fCON11 ?
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 19, 2019, 17:50:05 »
Patosteamy z donejtami. Zlot się zwróci xD
Czasami doceniamy niektóre rzeczy dopiero gdy staną się wspomnieniami.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Stream z fCON11 ?
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 19, 2019, 21:01:27 »
Ja jestem na nie.
Jedziemy tam się dobrze bawić i odpoczywać, a nie pilnować kompa i dolewać internetu dla 1~~2 osób, które być może będą to oglądały.
Krisu, z całym szacunkiem, bo odwalasz kawał konkretnej roboty, ale napisz ilu masz regularnych widzów podczas Twoich cotygodniowych streamów? Oprócz nas i ludzi tam z Twojego otoczenia to zagląda do Ciebie czasem więcej niż 1 randomowa osoba?
Poza tym wystarczy przyglądnąć się ilości wyświetleń zlotowych wideorelacji.
Według mnie, to po prostu nie ma sens(h)u.

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: Stream z fCON11 ?
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 19, 2019, 23:15:17 »
Mareczku tak zgaduję, że może są ze 3-4 osoby, które do mnie wbiły tak po prostu, nie znałem ich itp. No i zaglądają jak nie co stream to chociaż co drugi, trzeci. Tak więc to raczej mało.

Pamiętajcie też, że YT mocno obcina zasięgi. Więc, jeżeli na jakiś kanał nie lecą regularnie np. jakieś filmy to wtedy ilość widzów może być też nie bardzo.

Powiem szczerze. Zamiast bawić się w streamowanie to bardziej bym widział by po prostu więcej było nagrywane. Jedno wydarzenie nagrywane z różnych perspektyw daje duże możliwości podczas montażu.
Nie w tym roku! XD

*

Roben

Odp: Stream z fCON11 ?
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 20, 2019, 12:05:44 »
Dobra napisze tak:
1. Internet

Nie ma opcji by w tamtej lokalizacji dzialal jakis dobry stream z loza komentatorska bo po prostu jest slabo. PLAY Lte wyrobi co najwyzej na strimie dla fejsa z telefonu.

2. Komputer gamingowy.

Gejmingowy bo transmisje z bajerami zzeraja duzo ram i zuzycie cpu. Co odpada na moim dellu.

3. Kwestie contrabandyckie.

Kiedys narodzil sie pomysl na kanal yt, ale wole kiedy te wszystkie relacje byly pamiątka niz dla szerszego grona dostepne. Poza tym malo kto by zrozumiał o co chodzi w naszych zlotach.

Chyba ze masz zamiar robic stream z CFLa dla wlasciciela kota nikity i samego kotochruszczowa

*

Offline Arek

  • **
  • 126
Odp: Stream z fCON11 ?
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 21, 2019, 11:54:45 »
Admin chyba zamknął temat pod kątem technicznym. W takim razie może przynajmniej przygotujemy profesjonalne studio CFL? ;) Oczywiście nie musi to być online, ale do zmontowania do relacji, czy np. jako osobny materiał

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Stream z fCON11 ?
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 21, 2019, 11:59:56 »
Przyda się jakaś dobra dokumentacja video tego turnieju + liczniejsze niż w zeszłym roku zdjęcia, o które postaram się zadbać. Ale to już w temacie CFL można pisać.