Współczesny Famiklon a zasilanie USB
Współczesny Famiklon a zasilanie USB
« dnia: Sierpnia 10, 2022, 02:22:31 »
Witam wszystkich,

Ostatnio przy porządkach wpadł mi w ręcę jakiś podły, współczesny klon, a właściwie same bebechy.
Zajawka trochę odżyła po latach, jeszcze z czasów forum e9 i chce go wsadzić do przygotowanej obudowy  :)

Mam taką małą zagwostkę, niestety poszukiwania informacji nie przyniosły skutku


Chciałbym go zasilić standardowym 5V z ładowarki USB. "Sekcja" zasilania wygląda jak na tym zdjęciu.



Czy dobrze rozumiem, że usuwając całkowicie widoczny stabilizator, będę mógł wpuścić poprostu 5V ?
instagram.com/retrogamer_pl

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: Współczesny Famiklon a zasilanie USB
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 10, 2022, 10:08:34 »
Pamiętam, że w przypadku MT-777DX zasilanie 5V pomijając stabilizator nie działało jak należy i niektóre gry nie działały poprawnie. Dla przykładu występowały problemy chociażby z taką Złotą Piątką. Używałem wtedy zasilacza podwójnie stabilizowanego i z niego wychodziło 5V. Jak będzie w przypadku tego klona? Nie mam pojęcia. Nie dowiesz się jak nie spróbujesz ;)

Edit: Tylko tam oczywiście trzeba ścieżkę połączyć po wylutowaniu stablizatora.
Nie w tym roku! XD

Odp: Współczesny Famiklon a zasilanie USB
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 10, 2022, 12:24:06 »
Zasilanie zostawiam w takim razie po staremu, ale mam nowy problem.
Niestety zrobiona z gównolitu płytka z gniadami padów została uszkodzona.



Czy jest szansa (oczywiście nie na chybił-trafił) zlokalizować te urwane 5 pinów na taśmie zeby się dolutować ? Wystarczy mi tylko wiedzieć gdzie jest +5V i GND
Gdyby nie miejsca zamalowane na biało to nie było by problemu, a tak to ciężko mi dojść co jest co.

Edit: Udało mi się rozszyfrować i dolutować gniazda 9 i 15 pin. Jestem z siebie dumny jak bym conajmniej rozbroił bombę  8)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2022, 13:58:23 wysłana przez DzidekPL »
instagram.com/retrogamer_pl

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: Współczesny Famiklon a zasilanie USB
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 10, 2022, 15:04:49 »
Pegabomba XD
Fajnie, że się w to bawisz. Wiem, że jak jest zajawka to także i szansa na ciekawe twory w przyszłości :P
Mieliśmy już konsolę kruka oraz spy cartridge :P
Nie w tym roku! XD