Felix the Cat
*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Felix the Cat
« dnia: Października 07, 2022, 08:35:10 »


Gra na podstawie postaci z kreskówki, wydana przez Hudson Soft w 1992 roku, czyli stosunkowo późno, ale dzięki temu dostajemy produkt dopracowany pod każdym względem.  Gracz wciela się w kota Felixa, który wyrusza odbić swoją ukochaną Kitty, którą to porwał zły profesor. Poza piękną oprawą - największa zaleta tej gry to gameplay. Zaczynamy z bronią w postaci rękawicy bokserskiej, ale po zdobyciu odpowiedniej ilości nazwijmy to "żetonów" pojawia się serduszko, którę upgraduje nam broń na: jakieś gwiazdki, pojazd i czołg. W normalnym trybie czołg jest ostatni, później jeśli pojawią nam się kolejne serca to dostajemy dodatkowe życie, co jest dość prostym patentem na zdobycia 10+ dodatkowych żyć. Nie mamy pasku życia, ani nic takiego. System gry działa podobnie do Doki Doki (disneyland), tylko w drugą stronę bo zaczynamy od zera w przeciwieństwie do Doki Doki - czyli gdy oberwiemy to cofamy się do poprzedniej postaci/broni. Gdy oberwiemy mając podstawową broń - tracimy życie. Skusić możemy jeszcze na dwa sposoby:
- wpadając w przepaść
- gdy skończy nam się czas

Tak, w niektórych poziomach obligatoryjnie i we wszystkich poziomach gdy mamy aktywną przemianę mamy pasek serc, które znikają z upływem czasu, więc musimy je uzupełniać na bieżąco zbierając żetony i rzeczy, które z nich wypadają (mleko i serce).

Do przemierzenia jest 9 światów. I to nie jest tylko standardowe przemierzanie każdego świata od lewej do prawej na "nogach", bo poziomy/światy są mocno zróżnicowane. Poza różnicami otoczenia - mamy poziomy na wodzie, w powietrzu, pod wodą. To dodaje całej grze jeszcze więcej uroku. Oczywiście w tych poziomach nasze przemiany są inne i zazwyczaj jest ich mniej.

No i na koniec dochodzimy do poziomu trudności, który jest.... niski. Taki miał być. Gra na licencji kreskówki, stworzona dla dzieci. Miało być ładnie, kolorowo i przystępnie. Ja mam jedną uwagę. Same poziomy jeszcze ok - mogły by zostać tak jak jest, ale bossowie mogli by wykazywać się odrobine większą finezją.

Podsumowując ta gra pokazuje jak powinno się robić gry na licencji. Świetna w każdym calu.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline ALLbert

  • *
  • 27
  • w trakcie experymentów
Odp: Felix the Cat
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 05, 2023, 19:45:54 »
Na Famicon 15 dość daleko zaszedłem, tylko nie pamiętam jak dalej. Na pewno pamiętam to, że przeszedłem poziomy, w których latało się kotem.
Gram w stare i nowe gry. Porozumienie ponad podziałami między PC-towcami a konsolowcami. Robię, co mogę, żeby odpalać stare gry na nowszym sprzęcie. Motoryzacyjny szaleniec.

ALL55555

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: Felix the Cat
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 06, 2023, 13:08:36 »
Gra oryginalnie miała przyciemniona paletę kolorów. Ktoś nawet zrobił patcha, który rozjaśnia gierkę :)
Nie w tym roku! XD