Czego teraz słuchasz?
*

Roben

Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #45 dnia: Kwietnia 13, 2016, 06:07:00 »

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #46 dnia: Kwietnia 16, 2016, 18:19:44 »
https://www.youtube.com/watch?v=HxbvVr6c2E8 -> wywalić tylko przester/fuzz i mamy rock gotycki :P

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #47 dnia: Kwietnia 16, 2016, 18:20:56 »
Ostatnio mnie naszło na starą szkołę... dobrą szkołę, z której chyba prawie wszyscy już zrezygnowali.

Freundeskreis - Esperanto

Mellowbag - Tabula Rasa

Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #48 dnia: Kwietnia 24, 2016, 12:40:29 »

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #49 dnia: Kwietnia 26, 2016, 01:26:47 »
puściłem sobie dzisiaj OST-a z Chrono Triggera jako podkładzik pod wkuwanko do koła... i taka przecholerna nostalgia mnie wzięła... tyle wspomnień z tą grą...

...jak z wypiekami na twarzy w czasach podstawówki wyczekiwałem tłumaczenia Arakiego i Dzinxa... a potem do kafejki leciałem ściągnąć roma i patch...

...te godziny spędzone nad grą potem przez parę tygodni...

...potem powrót do grania w gry w licbazie... ukończenie CT pierwszy raz, choć na emulatorze...

...upolowanie w końcu na aukcji na Allegro amerykańskiego oryginała na aukcji...

...odpalenie go z wypiekami na twarzy na real hardware...

ja pierdziele ;_;

znawcy w dziedzinie VGM twierdzą, że ta gra i OST są overrated. mam to w dupie. to MÓJ Chrono Trigger. moje wspomnienia. moja nostalgia. ;_;

https://www.youtube.com/watch?v=woskCYAvwss

edit: w sumie to jak poleciał motyw z katedry, to nawet przypomniałem sobie okoliczności, jak tam pierwszy raz dotarłem... byłem jakoś dziwnie wcześnie po lekcjach, szaruga za oknem, jakoś kwiecień albo marzec... pomarańczowe firany połowicznie przysłaniały światło w pokoju... przypomniał mi się nawet zapach mebli... (nie żeby śmierdziały czy coś)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2016, 02:35:17 wysłana przez Dred »

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #50 dnia: Maja 03, 2016, 16:29:11 »
Dzisiaj sobie przypomniałem troszkę "korzeni" 8)

Gentleman - Walk Away

Hemp Gru feat. Ras Luta + Marika - Mary Mary

...i na deser ;-)

Kury - Nie mam jaj

Może komuś się spodoba.

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #51 dnia: Maja 19, 2016, 21:22:28 »
po trzecim dniu z rzędu katowania Bacha, który mi się znudził, przerzuciłem się na Mozarta i jest elo. ładnie chłop nakurwiał, nie powiem.

poletzam ten styl wspomagania mózgu do efektywniejszej pracy.

Szopę jakoś rozprasza moją uwagę, a Dziadek do orzechów Czajkowskiego (mimo, że 11/10 słuchałbym jak pojebany balet), to przy nauce chuj oszustwo.

jakieś propozycje? próbowałem też ślęczeć przy Vivaldim i też penis w stanie erekcji.

Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #52 dnia: Maja 19, 2016, 21:40:08 »
Bardzo dobrze Cię rozumiem Fret. Też cisnę naukię i też przesiaduję na Cantrabandzie. Trochę iks de, trochę smutam.

Do wyciszania środowiska włączam cicho radio, żeby cokolwiek szurało w tle, albo zakładam słuchawki bez muzyki (działają jak zatyczki).

Na upartego: Sound Defects
https://www.youtube.com/watch?v=-gXrS6eKfjk
byleby nie rozpraszało uwagi wyraźną nutą i tekstem.

*

Offline rocket

  • Asystent Moderatora
  • *****
  • 110
Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #53 dnia: Maja 19, 2016, 22:55:15 »
Ostatnio trochę Dark-Wave'u:
https://www.youtube.com/watch?v=PBQB9WPlz6k


...i na deser ;-)

Kury - Nie mam jaj

Kury - Sztany Glany
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2016, 22:58:13 wysłana przez rocket »

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #54 dnia: Maja 19, 2016, 23:39:13 »
Cytuj
Do wyciszania środowiska włączam cicho radio, żeby cokolwiek szurało w tle, albo zakładam słuchawki bez muzyki (działają jak zatyczki).
no ja mam taki problem, że nawet najmniejszy szmer mnie rozprasza, więc przy takim radiu to dostałbym pierdolca.

klasyka o tyle dobra jest, że na bodźce spoza otoczenia przestaję zwracać uwagę, nie zajmuję się zajmującymi mi tylko czas pierdołami, skupiam się tylko na konkretach i przy okazji organizacja czasu mi lepiej przychodzi.

na dodatek nie irytuję się z powodu własnej nieudolności, poprawiła mi się znacząco samoocena, mam ochotę na dalszą pracę. zaś życie staje się piękniejsze.

ktoś tam kiedyś zbadał, że to z powodu współgrania obu półkul mózgu. whatever, fajnie wtedy jest.
Cytuj
byleby nie rozpraszało uwagi wyraźną nutą i tekstem.
ano. chyba zrobię eksperyment i zapuszczę następnym razem Cocteau Twins.


zastanawiałem się nad zapuszczeniem genialnej płyty Popol Vuh, ale stwierdziłem, że to zły pomysł...

... bo zaraz będę chciał znowu obejrzeć Aguirre, ;_;

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #55 dnia: Maja 21, 2016, 21:05:56 »
Dredziu, to jest doskonałe co piszesz odnośnie tej muzyki klasycznej, muszę to kiedyś przetestować bo też często nie mogę się skoncentrować na tym co robię, chociaż z drugiej strony w piątkowe wieczory w robocie, jak już sobie wszyscy pójdą i zostaję sam, to puszczam sobie coś z Pegasusa albo dobrą cziptjunę i 100% lepiej mi się pracuje.

Pewnie mnie zjecie, zasadniczo ja sam się sobie dziwię, ponieważ nie mam pojęcia co mnie w tym kawałku urzekło na tyle mocno, że jest to moja pierwsza (!) legalnie kupiona empetroyka - wydałem całe 3,99zł - ale zajebiście mi się tego słucha... może ten beat? prostota użycia elektronicznych instrumentów? tekst? nie wiem, może do reszty zwariowałem...


*

Offline Mati

  • *
  • 437
  • Gilop
Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #56 dnia: Maja 21, 2016, 21:12:03 »
Słyszałem ten numer gdzieś Marek, ale głowy nie dam gdzie.
U mnie nie ma czego teraz słuchasz, bo ja podczas pracy przesłuchuję ponad ok 50 tracków samego Trance'u, bo tyle mniej więcej singli dziennie nabywam także codziennie odkrywam coś nowego a jak robię sobie przerwę, to Italo, albo grzebię w archiwum żeby przypomnieć sobie numery z dawniejszych lat, dni, miesięcy, tygodni.
Co do muzyki klasycznej, to polecam Rmf classic. Bardzo dużo tam muzyki filmowej i przyjemnie się tego słucha a w szczególności polecam muzykę organową.

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #57 dnia: Maja 21, 2016, 21:34:48 »
Cytuj
Dredziu, to jest doskonałe co piszesz odnośnie tej muzyki klasycznej, muszę to kiedyś przetestować bo też często nie mogę się skoncentrować na tym co robię, chociaż z drugiej strony w piątkowe wieczory w robocie, jak już sobie wszyscy pójdą i zostaję sam, to puszczam sobie coś z Pegasusa albo dobrą cziptjunę i 100% lepiej mi się pracuje.
mi to zdecydowanie pomaga. ale właściwie każdy ma inne sposoby na stworzenie sobie dobrych warunków do pracy umysłowej. mój współlokator na przykład mi mówił, że rok temu eksperymentował z muzyką klasyczną i kompletnie nie mógł się skupić. ba, drażniła go.
Cytuj
Co do muzyki klasycznej, to polecam Rmf classic. Bardzo dużo tam muzyki filmowej i przyjemnie się tego słucha a w szczególności polecam muzykę organową.
a ja z kolei nie polecałbym RMF Classic z paru powodów.

to radio komercyjne. czyli:
a) głos prezentera jest za głośny
b) sztywna playlista, a komentarze prowadzącego ograniczają się do podania autora kompozycji i wykonawcy. zerowa wartość merytoryczna
c) agresywne reklamy co jakiś czas, których zadaniem jest skupić uwagę słuchacza na treści tejże reklamy.

lepszym wyborem jest IMO Program Drugi PR w ciągu dnia. do niedawna był to program misyjny bez reklam, zaś głos prowadzących audycje był na tyle łagodny, że w żaden sposób nie przeszkadzał.

wspomniałem że w ciągu dnia, bo od dwudziestej zaczynają się audycje autorskie, których treść jest różna. od takich dosyć łagodnych współczesnych eksperymentów z nurtu chamber music/neoclassical (swoją drogą poletzam tą allegrowiczkę po całej linii), przez reggae (sic!), a kończywszy na klasycznej muzyce współczesnej pokroju Pendereckiego. a że tego typu muzyka do łatwej nie należy, wspominać chyba nie muszę.

kiedyś pamiętam, że były na prawdę fajne audycje poświęcone muzyce kościelnej w Radiu Maryja. niestety nie jestem w stanie tego skonfrontować ze stanem obecnym, ponieważ już tej stacji nie słucham. :P
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2016, 21:40:42 wysłana przez Dred »

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #58 dnia: Maja 21, 2016, 21:44:55 »
Cytuj
(...) właściwie każdy ma inne sposoby na stworzenie sobie dobrych warunków do pracy umysłowej.
Na przykład ja od roku, może od dwóch lat, podczas pracy nad czymś (nie tylko na komputerze) odpalam sobie jakąś playlistę z tego kanału: https://soundcloud.com/microcosmos

W zasadzie słucham takiej muzyki nie tylko jako tło pod wykonywanie innej czynności, ale także dla samej muzyki.

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Czego teraz słuchasz?
« Odpowiedź #59 dnia: Maja 21, 2016, 21:58:52 »
chillwave'y, ambient, jakieś mniej odjechane krautrocki (choćby taki)... słyszałem też, że przy post-rocku w stylu God Is An Astronaut dobrze się pracuje.  co kto lubi. nawet jazz o spokojniejszym zabarwieniu się nada.

nie wiem jak z vaporwave'ami, bo jakby mi jakieś Srakinkosz Srosy, czy inne Sranszi poleciały ze słuchawek to bym momentalnie wypierdolił laptopa przez balkon. ale podejrzewam, że też się zdadzą.

« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2016, 22:00:48 wysłana przez Dred »