Duck Tales [SERIA]
*

Offline OsA

 • ***
 • 560
  • #58OsA
Duck Tales [SERIA]
« dnia: Stycznia 26, 2023, 09:24:28 »
Duck Tales


Duck Tales 2


Bliźniacze gry, z tym że dwójka jest w każdym aspekcie lepsza i bardziej dopracowana, ale główny gameplay pozostaje bez większych zmian. W dwójce jest więcej sekretów czyli to co gracze lubią najbardziej i zdecydowanie usprawnili skakanie na lasce. Jedynka wydana w 1989 roku, a dwójka 4 lata później. Jedynka odniosła wielki sukces sprzedażowy, dwójka znacznie gorzej, ale to pewnie z racji  dość późnego wydania.

Nie będę się za wiele rozpisywał. Były to pierwsze gry, które ukończyłem w tym roku i zgodnie z moją zasadą - jeśli coś ukończę, a brakuje tematu na forum - to go tworzę. Chyba po  raz pierwszy je ukończyłem na konsoli Famicom AV (część 1). Dodam, że zależnie z jaką ilością gotówki kończymy zabawę (i z jakimi skarbammi) - są różne endingi.

O jedynce nigdy nie słyszałem nigdy nie widziałem.
Dwójkę miał mój kuzyn i był to najbardziej pożądany przeze mnie cartdrige. Niesamowicie mu zazdrościłem tej gry, spędziłem mnóstwo godzin u niego, gdzie wspólnie odkrywaliśmy kolejne nowe sekrety. Pamiętam jak leciałem na bazar po nową dyskietkę jak to nazywaliśmy i zobaczyłem 3 siostrzeńców na labelu  z podpisem "Darkwing" - no to wziąłem licząc, że to będzie Duck Tales 2. Biegnę do domu, uruchamiam, a tam... "Darkwing Duck". Wielki zawód, choć gra nie była zła, ale jednak nie na to się nastawiałem.

Gry są stosunkowo krótkie, ale tak przyjemne, że na pewno do regularnego ogrywania.

W 2013 wydana została DuckTales: Remastered na systemy: PS3, Xbox 230, Wii U oraz PC. Nie miałem okazji grać, ale wygląda całkiem spoko.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2023, 09:26:53 wysłana przez OsA »
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline daf

 • *****
 • 1729
Odp: Duck Tales [SERIA]
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 26, 2023, 09:53:09 »
Uwielbiam, obie części. Wychowałem się na jedynce, miałem ją na jakimś kartridżu 4in1. Dwójkę zobaczyłem parę lat później u mojej kuzynki. Po latach grania w pierwszą część, początkowo nie doceniłem Duck Tales 2. Dopiero po latach pokochałem ją tak, że stawiam ją wyżej nad poprzedniczką i uważam za jedną z najlepszych gier na licencji Disney'a (i na jakiejkolwiek innej) na Famicoma.

Dlaczego mimo wszystko wolę część drugą? To proste - usprawnione skakanie na lasce (nie bolą już tak palce), więcej sekretów, zagadek, sensowych interakcji z innymi bohaterami, muzyka z Bermudów. Cieszę się, że podobnie jak w przypadku Rockmana, Capcom nie wprowadził w sequelu znaczących, rewolucyjnych zmian - po prostu wiedzieli co jest dobre i czego nie trzeba tykać, a w czym dokonać drobnych usprawnień.

Kolorowe, ładne, przystępne, przygodowe, odstresowujące - takimi przymiotnikami opisałbym gry z moją ulubioną postacią z komiksów.

Ciekawostka - Duck Tales (cz. 1) to najlepiej sprzedawana gra Capcomu na konsolę Famicom - szacunek.

*

Offline MWK

 • Asystent Administratora
 • *****
 • 1407
  • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Duck Tales [SERIA]
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 29, 2023, 15:01:09 »
Kaczki bardzo dobre gry. Pamiętam, że za gówniarza sporo grałem ale też miałem sporo przerw, bo te dwa kartridże akurat związane były z wypożyczalnią, więc nie zawsze mogłem sobie na nie pozwolić albo nie zawsze były do wypożyczenia. Nigdy nie ukończyłem żadnej z nich.

Po latach, kiedy już kartridże nie były takim problemem poznałem Grzegorza Nielogicznego (pozdro!), z którym pewnej nocy usiedliśmy wspólnie i postanowiliśmy przejść obie części... a konkretnie to On przechodził ponieważ dobrze je znał i miał niejednokrotnie rozpracowane ;-) Niemniej wówczas... sorry, że to napiszę, ale dosyć mocno się do nich zraziłem, chyba najbardziej na 2 część. Prosty, acz pewnie dla niektórych banalny i niezrozumiały powód - za dużo secretów! W pewnym momencie pogubiłem się tak mocno, bo odniosłem wrażenie, że 35% gry to faktyczna gra, zaś 65% to sikrety, że powiedziałem Chłopu, że w to się nie da grać, ja to pierdole i zarzuciłem temat 8)

Obecnie, znowu po latach, poczyniam delykatne podchody (jak pies do jeża), aby raz jeszcze zapoznać się z tymi tytułami, przeprosić i być może samemu, już na spokojnie, udać się na poszukiwanie skarbów.

*

Offline Jimm

 • *
 • 33
 • Pozytywny retro gracz
Odp: Duck Tales [SERIA]
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 22, 2023, 01:08:23 »
Bardzo fajne tytuły spod szyldu Capcomu. W drugą część zagrywałem się jak głupi za dzieciaka, mam mega pozytywne wspomnienia z tą gierką. Pierwszej części niestety nigdy nie posiadałem i akurat ona mnie ominęła. Pierwszy raz ograłem ją dopiero w okolicach 2007 roku na emulatorze. Jedynka trochę trudniejsza, dwójka praktycznie nigdy nie przysparzała mi jakiś problemów, chyba że chodzi o słynną zagadkę w poziomie egipskim, będąc małym nie wiedziałem o co tam kaman xd. Generalnie polecam, super produkcje.

Cytuj
W 2013 wydana została DuckTales: Remastered na systemy: PS3, Xbox 230, Wii U oraz PC. Nie miałem okazji grać, ale wygląda całkiem spoko.

Miałem okazję zagrać w ten remaster. Przyjemnie się grało. Tylko był jeden zasadniczy problem, przynajmniej w wersji ze Steama. Gra się za przeproszeniem zesrała i "zamroziła" przy finałowym bossie. Grałem w to jakoś w 2018 chyba, może do tego czasu załatali ten problem. Tylko czekać, aż kiedyś może zrobią odnowioną drugą część. Mam nadzieję że w niedalekiej przyszłości coś pomyślą w tym kierunku.

A tutaj mój cartridge z kaczkami, który zachował się do dzisiaj:

*

Offline ALLbert

 • *
 • 25
 • w trakcie experymentów
Odp: Duck Tales [SERIA]
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 19, 2023, 13:43:45 »
Można było specjalnymi kombinacjami klawiszy spowodować, że Centuś będzie się odbijał za pomocą laski. Nic nowego, większość z was o tym wie.
Gram w stare i nowe gry. Porozumienie ponad podziałami między PC-towcami a konsolowcami. Robię, co mogę, żeby odpalać stare gry na nowszym sprzęcie. Motoryzacyjny szaleniec.

ALL55555