Gry, które znać wypada
*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Gry, które znać wypada
« dnia: Września 08, 2022, 10:47:39 »
Panowie zwracam się z prośbą może nawet.
Zbliża się sezon jesienno-zimowy, co dla mnie oznacza wzrost grania o 500%, aleee....

często mam jeden zasadniczy problem - w co tu zagrać?

Wszystkie nazwijmy to "klasyki" ograne już kilkadziesiąt razy, a wyszło przecież tyle świetnych gier, a o wielu człowiek nie ma pojęcia.
Często inspirację czerpałem z działu gry i z opisu/recenzji innych graczy, ale jak wiecie częstotliwość pojawiania się nowych tematów jest tam stosunkowo niska.

Gdy już się uruchomi konsolę i zaczyna grzebać w romsecie to wiecie... to jak grzebanie na wysypisku śmieci. Zerkniesz z 5 tytułów,  każdy okaże się gówniany i tracisz ochotę na dalsze grzebanie. 


Dlatego zwracam się z prośbą do was o jakąś listę czy pojedyncze tytuły gier które ograć warto. Mój ulubiony gatunek to oczywiście platformówki, ale nie muszą to być tylko takie. Czasami nawet z pozoru znany tytuł - dla drugiej osoby jest zupełnie nieznany. Tak było w moim przypadku choćby z grą "Talespin".
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline Mati

  • *
  • 437
  • Gilop
Odp: Gry, które znać wypada
« Odpowiedź #1 dnia: Września 08, 2022, 10:59:40 »
Moja propozycja to Don doko don 2.

*

Offline Mcin

  • ***
  • 815
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Gry, które znać wypada
« Odpowiedź #2 dnia: Września 08, 2022, 20:20:39 »
The Games That Defined The Nintendo NES
The Rarest and Most Valuable NES Games
The Best Undiscovered Nintendo NES Games

Tyle z pamięci co bez długiego pisania mogę polecić. Co do konkretnych przykładów trudno się rozpisywać, walnę listę 50 tytułów a Ty wszystko znasz :P

Mnie jakiś rok temu wkręciło klepanie rekordów na forum, może i tobie się spodoba. z taką motywacją proste gierki nabierają drugiego dna.

Odp: Gry, które znać wypada
« Odpowiedź #3 dnia: Września 08, 2022, 20:59:54 »
Polecam:
Raf World
Hi no tori
Getsu Fumma Den
Goonies 1 jako klasyk :D