Co ostatnio przeszliście??
*

Offline Mcin

  • ***
  • 816
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #165 dnia: Września 26, 2021, 21:53:07 »

Chcialem w 2015 kupic Turok PC w pudle,  zobaczyłem ceny, odpadłem.
Czemu tego nie wydali w eXtra Klasyce? :P

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #166 dnia: Października 06, 2021, 15:34:29 »
Ostatnio udało mi się ukończyć Legacy of Kain: Soul Reaver 1, Legacy of Kain: Soul Reaver 2, Legacy of Kain: Defiance. Co prawda nie ruszałem Blood Omenów ale może kiedyś się za nie wezmę. Co do wspomnianych ukończonych tytułów stwierdzam, że SR1 to najlepsza gra z całej trójki. Na drugim miejscu mógłbym postawić Defiance za częśćiowy powrót do korzeni i na końcu SR2 za całokształt. Jednak co do samego Defiance to o ile gra wygląda całkiem zacnie i fabularnie jest mocna tak pod względem technicznym leży i kwiczy. Ilość glitch'y z którymi przyszło mi się zmierzyć była wręcz ogromna.
Nie w tym roku! XD

*

Offline Mcin

  • ***
  • 816
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #167 dnia: Października 06, 2021, 21:28:18 »

Ah tak, moja ukochana seria :) te bugi w defiance, najbardziej zapamiętałem nieskończone "chlupanie" w wodzie...


Blood Omen 1 polecam, mocno inny od Soul reaverów, bardziej staroszkolny, ale fajny. Blood Omen 2 to najgorsza część z całej serii, co najwyżej średniak.

*

Offline Squidek

  • *
  • 11
  • Retro gry to jest właśnie to
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #168 dnia: Listopada 27, 2021, 23:51:59 »
Na nesce ostatnio przeszedłem 3 razy z rzędu mega mana 1

*

Offline yojc

  • **
  • 108
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #169 dnia: Grudnia 30, 2021, 10:26:41 »
Podobnie jak w zeszłym roku, pokusiłem się o zrobienie listy tego, co udało mi się przejść w tym roku. Większość z tych gier po raz pierwszy przeszedłem w całości. Gry konsolowe grane na sprzęcie, nie na emu, bez quicksave oczywiście czy innych cheatów.

Co zapamiętałem pozytywnie? Miło było wrócić do Captain Tsubasa II - pamiętałem, że gra jest dobra, ale jest jeszcze lepsza niż zapamiętałem. Fajnie było w końcu zaliczyć też Castlevania: Bloodlines oraz Dungeon Keeper - te dwie gry prześladowały mnie od lat...
Z gier, w które grałem po raz pierwszy wyróżniłbym Thunder in Paradise Interactive - taka tam strzelanka typu "celownik", ale wbrew pozorom przyzwoicie rozbudowany (nie do końca liniowy), a w połączeniu z FMV i postacią Hulka Hogana stanowi zaskakująco ciekawą całość. Spotkałem się z opiniami, że to najlepsza gra na Philips CD-i (jest też wersja DOS).
Również po raz pierwszy obczaiłem (po latach przymierzania się) dodatki do Quake II - bardzo lubię Q2, i mimo swojej siermiężności również dodatki mi się spodobały

Co można zaliczyć na minus? Do Sonic Heroes podchodziłem bez żadnych oczekiwań, a i tak wyszedł zawód. Troche innych słabych gier na liście jest... ale wspomnienie po Sonicu jest dalej we mnie świeże.

Trochę porażką jest to, że nie przeszedłem w tym roku nic na Dreamcaście... no i Hotel Mario na CD-i mi się przedłuży na 2022. No ale ta gra wymaga cierpliwości :P

Lista poniżej. Ogółem mocno skromnie w porównaniu do zeszłego roku, no ale wyjątkowo nadrobiłem też trochę nowszych tytułów. Ale nie o tym temat ;)

NES:
  • Adam & Eve
  • Captain Tsubasa II
  • Cobra Mission
  • Dreamworld Pogie
  • The Fantastic Adventures of Dizzy (Red & PAL)
  • Garfield no Isshukan: A Week of Garfield
  • Gradius
  • Hello Kitty World
  • The Legend of Zelda
  • Milon's Secret Castle
  • Parodius Da!
  • Predator
  • RoboCop Versus The Terminator
  • Silver Surfer
  • Super Mario Bros. 3Mix
  • Wai Wai World 2: SOS!! Parsley Jō
SNES:
  • Donkey Kong Country
  • Inspector Gadget
  • The Jetsons: Invasion of the Planet Pirates
  • Melfand Stories
N64:
  • Duke Nukem: Zero Hour
  • GoldenEye 007 (Super Agent)
GameCube:
  • Luigi's Mansion
  • Super Mario Sunshine
Game Boy:
  • Asterix
  • Banishing Racer
  • Kirby's Dream Land 2
  • Wario Land II
  • Super Mario 3 Special
Game Boy Color:
  • The Lion King: Simba's Mighty Adventure
Game Boy Advance:
  • Disney's Lilo & Stitch
  • Drill Dozer
  • Mario vs. Donkey Kong
Master System:
  • Wonder Boy
Mega Drive:
  • Disney's Aladdin
  • Castlevania: Bloodlines (Eric)
  • Fantastic Dizzy
  • Garfield: Caught in the Act
  • Magical Taruruto-kun
  • McDonald's Treasure Land Adventure
  • Pink Goes to Hollywood
PC-Engine:
  • Gekibo: Gekisha Boy
PC-Engine CD:
  • Riot Zone
  • Star Parodier
PlayStation:
  • Ape Escape
  • Castlevania Chronicles (Arrange)
  • Disney's Hercules Action Game
  • The Flintstones: Bedrock Bowling
  • The Lion King: Simba's Mighty Adventure
  • Mega Man 8
  • Skullmonkeys
PlayStation 2:
  • Grand Theft Auto: Liberty City Stories
Xbox:
  • Sonic Heroes
Philips CD-i:
  • Thunder in Paradise Interactive
PC:
  • Ace Ventura: Psi Detektyw
  • All Dogs Go To Heaven
  • Claw / Kapitan Pazur
  • Dungeon Keeper
  • Eat This
  • Fantastic Dizzy
  • Jack Orlando
  • Lego Island
  • Quake II Mission Pack: Ground Zero
  • Quake II Mission Pack: The Reckoning
  • Scooby-Doo! Miasto Duchów
  • The Town With No Name
  • Wacki: Kosmiczna Rozgrywka
  • Wilk i Zając (Illusion Games)
  • Zagadki Lwa Leona

*

Offline Mcin

  • ***
  • 816
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #170 dnia: Stycznia 18, 2022, 20:47:41 »
Contra - Revenge of Red Falcon, po pewnie kilkudziesięciu próbach ukończony! Dojście ciągiem do końca, przy zachowaniu jednego continue, to 80 minut grania! Jak mi "siadły" 2 pierwsze poziomy bez straty żyćka wiedziałem, że teraz pójdzie i udało się, pomimo kilkukrotnej serii skuch po chwilowym spadku koncentracji. Opis rzucę później gdzie trzeba.

Na razie musicie wiedzieć, że chcąc nagrać filmik z literek końcowych traciłem konsolę... i poszedł reset. Także nawet wyniku nie znam. A co w literkach... nie wiem :P Na osłodę zdjęcie dziabniętego serducha.

Zamierzam zrobić publiczne podejście do tego szpila na zlocie na rzutniku, może kiedyś się pokuszę o 1CC. Na razie odpoczyn. Kciuk cierpi.


Podbijam, ale nie bez powodu.


Wkurwiłem się.


Przeszedłem Kyuukyoku Tiger.
Zanim podniosłem aparat, weszły creditsy.
Po creditsach jakiś password nie wiem po co, pewnie konkurs nieaktualny od końca komuny w polsce.
Hi scora nie ma.
Nic się nie dzieje.
Soft reset.
Hi scora na title screenie nie ma. a po game over zostawał :/
Fotka na dowód, jak ktoś ma ambicje indiany jonesa to niech wykoncypuje jak rozszyfrować kodziwo. Ja mam dosyć, miłe wspomnienia z gry właśnie mi się poszargały.
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2022, 21:25:13 wysłana przez Mcin »

*

Offline Mcin

  • ***
  • 816
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #171 dnia: Marca 28, 2022, 21:23:44 »
Przeszedłem właśnie Micro Machines, po raz pierwszy w swoim życiu! Na ostatnim wyścigu liczba żyć stopniała mi z 5 do 1 i wygrałem śliskim fartem, na ostatniej "wyskoczni" się wszyscy przeciwnicy wysadzili, jak byłem czwarty...
Gra kapitalna. Świetna w singlu, świetna  multi, dla młodych i starych, równie dobra 20 lat temu jak i teraz. Najlepsza gra Codemasters, najlepsza ścigałka na Pegazuz i jedna z najlepszych gier na tę platforme w ogóle.
Pograłbym w coś jeszcze, ale mam wrażenie, że przy MM to będzie po prostu blade...
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2022, 21:28:50 wysłana przez Mcin »

Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #172 dnia: Marca 29, 2022, 16:24:52 »
W singlu CPU oszukuje, dla mnie marna zabawa.

Tez kiedyś wymęczyłem ending grając Spiderem, ale ostatnie wyścigi to klnąłem jak chłopaki w filmiku który latał po którymś pegasusowym forumie, może ktoś wie o jaki film mi chodzi to miło byłoby znów tego posłuchać.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #173 dnia: Kwietnia 11, 2022, 22:25:55 »
WaiWai World 2... takie tam, przypomnienie, ale nadal trzyma formę, mimo iż w to chyba nie idzie przegrać 8)


*

Offline Mcin

  • ***
  • 816
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #174 dnia: Czerwca 04, 2022, 17:42:40 »
Sky Shark rozjebany bez kontynuacji!

*

Offline Preki

  • **
  • 431
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #175 dnia: Lipca 12, 2022, 14:19:50 »
No i na zlocie między dniem zero oraz pierwszym oficjalnym dniem FamiCONu 14 padł A Week of Garfield. Jest to chyba najbardziej crapowata gra jaką przeszedłem. Straszny syf, zwłaszcza pod sam koniec gry, gdzie widać szczególnie brak ładu i składu w dizajnie poziomów i oponentów. A przeszedłem tę grę tylko dlatego, bo postawiłem sobie za punkt honoru jej ukończenie. Serio dzieciaki, nie próbujcie tego w domu, i zwłaszcza w domu, bo tylko na zlocie miałem czas na ten chłam. W domu moja ostatnia próba przejścia tego crapa skończyła się na 3/4 gry gdzieś o godzinie 2:00 w nocy, po czym wyłączyłem konsolę i poszedłem pod cholerę spać.

No i na imprezie poległ też Jackal, przy wydajnej pomocy towarzysza broni Mcina, choć niewiele brakowało, by to Szakal pokonał nas durzym czołgiem na końcu gry. Próbowaliśmy też ogarnąć Salamandera w co-opie ale ta przygoda zakończyła się na końcu drugiego etapu.

*

Offline Mcin

  • ***
  • 816
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #176 dnia: Lipca 16, 2022, 19:19:19 »
Na zlocie Jackal - o którym już się naprodukowałem, jedno, co dodam, to że na finiszu byliśmy na ostatnim życiu z Prekim. No ale udało się 1CC.
Contra Force z Mańkiem - Każdy zna, nie skomentuje.

Ninja Gaiden na TurboGrafx16 - Tu wypada dodać dwa słowa.
Po pierwsze, układ poziomów jest niemal identyczny. Poziom 2-2 mogłem grać z pamięci na tych samych sztuczkach, które opracowałem na NES. Róznice pojawiają się pod koniec, szczególnie 2 6-2. Mam wrażenie, że frajery na żetpakach są jakby mniej irytujący, a co się na pewno zmieniło, to legendarne kładki z ptakami - na Fami przechodziłem to niemal w całości na bugach, tutaj -przez rozszerzone pole widzenia nie szło ich aktywować.

Fizyka - również niemal idealny port, bez mikroskopu nie wyczuję różnic w mechanice.

Muzyka na minus, jakaś taka wygładzona, a przede wszystkim zabrakło ikonicznego utworu z 4-2. porównajcie sami.
/15%20-%20Unbreakable%20Determination%20%5B4-2%5D.mp3]NES
TG-16
cała reszta muzyki to w miarę dobre, wierne aranżacje, więc czemu największy klasyk poszedł do kosza - nie ogarniam.

Graficznie doszło więcej klatek animacji oraz paralaksa, którą, o zgrozo, spierdolili w sposób wcześniej mi nieznany. Otóż tło przesuwa się szybciej niż pierwszy plan. Potrzebowałem chwili przywyknąć i udało się, ale jak ktoś jest wrażliwym epileptykiem, aż dala od tego portu! Z plusów doszła fajna animacja ginięcia bossa i świetna animacja tła w poziomie 6-2.

Ogólnie - trochę na plus, trochę na minus, ja uważam, że port na NES jest lepszy, ale jak komuś dane było grać w ten z konsoli NEC, nie musi czuć się gorszy.

Z niedokończonych, to 2 podejścia do contry w co-opie z Kitsune oraz niemal ukończona Recca Normal mode bez przygotowania - te dwa przypadki udowadniają, jak bardzo alkohol wpływa na formę!

*

Offline Preki

  • **
  • 431
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #177 dnia: Lipca 17, 2022, 14:40:53 »
Właśnie przed chwilą pękły B-Skrzydła. I to na jednym kredycie. Gierka to średniak, jedyne co sprawia że pozytywnie wyróżnia się na tle innych to bronie które można zmieniać oraz poukrywane na etapach sekrety. Gdy miałem te 8-10 lat to ten tytuł jarał mnie tymi bajerami, ale teraz to tak średnio. W dodatku pod koniec gra odwala bardzo brzydki dick move o którym napiszę w temacie gry.

Mcin nie wiem jak przeszedłeś Ninja Gaiden na PCE, właśnie przypomniałeś mi jeden w powodów dla którego tej gry nie tknę, czyli ta wyjątkowo spieprzona paralaksa. Można od niej dostać oczopląsu, więc podziwiam. A z niedokończonych - nasze dwa podejścia do Salamandera to co? xD Drugie skończyło się na trzecim stejdżu prawie o 4:00 w nocy.

*

Offline Mcin

  • ***
  • 816
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #178 dnia: Lipca 17, 2022, 19:08:53 »
No i kontynuując zlotowe podejścia - Recca na normal mode padła wczoraj. a dziś - druga kampania tzw. hard mode, który wcale nie jest taki hard jak to ludzie mówią. Trzeba tylko nie mieć skłonności do epilepsji.
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2022, 20:49:52 wysłana przez Mcin »

*

Offline Preki

  • **
  • 431
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #179 dnia: Lipca 19, 2022, 00:03:40 »
I siadła kolejna gra którą próbowałem przejść na zlocie, a wcześniej za dzieciaka - mianowicie The Goonies. Niebawem też napiszę recenzję, ponieważ obok B-Wings jest to jedna z tych dwóch gier które katowałem na pewnym multikarcie za dzieciaka. I oba tytuły sprawiały mi spore trudności w przejściu. Póki co jedna pętelka, potem może spróbuję na dłużej przebić ćwirkowy hajskor.
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2022, 00:12:10 wysłana przez Preki »