Dragon Spirit
*

Online daf

  • *****
  • 1743
Dragon Spirit
« dnia: Listopada 09, 2016, 19:20:25 »
Na stronie pojawiła się ostatnio recenzja tej gry, ale chciałbym też usłyszeć Wasze opinie o niej - dlatego piszę i tutaj.

Jak dla mnie - hit. Sam jestem w szoku, że tak się do tej gry przekonałem, bo zawsze miałem w stosunku do niej negatywne odczucia. Jakoś tak te smoki, ta grafika w początkowym levelu... Coś mi w tym nie pasowało. Rocket pomógł mi jednak zmienić zdanie - dzięki chłopie!


Świetnie skonstruowana rozgrywka (przeciwnicy w powietrzu oraz na ziemi), duże zróżnicowanie graficzne etapów i przeciwników, rewelacyjna muzyka (Stage 5!) oraz kilka innych, bardzo fajnych rozwiązań. To wszystko sprawiło, że Dragon Spirit stał się jedną z moich ulubionych gier tego gatunku.

Muszę niedługo przejść japońską wersję gry, żeby zobaczyć majtki tej księżniczki w endingu po 20-tu wciśnięciach Selectu. ;) Przejście tej gry ponownie będzie prawdziwą przyjemnością, ale i sporym wyzwaniem. Jakie Wy macie zdanie na temat Smokówki?


*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Dragon Spirit
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 09, 2016, 22:13:13 »
No kuuurwa! Smoczki są zajebiste, pamiętam jak jeszcze Wąs... no nie ważne kiedy to było ale graliśmy w to jak pojebani 8)
Gra sama w sobie nie jest jakaś ekstra długa (jednostajny scroll skutecznie uniemożliwia szybszy przelot), ale jest mega grywalna i daje sporo satysfakcji.
Bardzo mi się podoba początek, niby już gra a jednak człowiek nie wie czy to jednak jeszcze aby nie wprowadzenie, w sumie nigdy nie rozgryzłem czy ma to jakiś wpływ na dalszą rozgrywkę...?
Jedyne co mi osobiście się nie spodobało, albo może zwyczajnie tego nie rozgryzłem do końca to system power-upów, człowiek zbiera i zbiera, często niby te same symbole/kolory a cały czas się coś ze smokiem dzieje. Jeśli nie ma lepszej to moja rada jest taka - jak już złapiesz jakieś strzelanie, z którym "dobrze się czujesz" to po prostu omijaj resztę i nic więcej nie zbieraj 8)
Generalnie znakomita i warta najprzedniejszego polecenia gra. No i wielkie dzięki za reckę daf, jak zawsze morowo się Ciebie czyta!

*

Offline Mejs

  • *
  • 249
  • # Joint ROM System #
Odp: Dragon Spirit
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 14, 2016, 18:30:56 »
Bardzo mi się podoba początek, niby już gra a jednak człowiek nie wie czy to jednak jeszcze aby nie wprowadzenie, w sumie nigdy nie rozgryzłem czy ma to jakiś wpływ na dalszą rozgrywkę...?


Cytat: daf
Gdy zaliczymy tę próbę bez straty życia, ekran tytułowy pojawia się ponownie, tym razem informując nas jednak, że zaczynamy przygodę jako Niebieski Smok – czyli jako poziom właściwy, „normal”. Gdy jednak zaliczymy skuchę i zginiemy, ekran tytułowy także pojawi się ponownie, tym razem jednak z opcją grania jako Złoty Smok – odpowiednik poziomu „easy”


*

Online daf

  • *****
  • 1743
Odp: Dragon Spirit
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 22, 2017, 12:20:37 »
Cytat: daf
Muszę niedługo przejść japońską wersję gry, żeby zobaczyć majtki tej księżniczki w endingu po 20-tu wciśnięciach Selectu.

No i udało się to sprawdzić na tegorocznym FamiCONie. Nielogiczny, po kilku dniach walki ze smokami dokonał tego i oczom naszym ukazały się badeje. Gratuluję samozaparcia, Grzesiek! Skrobnij może coś o tej gierce w tym wątku, jak tam Twoje odczucia.


*

Offline YERZMYEY

  • **
  • 291
  • 8-BIT MUSIC: http://yerzmyey.i-demo.pl/
    • Yerzmyey - 8-BIT MUSIC
Odp: Dragon Spirit
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 29, 2017, 18:02:51 »
No ja akurat grałem tylko na Spectrum; u nas grafika jest oczywiście jednobitowa, ale generalnie gra jest wporzo.
8-BIT & 16-bit MUSIC:
http://yerzmyey.i-demo.pl/

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Dragon Spirit
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 31, 2017, 02:14:44 »
HAHA, pamiętam jak się wszyscy rzucili z aparatami zrobić zdjęcie majteczek >> http://www.mwk1.vot.pl/contrabanda/img/dragonspirit_majeczki.jpg  8)

Grzesio, ja również przyłączam się do gratulacji!
Tyle chłop godzin siedział i niestrudzenie walczył aby ją wreszcie ukończyć, po czym dowiedział się, że przeszedł wersję amerykańską, podczas gdy w japońskiej są majteczki. No to bez słowa włączył japończyka i jeszcze raz przeszedł, zupełnie jakby to było dla niego wypić pivo 8)
Pełen szacun Nielogiczny!