Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
« dnia: Kwietnia 08, 2017, 00:42:42 »
Jeśli ktoś ma ochotę, to Amazon za 0,00$ na Kindle udostępnia książkę "The Untold History of Japanese Game Developers Volume 2", przeczytać ją można również za pomocą ich amazonowej apki kindlowej.

 

Cytuj
Detailed contents listing here: http://www.hardcoregaming101.net/untoldhistory2/untoldhistory2.htm Nearly 400 pages and over 30 interviews, with exclusive content on the history of Japanese games. The origins of Hudson, Masaya's epic robot sagas, Nintendo's funding of a PlayStation RTS, detailed history of Westone Entertainment, and a diverse range of unreleased games. Includes exclusive office layout maps, design documents, and archive photos. In a world first - something no other journalist has dared examine - there's candid discussion on the involvement of Japan's yakuza in the industry. Forewords by Retro Gamer founding editor Martyn Carroll and game history professor Martin Picard.

"Zakupiłem", zdam relację jak przeczytam, jeśli będą jakieś ciekawe kąski to wrzucę z pewnością na naszego fanpage :)

BTW. Zupełnie nie wiedziałem, gdzie dodać taki temat. Wydaje mi się, że to jest jedyne miejsce pod słowo pisane (nie chciałem tego wrzucać w jakieś gruzy, bo jednak bardziej ma to związek z grami). Jeśli, któryś z modów uważa, że to złe miejsce, to niech przeniesie :)

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 22, 2017, 16:55:55 »


Na stronie jest już recenzja tego albumu.

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 20, 2017, 10:40:35 »
Odświeżam wątek, bo wydaje mnie się, że co nieco przegapiliśmy. We wrześniu wyszła książka:


Cytuj
W 1990 roku rynek gier wideo należał do Nintendo. Sega była słabnącą firmą z wielkimi aspiracjami. Wtedy na scenę wkroczył Tom Kalinske człowiek, który o grach nie wiedział nic, ale miał rzadki talent do zwyciężania batalii skazanych na porażkę. Oto Dawid postanowił zmierzyć się z Goliatem, a świat zapłonął.
Bezlitosne starcie przerodziło się w globalną wojnę korporacyjną prowadzoną na wielu frontach: od domowych salonów i szkolnych placów, przez sale zarządów, po Kongres Stanów Zjednoczonych. Brat wystąpił przeciwko bratu, dziecko buntowało się przeciw rodzicowi, Mario starł się z Sonikiem, Ameryka ponownie walczyła z Japonią.
Wojny konsolowe to oparta na ponad dwóch setkach wywiadów z byłymi pracownikami wstrząsająca opowieść o przełomie na rynku gier. To także historia o tym, jak skromny, rodzinny człowiek z ponadprzeciętną wyobraźnią zainspirował zespół straceńców do stworzenia interesu wartego 60 miliardów dolarów.

Brzmi doskonale prawda? Po świętach nabywam w pierwszej kolejności, bo niewiele jest w ogóle takich tytułów przetłumaczonych na polski, może jakaś recka na stronę pójdzie czy do gazety. Książka kosztuje około 40 zł i ma 576 stron. No to już wiecie co na prędkości sprawić sobie pod choinkę! :)

*

Roben

Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 21, 2017, 09:06:16 »
Mam zamiar właśnie ją zamówić, chyba że uda się ją kupić lokalnie.

Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 15, 2018, 17:28:27 »
Jestem w trakcie czytania tej książki i niestety jestem rozczarowany.

Mam poczucie, że autor nie pochyla się w ogóle nad grami, a opowiada jedynie o technikach marketingowych, o relacjach ludzi związanych z promocją konsoli, o walce marketingowej. Jest trochę o Sonicu i Mario, ale to wszystko jest bardzo pobieżne.

Można troszkę się ciekawostek podowiadywać, ale to nie jest to czego oczekiwałem, liczyłem jednak na mocniejszy kontekst growy, czytelnik ma poczucie że gry to tam mało znaczący element tej walki. Zresztą nawet jeżeli tak było, to dla mnie, jako gracza jest ich zwyczajnie za mało i czytanie wymyślonych rozmów w taksówce prezesów segi o tym jak się stresują czy prezentacja na targach elektroniki wyjdzie jest takie sobie. Książka wydaje się mocno poszatkowana bez solidnie zarysowanego rdzenia, daty i wydarzenia się mieszają. Czasem czyta się to jak jakąś książkę historyczną a czasem wpadają wątki jak z telenoweli, nie wiem, może taka specyfika gatunku non-ficion, ale coś nie gra z tą książką.

No i wydanie jest beznadziejne, takie nowomodne grafiki jak dla 15latków książka o minecrafcie, w środku zupełnie ok, fajny śmieciowy papier. Cena też nie zachęca, co prawda stron sporo, ale wydaje się zbyt wysoka.

Trudno ostatecznie oceniać póki nie skończę, ale w sumie warto się pochylić, bo nic innego nie jest wydawane o grach.

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 18, 2018, 08:54:45 »
Ja ostatnio przeczytałem (mowa o Wojnach konsolowych)i nawet mi się spodobała. Nie zostanie raczej na długo w mojej pamięci, ale miała wg mnie dobre momenty. Skupienie się na pojedynkach marketingowych korporacji to dla mnie akurat plus tematyki tej książki, bo ja akurat na taką się nastawiałem i na taką liczyłem.
Nie było zachowanego ładu chronolicznego wydarzeń, co zawsze mnie trochę dezorientuje i denerwuje, ale dzięki temu dowiedziałem się kilku ciekawostek historycznych na temat Nintendo.
W ogólnym rozrachunku - przystępna lektura, jednak troszkę niepotrzebnie rozciągnięta, przez co trochę nudziła.

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 30, 2021, 21:14:13 »
The NES Encyclopedia - Every Game Released For The Nintendo Entertainment System Chris Scullion.



Pierwszy rozdział zawiera opis konsoli, jej historii, wariantów i akcesoriów. Jest dość krótki i w możliwie skondensowany sposób przedstawione zostały fakty.

W kolejnym rozdziale w encyklopedyczny sposób zaprezentowane zostały wszystkie licencjonowane gry wydane na konsolę NES.



Przedstawiono również tytuły nielicencjonowane, wydane do momentu zaprzestania sprzedaży konsoli.



Każda gra opatrzona jest odpowiednim zdjęciem z rozgrywki. Opisy w bardzo ciekawy sposób przedstawiają daną grę, jej historię, twórców, a także fakty i ciekawostki. Pod tytułem gry mamy podanego wydawcę i dewelopera oraz informację czy gra została wydana w USA czy w Europie. W niektórych przypadkach jest informacja, że gra wydana została np. w Australii.

Bardzo fajna lektura w języku angielskim. Bardzo przydała mi się np. w celu sprawdzenia czy posiadam wszystkie możliwe gry. Jednocześnie często sięgam po nią, gdy chce sobie pograć w jakąś grę, której nie znam... Tak by przybliżyć sobie damy tytuł. Złapać zajawkę ;)

Szkoda, że książka nie zawiera tytułów na Famicoma. Chciałbym, aby podobna encyklopedia powstała właśnie o grach od japończykow... Puki co jest chyba tylko NES / Famicom: A Visual Compendium, lecz ta pozycja nie zawiera wszystkim tytułów, jedynie wybrane...

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 01, 2021, 08:04:21 »
Bardzo fajna publikacja - lubię takie kompendia. Jednak tak jak piszesz - jakby książka zawierała wszystkie pozycje na Famicoma, od razu bym ją bez namysłu nabył. A tak za te ponad 2 stówy jednak się wstrzymam.

*

Offline yojc

  • **
  • 108
Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 01, 2021, 12:29:22 »
A tak za te ponad 2 stówy jednak się wstrzymam.
W wersji z miękką okładką jest za niecałą stówę ;) https://www.bookdepository.com/NES-Encyclopedia-Scullion-Chris/9781526760159

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 01, 2021, 13:12:55 »
Ooo, to się opłaca. Ja swoją w twardej oprawie swego czasu kupiłem za 140 zł przez stronę:

https://www.swiatksiazki.pl/the-nes-encyclopaedia-6529519-ksiazka.html

Niestety już jest niedostępna, ale może się jeszcze kiedyś pojawi...

*

Online Preki

  • **
  • 431
Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 02, 2021, 10:01:32 »
Daf, mówisz i masz. Właśnie trafiłem na wydawnictwo o nazwie NES/Famicom Anthology, dostępne na zamówienie na Świecie Książki właśnie. Zauważyłem też aukcję na Allezło.

https://www.swiatksiazki.pl/nes-famicom-anthology-6716484-ksiazka.html
https://allegro.pl/oferta/nes-famicom-anthology-mathieu-manent-10163544351

No tylko ta cena, ale dla chcącego nic trudnego. Poza tym myślę że jest uczciwa za, jak autorzy twierdzą: kompletny opis każdej z gier na NES, Famicom, FDS (w tym bootlegi i gry nie wydane) oraz cała historia konsoli, jej sukcesu oraz końca popularności.

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 02, 2021, 10:51:39 »
Preki świetna pozycja, dzięki za to info. O coś takiego właśnie chodziło. Złożyłem zamówienie przez Świat Książki, ponieważ mam już z nimi doświadczenie... Wyrabiają się w terminach no i łatwiej w księgarni oddać uszkodzony przedmiot zakupu biorąc pod uwagę, że książka ma do pokonania spory kawał drogi...

Uwaga: Zamawiając dziś na Świat Książki przewidywany termin dostawy to 10 marca!!!

Na Allegro podają termin realizacji 30 dni więc teoretycznie trochę szybciej... I 5 zł taniej.

Reckę napiszę jak tylko Antologia wpadnie w moje ręce 8)

Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 02, 2021, 11:21:29 »
Na taką cenę mogę się zgodzić jeżeli to faktycznie kompletne kompletne.

Policzmy pi raz oko... 673 gier wydanych tylko na Famicom, 174 na NES tylko w USA, 16 na NES tylko w Europie. 374 na Famicoma wydane we więcej niż jednym regionie. 863 + 374 = 1237 gier. Nie policzyłem FDS, pewnie gdzieś ze 100 gier na wyłączność. Do tego pirate original, Waixing i Nanjing to już ponad 100 gier. Codemasters to z 20 gier. Inni developerzy z lat dziewięćdziesiątych to kolejne 100 - 150.
Jeśli zapewnienia o wszystkich grach są prawdą, no to na jednej stronie można się spodziewać opisu czterech tytułów.

lubone, czekam na recenzję.

EDIT: forma prezentacji na takim poziomie jak w wyżej zrecenzjowanej "The NES Encyclopedia - Every Game Released For The Nintendo Entertainment System" byłaby co najmniej zadowalająca.
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2021, 11:25:34 wysłana przez Verteks »

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 02, 2021, 12:02:57 »
No proszę Preki, nie spodziewałbym się. Dziękuję za info - zamówię przez ten Świat Książki może za miesiąc, gdy tylko budżet odetchnie, bo trochę go nadwyrężyłem ostatnio.

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Biblioteka Gracza - książki powiązane z grami video.
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 02, 2021, 13:45:26 »
Też się może skuszę, posiadam już "NES/Famicom: A Visual Compendium" i jeśli chodzi o samą jakość wydania wątpię żeby jakaś pozycja była w stanie je pobić. Ciekawe jak merytorycznie wygląda to co Preki podrzucił.