ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
*

Offline żur0

 • Administrator
 • *****
 • 960
 • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
  • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« dnia: Lutego 03, 2022, 09:34:22 »

Drodzy PegasusManiax!

Od ponad pół roku miano najlepszego zespołu Pegasus w Polsce dzierży drużyna Rocket Bros., która w niesamowitym stylu zdobyła Puchar Koksa w Błędowie. Byliśmy tam świadkami najlepszego występu w historii CFL: Bracia Rocketa wygraliwszystkie mecze ze stosunkiem gier 15:4!

Nastał nowy rok kalendarzowy więc czas otworzyć turniejowy sejf i wyciągnąć z niego teczkę CFL z numerem sześć! Dziś powołuję do życia ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage! Gorąco zapraszam najlepszych graczy Pegasus w kraju do podjęcia rękawicy Anonimowego Dziedzictwa, aby potwierdzić swoją retrogamingową klasę!

Czy powrót Nowej Wsi stanie się nowym otwarciem tak jak było to podczas CFL#2 kiedy powrót do Lasek przyniósł nowych mistrzów - Wnuki Siudyma?  A może to obrońcy tytułu zechcą udowodnić swoją hegemonię niezależnie od miejsca i czasu? Czy wszystkich pogodzi jakiś czarny koń ligi z numerem sześć? Co z nowymi zawodnikami, co z transferami, w co zagrają tytani 8-bitowego e-sportu?

Pytań jest wiele, odpowiedź tkwi w Anonimowym Dziedzictwie!

W tym roku oprzemy się w większości na rozwiązaniach z lat poprzednich, natomiast będzie to wyjątkowy turniej jeśli chodzi o zapisy regulujące wybór gier. Ponownie zapraszam 3-osobowe składy, ponownie będzie możliwość zmiany zgłoszonego składu w sztywnym oknie transferowym:

20 czerwca 2021  -26 czerwca 2022.

Wszelkiej zmiany składów można dokonywać jedynie w tym czasie, po zakończeniu okna nie ma już możliwości majstrowania przy składzie osobowym drużyn. Zgłoszenia są przyjmowane na bieżąco aż do 1 czerwca 2022 roku, więc pierwsze zgłoszenie drużyny z nowym zawodnikiem jest wyjęte spod okienka.

Z uwagi na przystąpienie do rozgrywek tylko sześciu zespołów usunięto z regulaminu możliwość przeprowadzenia rozgrywek w trybie dwóch grup. CFL#6 zostanie rozegrane w trybie łączonym: liga z fazą pucharową. Zmianie ulega również sposób doboru oraz losowania gier i trybów rozgrywki. Proszę zawodników o zapoznanie się ze zmodyfikowanym regulaminem, zaś w szczególności kapitanów każdego z zespołów.

Chciałbym zwrócić Waszą uwagę  na kolejność zgłaszania drużyn: im szybsze jest zgłoszenie, tym mniejsze prawdopodobieństwo konieczności rozgrywania meczu barażowego przed turniejem. Jeśli zgłosi się więcej niż 8 drużyn, to będziemy wyłaniać w barażach drużyny turniejowe według zasad opisanych w sekcji 1B regulaminu. Spod potencjalnej konieczności rozgrywania meczu barażowego wyłączony będzie zespół mistrzowski poprzedniego turnieju. Sposób organizacji meczu barażowego zostanie przedstawiony jeśli zajdzie konieczność rozgrywania takiego spotkania. Zachęcam do szybkiej i sprawnej rejestracji drużyn.

Sprawa najważniejsza z punktu widzenia tegorocznego turnieju to sposób ogłoszenia gier turniejowych.

Pakiet gier turniejowych zostanie ogłoszony 9 lipca o godzinie 11:00 na scenie w Nowej Wsi. Kapitanowie drużyn po ogłoszeniu gier dostaną wykazy z tegorocznymi tytułami.
Edycja szósta turnieju nie przewiduje wyboru gry przez zawodników.
Bardzo ważne będzie również sprawne wgranie i przetestowanie paczki gier na Everdrive'y, tuż po ogłoszeniu gier. Paczkę będę wgrywał z komputera turniejowego w obecności właścicieli ED, którzy użyczą sprzętu do przeprowadzenia zawodów.

Kiedy?
Turniej rozpocznie się o 16:00 w sobotę 09.07.2022 r. podczas zlotu FamiCON#14 w Nowej Wsi k. Pruszkowa.

Za ile?
Zgłoszenie i uczestnictwo w turnieju jest darmowe.

Co należy zrobić aby wziąć udział w CFL#6 - Anonymous Heritage?
Do 31 maja 2022 godz, 20:00 czekam na zgłoszenia Waszych 3-osobowych drużyn w tym temacie! Zgłoszenie powinno zawierać:
a) nazwę drużyny
b) ksywki zawodników
c) oznaczenie kapitana drużyny ©
d) herb drużyny
Losowanie grup turniejowych odbędzie się 5 czerwca 2022 r. o godz 21:00.

W jakie gry zagramy?
W turnieju ogrywane będą klasyczne tytuły z konsoli Famicom.  Gry z turniejowej listy będą ogłoszone o godzinie 11:00 w dniu rozgrywania turnieju (09.07.2022) na scenie w Nowej Wsi,  następnie zostaną następnie przekazane w pakietach kapitanom drużyn, pojawią się również w niniejszym temacie.

A zasady?
Rywalizacja będzie toczyć się pomiędzy zgłoszonymi drużynami. Szczegółowy regulamin znajdziecie poniżej.  Regulamin może być modyfikowany do dnia losowania drużyn. O potencjalnych zmianach gracze zostaną poinformowani w wątku turniejowym.

Nagrody?
Dla najlepszych poza tytułem najlepszej drużyny graczy Famicom w Polsce czekają nagrody rzeczowe.

Serdecznie zapraszam do udziału w turnieju! Organizujcie i rejestrujcie drużyny! Widzimy się w lipcu podczas szóstej odsłony ContraBanda Famicom League!

=======================================================
Regulamin rozgrywek ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
=======================================================


A) Organizacja rozgrywek.

1. Rozgrywki odbędą się w poniższym formacie:

Przeprowadzenie rozgrywek odbywa się w dwóch turach: fazy zasadniczej oraz pucharowej. W fazie zasadniczej drużyny rywalizują w jednej grupie systemem każdy z każdym. Za zwycięstwo drużyna otrzymuje 2 punkty, za remis 1 punkt. W sytuacji takiej samej liczby punktów w tabeli o pierwszeństwie decyduje bilans wygranych partii, w następnej kolejności liczba zwycięskich partii. Po rundzie zasadniczej przeprowadzana jest faza pucharowa według poniższego schematu:
I półfinał: zespoły z miejsc 2. i 3.
II półfinał: zespoły z miejsc 1 i 4
Zwycięzy półfinałów grają w meczu finałowym, drużyny pokonane w meczu o trzecie miejsce.2. Okno transferowe, kiedy można dokonywać zmian w zespołach po ostatecznym terminie zgłoszeń wyznaczone zostaje w dniach:
20 czerwca 2022  -26 czerwca 2022 We wskazanym terminie kapitan drużyny przekazuje organizatorowi informacje o zmianie w składzie osobowym drużyny.  Nie ma możliwości zmian w zespole po wygaśnięciu okna transferowego.

B) Mecz

1. Mecze rozgrywane są zgodnie z ustalonym harmonogramem.
2. Kapitan drużyny zajmującej wyższe miejsce w tabeli przed rozpoczęciem  pierwszej partii losuje kopertę z zestawem gier oraz trybów rozgrywki w jakie toczony będzie mecz. W przypadku takiego samego miejsca w tabeli losującego kapitana wskazuje sędzia.
2. Po ogłoszeniu tytułu gry, drużyny wyznaczają dwóch zawodników, którzy będą grali w danej partii. Kapitanowie zgłaszają swój skład w ciągu 30 sekund i gracze zasiadają na wyznaczonych stanowiskach.
3. W każdy meczu fazy zasadniczej rozgrywne jest 3-4 partii. W meczach fazy pucharowej rozgrywane jest 3-5 partii.
4. W przypadku wyniku 3:0 nie rozgrywa się czwartej partii.

5. Partia rozpoczyna się na komendę pierwszego sędziego.
6. Każda partia trwa maksymalnie 3 minuty. Czas rozgrywania partii może zostać skrócony z przyczyn organizacyjnych, nie powinien jednak być krótszy niż 2 minuty.
7. Partia kończy się:
- po upływie przewidzianego czasu - według wylosowanych zasad pojedynku:  TagTeam, DeathMatch
- w momencie kiedy odpadną obaj zawodnicy drużyny przeciwnej (strata pierwszego życia)
- w wyniku automatycznej dyskwalifikacji drużyny po naciśnięciu “PAUSE” przez któregoś z jej zawodników
- w wyniku dyskwalifikacji składu drużyny w związku ze złamaniem §10 oraz  §13 a/b
8. W kolejnej partii musi nastąpić rotacja w składzie drużyny - taki sam skład nie może grać w turach następujących po sobie, zapisu nie stosuje się w przypadku drużyny ukaranej czerwoną kartką.
9. Mecz kończy się po wgraniu trzech partii przez jedną drużynę bądź w sytuacji remisu (runda zasadnicza).
10. Nad przebiegiem spotkań czuwa dwóch niezależnych sędziów, którzy w sprawach spornych podejmują decyzje kolegialnie.
11. Sędziowie:
a) widząc niesportowe zachowanie członka drużyny (np. dezorganizowanie turnieju, brak poszanowania dla sprzętu turniejowego) są zobligowani ukarać zawodnika:
- żółtą kartką - będącą ostrzeżeniem, dwie żółte kartki skutkują kartką czerwoną i wykluczeniem zawodnika z gry w bieżącym meczu, zaś w przypadku trybu Low Pressing Game automatycznym walkowerem partii na rzecz drużyny przeciwnej.
- czerwoną kartką  - wykluczeniem zawodnika z gry w bieżącym kolejnym meczu, zaś w przypadku trybu Low Pressing Game automatycznym walkowerem partii na rzecz drużyny przeciwnej
b) w uzasadnionych przypadkach podyktowanych zasadami fair-play i bezstronnej rozgrywki mogą zarządzić powtórzenie partii
c) w wyjątkowych przypadkach mogą zezwolić na grę zespołu w składzie dwuosobowym, tak by nie naruszać integralności turnieju

C) Tryby rozgrywania partii

TagTeam:
Gracze rozgrywają partię na wspólny rachunek, po upływie przewidzianego czasu brane są pod uwagę zsumowane wyniki obydwu graczy

DeathMatch:
Po upływie przewidzianego czasu brany pod uwagę jest wynik najlepszego gracza każdej z drużyn.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
ZGŁOSZONE DRUŻYNY:


Mecenasi z Piaseczna
- OsA ©
- Arek
- 1990in1The Resistance
- dziat ©
- kompocki
- Piła*TGrecka z Gwinta
- daf ©
- MWK
- Lio
FamiKillers
- Krisuroku ©
- Ćwirek
- Gargi

Z Buta Wjeżdżam
- Mcin ©
- Vertex
- Duobix
Special Fight Arena Player:  Mati

Amarena
-Pieseu ©
-Preki
-Pawgal-----------------------------------------------------------------------------------------------
OGŁOSZONE GRY:
TBA
================================================================================
PACZKA DO EVERDRIVE'ÓW: DO WGRANIA NA ZLOCIE
================================================================================

TERMINARZ SPOTKAŃ:
Faza zasadnicza:
16:00 The Resistance - Mecenasi z Piaseczna 0:3
16:15 Famikillers - Z Buta Wjeżdżam 2:2
16:30 Grecka z Gwinta - Amarena 2:2
16:45 The Resistance - Z Buta Wjeżdżam 1:3
17:00 Grecka z Gwinta - Famikillers 3:0
17:15 Amarena - Mecenasi z Piaseczna 3:1
17:30 The Resistance - Grecka z Gwinta 0:3
17:45 Mecenasi z Piaseczna -Z Buta Wjeżdżam 0:3
18:00 Amarena - Famikillers 1:3
18:15 Z Buta Wjeżdżam - Grecka z Gwinta 0:3
18:30 Famikillers - Mecenasi z Piaseczna 1:3
18:45 Amarena - The Resistance 3:0
19:00 Mecenasi z Piaseczna - Grecka z Gwinta 0:3
19:15 Z Buta Wjeżdżam - Amarena 2:2
19:30 Famikillers - The Resistance 2:2

Faza pucharowa:
19:45 Z Buta Wjeżdżam - Amarena 2:3
20:00 Famikillers - Grecka z Gwinta 0:3
20:15 Z Buta Wjeżdżam - Famikillers 3:0
20:30 Amarena - Grecka z Gwinta 3:1
« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2022, 13:32:59 wysłana przez żur0 »

*

Offline OsA

 • ***
 • 602
  • #58OsA
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 03, 2022, 11:16:14 »
Mecenasi z Piaseczna

OsA (c)
Arek
1990in1
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline dziat

 • *****
 • 1175
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 03, 2022, 11:36:07 »

The Resistance
- dziat ©
- kompocki
- Piła*T

*

Offline daf

 • *****
 • 1765
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 03, 2022, 11:52:57 »


Grecka z Gwinta
- daf ©
- MWK
- Lio

*

Offline Krisuroku

 • *
 • 567
 • くりすろく
  • Krisuroku Twitch
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 03, 2022, 15:32:20 »FamiKillers
- Krisuroku (C)
- Ćwirek
- Gargi
Nie w tym roku! XD

*

Offline Martin

 • **
 • 124
 • Oldschool come back!
  • Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 03, 2022, 20:56:19 »


PozNinjaki
Martin (c)
Kuba
Bartek

Gra zgłoszona przez zespół do losowania: Magic Jewelry (RCM, 1990, As)


Update: 09.04.2022 Na ten moment przyjazd drużyny w tym roku będzie niestety niemożliwy. :( Post zostawiam, gdyby się coś zmieniło. Usunę zgłoszenie przy większej ilości drużyn/końcowej dacie zgłoszeń.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2022, 14:05:44 wysłana przez Martin »
Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:

*

Offline żur0

 • Administrator
 • *****
 • 960
 • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
  • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 08, 2022, 11:54:53 »
Panowie na tę chwilę sytuacja turniejowa wydaje się być opłakana: mamy cztery zgłoszone drużyny po tym jak PozNinjaki ogłosili, że w tym roku nie uda im sie przystąpić do rozgrywek.
Oczywiście zostały jeszcze trzy tygodnie z okładem na zgłoszenia, więc cierpliwie czekam. W wypadku braku odpowiedniej ilości drużyn ( 8 ) turniej zostanie anulowany.

*

Offline Preki

 • **
 • 448
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 08, 2022, 15:37:55 »
Swoją drogą, pisałem Gajwerowi wielokrotnie by dopisał Amarenę ale bez skutku.

*

Offline daf

 • *****
 • 1765
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 11, 2022, 10:36:50 »
Jak będą cztery, to zrobimy od razu półfinały, Piotrek. ;)

*

Offline OsA

 • ***
 • 602
  • #58OsA
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 11, 2022, 11:42:41 »
Piotrek się martwi o swój system (historie spotkań, itp.), jednak prawda jest taka, że w pewnym momencie po entej edycji i tak wszystko w końcu się posypie, a nawet jeśli nie to wynik historyczny sprzed 5-8 lat nie odzwierciedla obecnego stanu,  zwłaszcza, że często były/są zmiany składów, itp. itd.


Nerwy o to czy turniej się odbędzie - to już coroczna tradycja.


Ale chuj tam - odbędzie się. W najgorszym wypadku nieoficjalna edycja jak woodstock w roku 2000.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline żur0

 • Administrator
 • *****
 • 960
 • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
  • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 11, 2022, 12:42:34 »
Za dużo pracy w to włożyłem, żeby robić to na pół gwizdka. Jak nie będzie drużyn to po prostu odwołuje i tyle. Właśnie chce uniknąć już tych nerwów, skoro nie da sie normalnie tego zrobić.

*

Offline Mcin

 • ***
 • 839
 • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 11, 2022, 19:58:20 »
ŚPIESZĘ NA RATUNEK I OZNAJMIAM TRANSFER ROKU!!!

Z Buta Wjeżdżam

- Mcin (c)
- Vertex
- Duobix
Special Fight Arena Player:  Mati


Niestety, do samego końca będzie się ważyć obecność Mięsnego na zlocie, w razie gdyby ogarnął się chłop i mógł to go ścignę o dopisanie się do jakiejś drużyny :) Duobix ratuje nas swoją obecnością po raz drugi.

Gra zgłoszona przez zespół do losowania: Magic Jewelry (RCM, 1990, As)
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2022, 20:02:32 wysłana przez Mcin »

*

Offline żur0

 • Administrator
 • *****
 • 960
 • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
  • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 17, 2022, 10:56:06 »
Pozostało dwa tygodnie zapisów do turnieju, dzięki Mcinowi mamy pięć drużyn w puli! Zapraszam do rejestracji kolejnych zespołów.

*

Offline Pieseu

 • **
 • 248
 • Amarena
  • Nowy kanał
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 22, 2022, 17:43:58 »
Wpisz amarene proszę w takim samym składzie. Przepraszam że tak na szybko
Czasami doceniamy niektóre rzeczy dopiero gdy staną się wspomnieniami.

*

Offline żur0

 • Administrator
 • *****
 • 960
 • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
  • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League#6 - Anonymous Heritage
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 22, 2022, 18:03:02 »
Amarena dopisana! :)
Do końca zapisów i ostatecznego rozwiązania czy turniej się odbędzie pozostał ponad tydzień, więc kto chciałby zasilić rozgrywki proszę zgłaszać ekipę!