Haratyler [Impact Soft]
*

Offline rocket

 • Asystent Moderatora
 • *****
 • 90
Haratyler [Impact Soft]
« dnia: Marca 10, 2021, 23:25:59 »
Jest to nowość która nie przeszła większym echem i dopiero 2 tygodnie temu się na nią natknąłem, jest to kontynuacja Haradiusa Zero, gry homebrew typu SHMUP, w zamyślr

 Gradiusa gdzie, pierwsza część Haradiusa sięga jeszcze czasów MSX.

Tutaj w tej części, raczej dużych różnic pomiędzy Haradiusem Zero nie ma, po za nowym designem plansz i piorunującym ulepszeniu ściężki dźwiękowej, dzięki umieszczeniu specjalnego układu dźwiękowego, który eksluzywnie został wykorzystany tylko do tej gry
Tu jest demko z pierwszego stage, gdzie można usłyszeć efekty tego chipa.

Tu jest link do sklepu gdzie można zakupić gry autora, w wersji fizycznej:https://impactsoft.booth.pm/
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2021, 23:29:25 wysłana przez rocket »

Odp: Haratyler [Impact Soft]
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 11, 2021, 14:57:33 »
Dobry sposób na zabezpieczenie się przed piractwem. Jak dobrze rozumiem to kartridż po prostu gra empetrójki także trudno liczyć na implementacje tego w emulatorach.

Ekstra wydanie fizyczne, nie ma co - trzeba sobie samemu polutować wszystko; przywodzi mi ono na myśl gry wydawane współcześnie jako early-access gdzie społeczność nierzadko odwala robotę za deweloperów.

*

Offline MWK

 • Asystent Administratora
 • *****
 • 1236
  • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Haratyler [Impact Soft]
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 11, 2021, 22:04:55 »
Dokładnie, tutaj wszystko jest szczegółowo pojaśnione >> https://impactsoft.booth.pm/items/2566854

Gra sama w sobie zajebista, ale co do mp3 w kartridżu, to Rocket, no co Ty taki...nie wczorajszy, przecież pamiętasz, że takie rzeczy to już ponad 10 lat temu Siudym robił z Ice Climberem ;D

Odp: Haratyler [Impact Soft]
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 12, 2021, 10:00:57 »
Mi się nie podoba dokładnie osobnych modułów dźwiękowych przez deweloperow. Co innego garażowe mody, jako zajawka, dowód na szalony pomysł aka "nie da się mp3 w pegasus? potrzymaj mi piwo" a co innego robić na tym grę.
Kojarzy mi się to z sytuacją na rynku kazdego sprzętu, który osiąga sufit możliwości. Nie wiemy juz co mozna poprawic w telefonach, to może... dodajmy kilka obiektywów!

Nie mówię, że to złe, bo być może to już jedyny sposób żeby rozwijać gry na fami/nes. Ale podobnie muzyczka z Lagrange Point kojarzy mi się głównie z ciekawostką.

Pozdro,
Boomerin1

*

Offline rocket

 • Asystent Moderatora
 • *****
 • 90
Odp: Haratyler [Impact Soft]
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 30, 2021, 21:45:09 »
Zapomniałem na początku dopisać że Haratyler jest dostępny w trzech wariantach:


Standard NROM: gameplay podobny do Haradiusa Zero(nowe levele), wszystko umieszczone na NROM boardzie( haradius zero jest na zmodyfikowanym MMC3). W porównaniu do wersji Haratylera  na MMC3, tutaj jest troszkę więcej kompromisów, na plus dla ceny, przez co ta wersja jest najtańsza z tych 3 wersji.


High Grade MMC3: czyli taki sam gameplay jak w Haradius zero i cena jest taka jak on.


Premium Music MMC3: czyli wersja MMC3 z dodatkowym układem muzycznym odpowiedzialnym za muzykę w jakości mp3, no i ta wersja jest najdroższa z tych 3.