Jakie CRT
Jakie CRT
« dnia: Lipca 19, 2018, 02:32:59 »
Hej,
posiadam Famicoma oraz Famicoma AV... oraz kilka telewizorów kineskopowych. Niestety pomimo, że wszystkie posiadają do wyboru  dwa tryby ntsc, secam i pal z jakiegoś powodu wyświetlają mi obraz czarno biały. Zapewne źle go konwertują i brakuje danej koloru...

Pytanie jakie modele CRT polecacie, które sprawdzają się u Was? Zależy mi na 50hz, żeby pistolety działały.

Dodatkowo posiadam dwa NESy francuskie oraz kabel do podłączenia - wówczas na wyjście euro idzie udawane NESowe RGB generowane przez NESa... przy wszystkich tych kineskopowcach jak podłączę Nesy, to obraz jest faktycznie bez drżenia (w porównaniu ze zwykłym NESem) jednak za poruszającymi się obiektami pojawia się jakby smuga- cień postaci... zastanawia mnie czy prawidłowo odczytywany jest również sygnał w SECAM.

Może do tego też coś polecicie? Może jakiś kombajn zbierający sygnały?

*

MaarioS

Odp: Jakie CRT
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 19, 2018, 23:50:17 »
Ciężko powiedzieć jaki dokładnie wybrać, firm i modeli jest miliony, jednak z osobistych preferencji mogę polecić jakiekolwiek stare telepudło od firmy Sony. Są dosyć popularne i przede wszystkim słyną z tego, że praktycznie wszystkie z nich mają gwarantowany multiregion. Najlepiej żeby to był TV jako jakiś z nowszych, co najmniej Trinitron powinien dać radę, sam to mówię z doświadczenia