Homebrews on Focus (nowy kanał YT)
*

Offline lubone

  • **
  • 272
Homebrews on Focus (nowy kanał YT)
« dnia: Maja 09, 2021, 19:27:19 »
Powstał nowy kanał na YouTube, gdzie prowadzący wraz z twórcami gier homebrew dokładnie analizują ich produkcję. Poniżej pierwsze trzy filmy:




Miłego oglądania!

*

Offline Mcin

  • ***
  • 816
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Homebrews on Focus (nowy kanał YT)
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 09, 2021, 21:14:55 »
PROSZĘ MI TU NATYCHMIAST TYPA WYJAŚNIĆ!!!!!!!!
https://youtu.be/qFhHG3AXElI?t=452


Cod do samych filmików - nie dla mnie. Mój mózg wytworzył sobie oczekiwanie czegoś typu Behind The Code z wstawkami od autorów... A dostałem longplay z wywiadem. Jak ktoś lubi jak jakieś radyjko mu leci i gada w tle przy robocie to może i fajne, ale ja jednak wole bardziej skompresowane formy. Tak to zbyt przeciągnięte, żeby się skupić na tym jako głównym zajęciu. No i nie chcę sobie psuć zabawy z nieznanych gier oglądając longplaye :>
Co do szczegółów - o ile dukający się rozmówca to jeszcze ujdzie - on ma być twórca gier, nie mówcą - to jąkanie u prowadzącego mnie troszeczkę dobijało. Dodać technikalia, czyli różną jakość dźwięku z nadzieniem w postaci mnogości akcentów angielskiego (ten typ z pierwszego filmu ma paskudny wschodniowybrzeżny) i po prostu ciężko się słucha.
Jeśli autor postanowiłby zrobić ekstrakt z tych wywiadów i poprawić technikalia - będę bardzo za. Na razie jednak, po pół godziny, odpadam. Chyba, że ktoś będzie śledził, to może wrzucać co smakowitsze fragmenty, dla mnie słuchanie 2 godziny w poszukiwaniu rodzynków to za wiele.
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2021, 20:01:29 wysłana przez Mcin »

*

Offline sdm

  • **
  • 182
Odp: Homebrews on Focus (nowy kanał YT)
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 10, 2021, 13:51:26 »
Wspominka o mnie i MK była, fajnie :)

51:02
https://www.youtube.com/watch?v=qFhHG3AXElI&t=3063s

Tak wogole nie wiedzialem, ze The Cowlitz Gamers Adventure = a_e Adventure 2. Czyli to gra zaprojektowana przez M-Tee a Dizzy9 pisal kod. Nie wiem dlaczego dwie nazwy i maja dodatkowo pewne różnice.
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2021, 14:08:26 wysłana przez sdm »

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Homebrews on Focus (nowy kanał YT)
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 10, 2021, 16:21:51 »
Super sdm!!! Zasłużyłeś, może kiedyś główna rola w wywiadzie... Np po opublikowaniu pełnego Kazia ;)

Akurat mi się pomysł ukazania twórców homebrew, często anonimowych lub schowanych za jakimś pseudonimem... i rozmowy z nimi podoba... Fajnie jest posłuchać z pierwszej ręki jak gra powstawała :) O formule się nie wypowiem, bo żadnego w całości nie obejrzałem ;)

Mcin nie zrozumiałem pytania, musiałbyś sprecyzować
... ;) Ale na pewno można też zadawać pytania do twórców wywiadów np. w komentarzach na YouTube... :)

*

Offline Mcin

  • ***
  • 816
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Homebrews on Focus (nowy kanał YT)
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 10, 2021, 20:03:24 »
meh coś się znowu wywaliło w enterkach, poprawiłem. W każdym razie - odniesienie do podlinkowanego fragmentu filmiku, najwyraźniej wyszedł mi dowcip, który bawi tylko mnie, bywa :P

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Homebrews on Focus (nowy kanał YT)
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 10, 2021, 20:31:58 »
Hehe... Albo to ja jestem jakiś niekumaty :D :D :D Albo, żeby było sprawiedliwie: i jedno i drugie  ;) :D W każdym razie ja tutaj porzuciłem temat, a o szczegóły trzeba pytać autorów ;) Pozdro Mcin!