Carty z grami Datach Joint ROM System
*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Carty z grami Datach Joint ROM System
« dnia: Stycznia 26, 2019, 14:49:15 »
Pytanie skierowane do wyjadaczy. Niedawno mieliśmy na tapecie temat gier z FDS na piratach, za sprawą Zanaca i naczelnego dumpera ContraBandy - MaarioSa. Ostatecznie okazało się, że jak przypuszczano część gry jest uwalona. A czy ktokolwiek z Was spotkał się z piratem, który zawierałby grę z Datach Joint ROM System:


Nie widzę jakiegoś sensu, żeby takie carty miały powstać w pirackich laboratoriach ze względu na niewielką ilość gier w standardzie Datach + implementację tych kodów kreskowych, ale może...

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Carty z grami Datach Joint ROM System
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 26, 2019, 19:57:26 »
Oczywiście Pietrek.



Najlepszym przykładem jest gra Dragon Ball Z: Gekitou Tenkaichi Budokai, która słusznie podpisana jest na tej pirackiej składance "PUSH SELECT PEOPLE TO FIGHT", ponieważ piraci tak to rozwiązali, że w momencie wyboru postaci - czyli gdy oryginalna gra oczekuje na zeskanowanie swojej karty - wciskając przycisk SELECT dokonujemy wyboru.

Więcej można poczytać na tej stronie >> https://retrostuff.org/2013/04/21/pirate-dragon-ball-z-famicom-cartridge/

Ręki sobie nie dam uciąć, ale wydaje mi się, że gdzieś, kiedyś widziałem tą gre również na osobnym kartridżu.
Ciekawe czy są inne/pozostałe gry z Datacha, no ale skoro jest jedna, to należy przynajmniej założyć, że piraci dali sobie radę.

edit:: o i znalazłem, piraci postanowili nadać mu cyferkę 4 8)

« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2019, 21:08:19 wysłana przez MWK »

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Carty z grami Datach Joint ROM System
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 26, 2019, 20:43:01 »
O kur... czaczek! Jak ja szanuje takie historie z piratami w roli głównej! Bardzo ciekawa rzecz! Wpadłem dziś na to pytanie jak ogrywałem kilka ostatnich tytułów na Famicom, a w tym J-League Super Top Players.  Muszę powiedzieć, że interesująca sprawa z tymi kodami kreskowymi, na jednym filmie pewien Rusek skanuje... kod od wódki  8)

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Carty z grami Datach Joint ROM System
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 01, 2019, 20:20:54 »
Jo. Przypadkowo trafiłem na jeszcze dwa kartridże z pirackimi wersjami gier na Datacha:

Yuu Yuu Hakusho: Bakutou Ankoku Bujutsu Kai


I ta sama gra na składance 2in1 razem z poprzednim tytułem Dragon Ball Z