ContraBanda Famicom League#3 - Nowe Rozdanie
*

Offline Martin

  • **
  • 120
  • Oldschool come back!
    • Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
Odp: ContraBanda Famicom League#3 - Nowe Rozdanie
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 05, 2019, 09:50:04 »
W górnym poście dopisz ostatnią wybraną grę. :) PozNinjaki zaczynają przygotowania do walki! :)
Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: ContraBanda Famicom League#3 - Nowe Rozdanie
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 06, 2019, 14:30:18 »
Panie, a kiedy pojawi się paczka z oficjalnymi wersjami romów z grami turniejowymi?


Jeśli chodzi o losowanie, to dla mnie bez niespodzianek. Moje typy:


Grupa A
1. Mecenasi z Piaseczna
2. Z życia wzięci
3. Amarena
4. The Resistance


Grupa B
1. Grecka z Gwinta
2. Wnuki Siudyma
3. Famikillers
4. PozNinjaki


Patrząc obiektywnie pod względem wyników z poprzednich dwóch edycji - grupa B trudniejsza.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: ContraBanda Famicom League#3 - Nowe Rozdanie
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 06, 2019, 15:03:12 »
Losowanie jest o tyle spoko, że w tym roku każda drużyna ma realne szanse na półfinał. We wcześniejszych edycjach nie było takiej sytuacji.

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League#3 - Nowe Rozdanie
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 06, 2019, 20:04:50 »
Panowie, paczka z grami jest już w temacie głównym. Proszę, przetestujcie je na Everdrive, ponieważ ja nie posiadam tego sprzętu, ale na Krzysiocarcie wszystko mi śmigało.  Mała prośba do Marka, jeśli nie stanowiłoby to dla Ciebie problemu, to proszę przerzuć paczkę na swój hosting jak w zeszłym roku, tak będzie pewność, że nie zniknie :)

Ja jestem bardzo zadowolony z losowania. Byłem w szoku, że kolejne otwierane kapsuły sprawiają, że tytuł obrany pół roku temu zyskuje na jeszcze większym znaczeniu: na pewno będziemy świadkami jakiegoś nowego rozdania, bo jak już zauważono wcześniej, w półfinale zamelduje się jakiś nowy zespół. W ogóle symbolika podtytułów się tak fantastycznie sprawdza: rok temu mieliśmy "Czas rewanżu" i rzeczywiście w finale Wnuki pomściły się  na Z Życia Wziętych za tematy z pierwszej edycji. W tym roku gramy nową kartą i już wiemy, że w półfinale będzie jakiś świeżak.

Zakupiłem ostatnie nagrody, myślę, że pula tegoroczna jest chociaż w jakimś stopniu atrakcyjna, przynajmniej starałem się na miarę swoich ograniczonych środków.

No cóż, teraz pozostał tylko ostry trening, obmyślanie taktyki i widzimy się w Nowej Wsi przy scenie na nowym rozdaniu kart na mapie 8-bitowego e-sportu!

Tradycyjnie sonduję, kto z nieuczestniczących w turnieju będzie skory pomóc mi w sędziowaniu i ogarnianiu systemu. Przypominam, że w tym roku potrzebuję dwóch osób. Czy Roben będzie chętny na sędziowanie w tym roku? No i kto chciałby sprawnie poklikać w komputer podczas całej rozgrywki?


mwk edit:: Zrobione, linka zabezpieczona.
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2019, 22:37:24 wysłana przez MWK »

Odp: ContraBanda Famicom League#3 - Nowe Rozdanie
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 09, 2019, 10:47:50 »
Pytanie odnośnie sprzętu: na jakich padach będą przeprowadzane zawody (NESowych, Famicomowych czy Pegasusowych) oraz w ilu Hz będziemy grać - 50 czy 60?

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League#3 - Nowe Rozdanie
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 09, 2019, 11:33:43 »
Wzorem lat poprzednich:
- pady NESowe
- konsole Famicom AV (60Hz)

I już w tym momencie proszę osoby targające na zlot swój sprzęt o możliwość wypożyczenia:
- 4x TV kolor o zbliżonych przekątnych
- 4x Famicom AV
- 4x Everdrive z paczką gier turniejowych
- 6x pad NES

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania odnośnie gier czy turnieju to śmiało pytajcie, postaram się wszystko wyjaśnić, ewentualnie sam coś mogłem przeoczyć, więc naprostujemy potencjalne problemy.

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: ContraBanda Famicom League#3 - Nowe Rozdanie
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 09, 2019, 12:22:01 »
Klasycznie udostępnię swojego Famicoma AV oraz Everdrive na czas CFL ^_^
« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2019, 17:35:33 wysłana przez Krisuroku »
Nie w tym roku! XD

*

Roben

Odp: ContraBanda Famicom League#3 - Nowe Rozdanie
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 09, 2019, 12:56:30 »
Jak poprzednio w tym roku też bede sedziowac wasze zmagania.
Co do sprzetu to famicoma av jak i everdrivea tez zabiore.

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League#3 - Nowe Rozdanie
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 10, 2019, 10:17:41 »
Breakin' News Turniejowe:

Panowie,
w związku z trudną sytuacją dotyczącą przeniesienia terminu zlotu:
Cytuj
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu".

Pewne sprawy się komplikują w związku z możliwą nieobecnością graczy poszczególnych drużyn na zlocie.  Chciałbym, żeby kapitanowie w najbliższych dniach dali tutaj znać jak wygląda sytuacja kadrowa w ich zespołach. Wiem z nieoficjalnych źródeł, że występ drużyny PozNinjaków stoi pod ogromnym znakiem zapytania przez co bardzo ubolewam :( W razie potencjalnej nieobecności jakiegokolwiek zespołu prosiłbym o możliwe rozejrzenie się dookoła przez osoby niezaangażowane w turniej, a chcące spróbować w nim swoich sił, żeby zgłosiły swój zespół - zajmie on miejsce na liście rezerwowej i przystąpi do ligi w razie nieobecności innej drużyny.

Drużyny jakkolwiek osłabione brakiem jednego zawodnika będą w tej wyjątkowej sytuacji dopuszczane do turnieju w 2-osobowym składzie.

Mam ogromną nadzieję, że nie będziemy musieli robić nic z powyższych rzeczy i wszyscy wspólnie przeżyjemy 4 godziny dobrej zabawy i emocji.

Pozdrawiam wszystkich i w tej trudnej sytuacji życzę powodzenia w przekładaniu wszelkich spraw urlopowych, sam zaraz biorę się za to Panowie.
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2019, 11:29:41 wysłana przez żur0 »

*

Offline Martin

  • **
  • 120
  • Oldschool come back!
    • Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
Odp: ContraBanda Famicom League#3 - Nowe Rozdanie
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 10, 2019, 12:35:17 »
Niestety masz rację - nasz występ w tym terminie nie będzie możliwy, Kuba będzie w tym czasie we Włoszech z Rodziną, a mi również nie uda się już odkręcić urlopu Żony w pt i sobotę na te dni... Z ogromnym żalem musimy zrezygnować ze zlotu. :(
Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:

*

Offline Preki

  • **
  • 431
Odp: ContraBanda Famicom League#3 - Nowe Rozdanie
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 10, 2019, 17:10:11 »
Nie wiem jak u mnie w pracy, wstępnie zgłaszałem plan urlopowy na pierwotny termin FConu, mówili że nie ma problemu. Nie wiem czy się zgodzą na 5-10 lipca, to cały tydzień do tyłu, a to robi różnicę jednak. O tyle dobrze, że u mnie urlopy i wolne z grafiku ustala się co miesiąc, a nie z góry na pół roku jak to bywa w niektórych firmach.

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: ContraBanda Famicom League#3 - Nowe Rozdanie
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 10, 2019, 17:17:07 »
U mnie raczej bez różnicy, tzn. będę na zlocie na 100%.


Ale istnieje szansa, że będę musiał wrócić wcześniej, tj. w poniedziałek lub nawet niedziele. Jednak jest to niewielka szansa i była ona taka sama w przypadku terminu pierwotnego, jak i obecnego. Loteria, wszystko zależy od aktualnej sytuacji w pracy, a w tym roku mam trochę roboty.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: ContraBanda Famicom League#3 - Nowe Rozdanie
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 10, 2019, 19:07:30 »
Informuję, że drużyna FamiKillers pojawi się w pełnym składzie :)


Edit:
Pojawiły się nowe informacje. Istnieje ryzyko, że będziemy grać w osłabieniu.
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2019, 08:41:20 wysłana przez Krisuroku »
Nie w tym roku! XD

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League#3 - Nowe Rozdanie
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 27, 2019, 09:53:30 »
Panowie,
poniżej zamieszczam historyczną tabelę ContraBanda Famicom League uwzględniającą punkty z fazy grupowej oraz  punkty po przeliczeniu z fazy pucharowej.



Mam jeszcze kilka informacji organizacyjnych. Obecnie prowadzę rozmowy z kapitanem potencjalnie nowego zespołu, który miałby zastąpić PozNinjaki podczas tej edycji. Wszystko wydaje się przebiegać po naszej myśli i jest spore prawdopodobieństwo, że w przeciągu tygodnia zaprezentuję nowy zespół grupy zielonej.

W dalszym ciągu poszukuję osoby, która mogłaby pełnić rolę operatora systemu obsługi turnieju. Toteż jeszcze raz apeluję do osób niezaangażowanych w drużyny CFL o pomoc w przeprowadzeniu turnieju. Myślę, że będzie to naprawdę łatwa robota, która daje nawet pewną satysfakcję. Dzięki jednocześnie Robenowi za wsparcie w trzeciej edycji jako sędzia. Myślę, że coraz większe doświadczenie przełoży się również na naszą jakość sędziowania w tym roku. Oczywiście obsłudze oferuję dobrego browara do wypicia na werandzie w tradycyjnej przerwie między fazą grupową a półfinałami!

Krisu bardzo przykre informacje, kogo może zabraknąć, jakie są szanse na udział w pełnym składzie?

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: ContraBanda Famicom League#3 - Nowe Rozdanie
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 27, 2019, 13:45:24 »
Wielki znak zapytania wisi nad Helperem, który może nie dać rady pojawić się na zlocie. Pożyjemy, zobaczymy. W najgorszym wypadku pociągniemy ten turniej w osłabeniu Ja+Gargi.
Nie w tym roku! XD