Rockin' Kats ( N.Y. Nyankies)
*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Rockin' Kats ( N.Y. Nyankies)
« dnia: Listopada 19, 2015, 14:16:45 »
Rockin' Kats ( N.Y. Nyankies) [1991]

Jedna z gier, które świecą najjaśniej w panteonie moich gier dzieciństwa. Podczas gdy większość strasznie wzdychała do mitycznego Kota Felixa (carta, którego nigdy nie udało mi się pożyczyć/nabyć etc. i który obrósł gdzieś tam legendą w tamtym czasie) ja zagrywałem się w N.Y. Nyankies (grę znałem pod japońską nazwą) i była to rozgrywka wcale nie ustępująca czarnemu kocurowi (potem, gdy zagrałem w Felixa miałem okazję porównać)!  Kadridż 4in1 z grą otrzymałem w spadku od brata ciotecznego , był to cudowny zestaw z TMNT:TF, Tom&Jerry oraz Zen Intergalactic Ninja, gry zmieniało się restem konsoli (gry posiadały w tytułowych screenach pełne obrandowanie) .

O czym jest Rockin' Kats?  W grze wcielamy się w kocura Williego , stałego rezydenta Nowego Jorku. Jak to bywa w podobnych historiach lokalny szef mafii Mugsy porywa Jill - dziewczynę naszego bohatera.  Aby uwolnić ukochaną Willie musi przemierzyć różne lokacje min. miasto, dziki zachód,  hangary lotniska, wesołe miasteczko, opuszczoną kopalnię.  Cztery podstawowe lokacje możemy wybierać w dowolnej kolejności, finałowe poziomy są dostępne po pokonaniu tych bazowych.  Bohater wyposażony jest w super rękawicę, dzięki której może rozbijać przeciwników, a także chwytać się platform aby robić efektowne salta. Dobre opanowanie tej broni jest kluczem do sukcesu. Podczas podróży Willie wspomaga się przeróżnymi itemami min. latającymi butami. Mamy do dyspozycji, także sklep z power upami oraz świetnie urozmaicające rozgrywkę minigierki, które pozwalają nam pomnożyć gotówkę.  Gra jest wykonana przecudnie: graficzne dopracowanie poziomów, muzyka, intuicyjne sterowanie - wszystko to składa się na świetny całokształt. 

Czy ktoś z Was grał w  N.Y. Nyankies?  :) Jeśli nie, to naprawdę polecam!
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2021, 14:13:02 wysłana przez daf »

*

Roben

Odp: Rockin' Kats ( N.Y. Nyankies)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 19, 2015, 14:22:16 »
Grałem ale niestety dalej nie udało mi się  jej ukończyć.

*

Offline PegazusMaster

  • *
  • 47
  • 2000 begin of tworzywogropodobne taśmology
Odp: Rockin' Kats ( N.Y. Nyankies)
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 22, 2016, 22:24:50 »
Gra ma miejscami okropnie niedopracowane lokacje i grafikę, ale dzięki świetnemu systemowi pięści wielokrotnego zastosowania m.innymi rzucanie przedmiotami oponentów, łapanie doniczek, odbijanie się - masa frajdy. Ukończyłem wielokrotnie, aż po pewnym czasie wycisnąłem z gry wszystko z rozgrywki i nie zachęcała mnie do powrotów, ale jeśli ktoś nie grał - masa ciekawych rzeczy do odkrycia.
Regulamin - §21

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Rockin' Kats ( N.Y. Nyankies)
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 23, 2016, 08:05:37 »
Gra ma miejscami okropnie niedopracowane lokacje i grafikę

CO

*

Offline PegazusMaster

  • *
  • 47
  • 2000 begin of tworzywogropodobne taśmology
Odp: Rockin' Kats ( N.Y. Nyankies)
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 23, 2016, 17:16:12 »
Gra ma miejscami okropnie niedopracowane lokacje i grafikę

CO

blee. Mnie oczy bolą. Przykłady moich "traum" i złych wrażeń. Zastanawiałem się długo czy te lokacje powstały w pełnym stanie świadomości autorów.  Moje osobiste "potwory" ukazuję na screenach. Lokacje jak dla mnie po prostu straszne przy początkowej lokacji w mieście czy lokacji na dzikim zachodzie.



Całkiem przyzwoite, schludne i ładne lokacje - zdarzają się często - podobają mi się:




Post edytowany. Po pierwsze: szanuj rozdzielczość obrazów. Walisz jedne na 2000 px, a inne na 256. Po drugie - umieszczaj screeny na zaufanych serwerach, bo znikają. Po trzecie - nie nadużywaj klawisza Enter i pogrubień tekstu. Całość na wyglądać schludnie, zapamiętaj!  /daf
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2016, 13:26:55 wysłana przez daf »
Regulamin - §21

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Rockin' Kats ( N.Y. Nyankies)
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 27, 2016, 01:45:45 »
Mnie lunapark graficznie też nie przypadł do gustu. Budynki mają niby ten sam rzut perspektywy, ale te kolory mogłyby dobrze wyglądać w szesnastu, nie ośmiu bitach. Lepiej byłoby to przeplanować na inne odbicie - jak fikuśność budynków.


*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Rockin' Kats ( N.Y. Nyankies)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 25, 2016, 15:53:03 »
Wywołuję od tablicy MWK i czekam, aż umieści tu swoją wspaniałą nagrywkę w tę właśnie grę! Nie widziałem jej już z 8 lat, a jest naprawdę przednia. ;)

Ja jakoś nigdy nie przepadałem za Kiciusiami... Można w to pograć, owszem, ale mnie nigdy nie wciągnęło. Fajnie, że da się masterować używanie rękawicy - w ostatnich levelach bez piąchy, to jak bez... ręki. ;)

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: Rockin' Kats ( N.Y. Nyankies)
« Odpowiedź #7 dnia: Września 09, 2016, 12:06:03 »
Wprawdzie z zapisywaniem stanu gry, ale udało mi się ją ukończyć. 

W kwestii samej opinii o grze to zgadzam się z dafem. Niby jest ok, gra ma praktycznie wszystko co potrzebne aby stać się świetnym platformerem, ale jednak czegoś mi tutaj zabrakło. Nie potrafię powiedzieć czego...
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Rockin' Kats ( N.Y. Nyankies)
« Odpowiedź #8 dnia: Października 08, 2016, 22:02:17 »
Wywołuję od tablicy MWK i czekam, aż umieści tu swoją wspaniałą nagrywkę w tę właśnie grę! Nie widziałem jej już z 8 lat, a jest naprawdę przednia. ;)

No dobra, proszę bardzo, tylko nie wrzucać mnie jej na jutuby bo będzie granda 8)
>> www.mwk1.vot.pl/contrabanda/vids/RockinKats-OstatecznaRozgrywka.mpeg

Rockin Kats to bardzo dobra gra, ale jak słusznie zauważyliście jest "swoista" i nie każdemu może przypaść do gustu, ale nie wiem czy to kwestia samego sterowania - a tym samym umiejętności posługiwania się tą rękawicą - czy grywalności jako ogółu. Muszę ją sobie odświeżyć, bo 8 lat to stanowczo zbyt długi okres separacji 8)

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Rockin' Kats ( N.Y. Nyankies)
« Odpowiedź #9 dnia: Października 13, 2016, 18:36:27 »
O boże, jak dobrze było to obejrzeć po latach. Dzięki, Marek! Kiciusie pie*dolone, haha!

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Rockin' Kats ( N.Y. Nyankies)
« Odpowiedź #10 dnia: Października 16, 2016, 14:48:48 »
Wideło zostało usunięte z vimeo...  /daf


wczorej w Markach. Doroslezycie.nes w kiciusiowym wydaniu!
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2017, 08:07:58 wysłana przez daf »

Odp: Rockin' Kats ( N.Y. Nyankies)
« Odpowiedź #11 dnia: Października 17, 2016, 17:35:38 »
No dobra, proszę bardzo, tylko nie wrzucać mnie jej na jutuby bo będzie granda 8)
>> www.mwk1.vot.pl/contrabanda/vids/RockinKats-OstatecznaRozgrywka.mpeg

Ale petarda! AVGN to miękki siusiak w porównaniu ze szczerą agresją i ferworem walki!
Podaj chociaż 16 powodów dla których nie miałoby to trafić na kanał :D

*

Offline Zitz

  • *
  • 28
Odp: Rockin' Kats ( N.Y. Nyankies)
« Odpowiedź #12 dnia: Października 17, 2016, 21:08:31 »
Cytuj
Podaj chociaż 16 powodów dla których nie miałoby to trafić na kanał :D
Niech poda chociaż JEDEN. Czemu ja tego wcześniej nie widziałem? Petarda :D.

*

Roben

Odp: Rockin' Kats ( N.Y. Nyankies)
« Odpowiedź #13 dnia: Października 20, 2016, 10:55:24 »
Wywołuję od tablicy MWK i czekam, aż umieści tu swoją wspaniałą nagrywkę w tę właśnie grę! Nie widziałem jej już z 8 lat, a jest naprawdę przednia. ;)



No dobra, proszę bardzo, tylko nie wrzucać mnie jej na jutuby bo będzie granda 8)
>> www.mwk1.vot.pl/contrabanda/vids/RockinKats-OstatecznaRozgrywka.mpeg

Rockin Kats to bardzo dobra gra, ale jak słusznie zauważyliście jest "swoista" i nie każdemu może przypaść do gustu, ale nie wiem czy to kwestia samego sterowania - a tym samym umiejętności posługiwania się tą rękawicą - czy grywalności jako ogółu. Muszę ją sobie odświeżyć, bo 8 lat to stanowczo zbyt długi okres separacji 8)

Jak ty kiciusia walisz na pyrke gościu :D
MWK niczym Rafonix za czasów gry w Tibie xD
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2016, 18:36:27 wysłana przez Roben »

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Rockin' Kats ( N.Y. Nyankies)
« Odpowiedź #14 dnia: Października 31, 2016, 23:02:07 »
Weźcie nawet nie gadajcie głupot, aż mi wstyd jak teraz na to patrzę, to była moja pierwsza nagrywka (listopad 2008), byłem wtedy jeszcze taki młody i głupi 8)