Forum ContraBanda.eu

NIE TYLKO 8 BITÓW => Gry na różne platformy => Wątek zaczęty przez: Arek w Sierpień 28, 2017, 10:46:31

Tytuł: Mój projekt w szkole - gamifikacja w edukacji
Wiadomość wysłana przez: Arek w Sierpień 28, 2017, 10:46:31
Czołem bandyci! Totalnie nie wiedziałem gdzie założyć ten temat, także padło na ten zakątek forume.

Za chwilę zaczyna się nowy rok szkolny, co za tym idzie wracam do roboty :( Od września wraz z dyrektorem startujemy z projektem innowacji edukacyjnej, tak jak w temacie wątku chodzi o gamifikację w edukacji i włączenie gier do zajęć lekcyjnych. W większości wykorzystamy pewnie przygodówki i RPG na PC + planszówki.

Moje pytanie do was, jako do growych wyjadaczy: co wy byście wprowadzili na lekcjach związanego z grami? Ja planuję zrobić system oceniania oparty na systemie levelowania postaci w grze + ogrywanie różnych tytułów na lekcjach. Uczę angielskiego, także wszystko uda się pod to podpiąć.

I moja mała prośba, może ktoś z was byłby w stanie pomóc. Chcemy z dyrektorem przystroić nową salę komputerowo-językową w plakaty i inne elementy związane z grami. Jeżeli macie jakieś zbędne postery, elementy wystroju etc. związane z grami, to dajcie znać, z chęcią przyjmę!

Jeżeli ktoś z was ma pomysł na prelekcję związaną z grami i chciałby kiedyś wpaść do Grudziądza przy okazji, to moje drzwi stoją otworem (w sumie nawet bez tego pretekstu prelekcji :D ). Zależy mi na tym, żeby ten projekt zatrybił, a gdzie znajdę lepszych doradców, jak nie właśnie tu ;)
Tytuł: Odp: Mój projekt w szkole - gamifikacja w edukacji
Wiadomość wysłana przez: 1990in1 w Sierpień 29, 2017, 22:31:54
Oj jak szanuję pomysł na levelowanie w szkole!
Jaki to poziom (hehe) nauczania: pod, nad, czy gimbaza?
Tytuł: Odp: Mój projekt w szkole - gamifikacja w edukacji
Wiadomość wysłana przez: Arek w Sierpień 30, 2017, 20:52:36
Główny nacisk mam położyć na liceum, ale będą to głównie sportowcy, także muszę poziom odpowiednio dostosować. Elementy będę też wprowadzał w wygasającym gimnazjum, ale jeszcze nie wiem jakie klasy dostanę.
Tytuł: Odp: Mój projekt w szkole - gamifikacja w edukacji
Wiadomość wysłana przez: Blade.zzn w Wrzesień 02, 2017, 13:46:46
Chyba wspominałeś coś o tym na zlocie. Jak najbardziej popieram, gry to medium kultury na równi z książką czy filmem. Jestem  ciekaw jaki kształt będzie mieć ten projekt. Jeśli przyjdzie mi do głowy coś ciekawego lub jeśli zrobię jakiś pokrewny temat do radia to z pewnością się podzielę.
Tytuł: Odp: Mój projekt w szkole - gamifikacja w edukacji
Wiadomość wysłana przez: RudyLis(BOT) w Październik 19, 2017, 09:58:04
Zarąbisty pomysł :) Czekamy na efekty końcowe!
Tytuł: Odp: Mój projekt w szkole - gamifikacja w edukacji
Wiadomość wysłana przez: drdre w Październik 25, 2017, 19:49:45
I co z tym projektem? Działasz już coś?
Tytuł: Odp: Mój projekt w szkole - gamifikacja w edukacji
Wiadomość wysłana przez: Arek w Listopad 04, 2017, 13:12:48
Działam :) wprowadziłem kilka elementów, które nawet się sprawdzają. Czasem grają w gry komputerowe z ustawionym językiem angielskim (jedna osoba, tzw. "game master" steruje postacią, reszta grupy gra kolektywnie wydając komunikaty "turn left/right", "pick this up", "attack", głosując na wybór danej ścieżki dialogowej z podanych przez grę etc. Jedna osoba siedząca obok game mastera zapisuje słownictwo, które pojawia się w trakcie jednej sesji growej. Następnie słownictwo to jest opracowywane i tłumaczone przez uczniów, trafia do mnie, ja wybieram pewną liczbę wyrazów z danej sesji i przeprowadzam sprawdzian.

Oprócz tego uczniowie grają też w gry planszowe, mamy "Ticket to ride". Grają oczywiście posługując się językiem angielskim i wydają komendy właśnie po angielsku. Fajne ćwiczenie komunikacyjne.

daf przygotował na moją prośbę specjalną kartę osiągnięć, na której uczniowie zbierają moje podpisy po zaliczeniu elementów słownictwa, gramatyki i mówienia. Aby zaliczyć semestr muszą mieć po pięć podpisów w każdej kategorii.

Czas pokaże jak to zatrybi, póki co jest całkiem ciekawie :)
Tytuł: Odp: Mój projekt w szkole - gamifikacja w edukacji
Wiadomość wysłana przez: machbed w Listopad 05, 2017, 12:22:56
O wiele bardziej ciekawe, niż uzupełnianie beznadziejnego zeszytu ćwiczeń, gdzie najczęściej nauczyciel daje polecenie, zróbcie to i to, macie na to tyle i tyle czasu i heja, pół lekcji z głowy. Parę osób się przyłoży, parę coś tam wyduka, głąby odpiszą od pozostałych i tak to się toczy. Myślę, że twoje metody będą o wiele bardziej skuteczne.
Tytuł: Odp: Mój projekt w szkole - gamifikacja w edukacji
Wiadomość wysłana przez: 1990in1 w Grudzień 18, 2017, 00:50:11
Nauczyciel z pasją! Ultra rare.