JVC Wondermega 2 - naprawa
*

Online yojc

  • **
  • 104
JVC Wondermega 2 - naprawa
« dnia: Stycznia 28, 2022, 09:56:29 »
Hej!

Sprowadziłem ostatnio konsolę JVC Wondermega 2 ( Mega Drive ze zintegrowanym CD). Była reklamowana jako w pełni sprawna, no ale opis swoje, życie swoje.

Są z nia dwa problemy: stanowczo zbyt ciche audio (zarówno przez RCA jak i minijacka, w porównaniu do sprawnego MD praktycznie niesłyszalne), oraz niedziałające gry Master System (wykrzaczają się graficznie i zawieszają/restartują, zachowanie jest niedeterministyczne tj. zwiesza się na różne sposoby w tych samych grach; na MD wszystko działa). Ten pierwszy problem podejrzewam, że to jakiś drobiazg, ale z drugim nie mam pojęcia.

Poza tymi dwoma rzeczami konsola wydaje się działać poprawnie - obraz jest w porządku, S-Video działa, oryginalne gry CD czyta, gniazdo kartridży też działa jak należy. Rozebrałem konsolę, ale na pierwszy rzut oka nic definitywnie złego nie widzę (korozji, wylanych kondensatorów, itp.) - ale nie jestem na tyle obeznany technicznie żeby coś stwierdzić.

Znacie może jakieś zaufane serwisy które mogłyby się tym zająć? Wpadło mi w oko kilku ludzi z UK którzy naprawiali Wondermegi, ale po Brexicie trochę przeszkadza wysyłka do UK.

*

Offline sdm

  • **
  • 179
Odp: JVC Wondermega 2 - naprawa
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 28, 2022, 12:09:38 »
A może do niego wyślij: https://www.youtube.com/watch?v=LLYgakkEo5I

Przy okazji nagra ciekawy film na kanale :)

Odp: JVC Wondermega 2 - naprawa
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 29, 2022, 19:15:18 »
Audio to pewnie kondensatory, glitche brzmią jak coś z przegrzewaniem się / pamięcią.

Taki niszowy sprzęt to trudno polecić fachowca.