Super Maruo [Showa Tsusho]
*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1354
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Super Maruo [Showa Tsusho]
« dnia: Grudnia 16, 2018, 20:37:18 »
Ej, czy spotkał się ktoś z Was kiedykolwiek z tą grą?Jak podają JEDYNE NIEPRAWILNE ŹRÓDŁA to zdaje się pierwszy "pirate original" na naszą konsolę.
Gra pojawiła się w regularnej sprzedaży gdzieś końcem 1986 roku i już początkiem następnego cały nakład (podobno 500 sztuk) został wycofany bo wielkie N pogroziło palcem. Od tamtej chwili tak naprawdę to nikt nie wie jak wyglądał "prawdziwy" kartridż - biały bez przełącznika czy czarny z przełącznikiem. Jak poszperałem nieco głębiej to pojawiła się druga teoria popierająca nieco tę poprzednią. Mianowicie te czarne z "dip-switchem" to były czyste kartridże zdatne do zapisu z poziomu kiosku albo doktorka, a że tam Super Maruo również się pojawiał, to stąd zamieszanie.

Mało tego. Najciekawsze dopiero potem. Mianowicie jakieś piraty spiraciły te gre i wydały to w tej tak bardzo ukochanej przez nas postaci 8)HAHA! Podobno trafiło to (tylko?) na rynek Ameryki Południowej bo rzekomo tylko tam sie ta gra pojawia do dziś za ciężki bilon... no ale kurcza! Ja przykładowo mógłbym przysiąc, że TEN konkretny kartridżyk już gdzieś kiedyś widziałem:Macie może jakiekolwiek informacje w tym temacie? Widział to ktoś ...czy mi się znowu totalnie coś popieprzyło, jak z tą Ufourią?
O głos proszę przede wszystkim staroszkolnych wyjadaczy, którzy z kartridżami są za Pan-Brat od początku lat '90.
Co do samej gry to nie ma się co rozpisywać, to trzeba zobaczyć 8)

*

Roben

Odp: Super Maruo [Showa Tsusho]
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 16, 2018, 23:24:44 »
Gra mi przypomina protoplastę produkcji ś.p. Koksa.

Właśnie czytam na bootlegowym wiki że sam cart jest w kurwe rzadki, i do tego w chuj drogi.

Mi sie wydaje Marku że to raczej ciężki temat z takim cartem w polsce xD poza tym takie pieniężne produkcje już by sie pojawiły nieco wczesniej, mimo że czytam tam na wiki o grach to dzis 1 raz zobaczyłem co to za bekowa produkcja.

Także polecam zobaczyć gameplay dla zainteresowanych, bo serio to trzeba zobaczyć.

*

Online daf

  • *****
  • 1666
Odp: Super Maruo [Showa Tsusho]
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 17, 2018, 21:26:59 »
Cytuj
Co do samej gry to nie ma się co rozpisywać, to trzeba zobaczyć 8)
Haha, pamiętam tę grę u Vinesauce Joela - skisłem, jak to często bywa u gościa na kanale.
Dobry jest ten tytuł w swej prostocie, konkretne tam algorytmy przelicza ta kobita uciekając przed Maruo. Zaiste jest w tej produkcji coś Koksowego...

Świetny motyw, MWK, szanuję intrygę. Kartridży nie kojarzę, więc uciekam już z tego wątku, chciałem tylko swoje 3 grosze wpleść. ;)