Ultimate Sega Dreamcast build
*

Offline MWK

• Asystent Administratora
  • 1249
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Ultimate Sega Dreamcast build
« dnia: Listopada 13, 2020, 01:12:44 »
Tytuł w zasadzie mówi wszystko :-)

Nie wiem, zawsze miałem jakieś takie dziwne podejście do konsol, które "chciałbym mieć" i to właśnie jedno z nich. Mianowicie, gdybym kiedykolwiek zdecydował się na zakup/posiadanie Dreamcasta, to chyba na bank poszedłbym tą drogą, bo naprawdę pięknie to wygląda i gra:

A Wy co o tym sądzicie? Jak uważacie - bycie purystą w tym wypadku lepsze czy może jednak modowanie motzno? 8)

*

Offline yojc

• *
  • 75
Odp: Ultimate Sega Dreamcast build
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 13, 2020, 13:59:29 »
A propos wyglądu - co prawda nie jestem szczególnym fanem modyfikacji, ale ostatnio jak (po raz kolejny) przeczesywałem eBaya szukając bóg wie czego, to trafiłem na zamienne obudowy do Dreamcasta... strasznie mnie urzekła możliwość zrobienia z niego młodszego brata japońskiego Mega Drive:

https://www.ebay.pl/itm/SEGA-Dreamcast-Console-3rd-Party-Case-Shell-Solid-Black-128BIT-MD-Genesis-Themed/124264681095

To jest tak głupie, że aż fajne :P Szkoda, że tak drogie.

*

Offline MWK

• Asystent Administratora
  • 1249
    • www.mwkpegasus.prv.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 13, 2020, 20:27:35 »
To ja linkuję bezpośrednio do producenta >> https://www.muramasaentertainment.com/product/dreamcast-replacement-case-mega-drive-128-bit-variant/

Gościu jest zarejestrowanym członkiem forum famicomworld, była dysputa przy okazji produkowanych przez niego zastępczych obudów do kartridży, zatem zaufany człowiek.

« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 22, 2020, 22:43:12 »
Ja swojego Dreamcasta nie miał bym serca tak przerabiać :D(ewentualnie wymiana laseru )

« Odpowiedź #4 dnia: Maja 31, 2021, 11:05:29 »
Sam gdybym DC składał pewnie bym poszedł w przeźroczysto-czerwonego potworka, ale to może #kiedyś.

Ciekawostka z sieci: niektórzy składają swojego DC w kompletnie nowo wyglądającej, aluminiowej obudowie.
Nie ma ona kompletnie klapki/slotu pod GDROMy, jako że zakłada ona że grający będą używać GDEMU.
https://www.arcade-projects.com/threads/new-generation-metal-shell-for-dreamcast.9166/
Nie znam dokładnego powodu dla którego ktoś chciałby przekładać DC w coś takiego, jako że i tak część
obudowy jest drukowana ( jeśli materiał z którego korzystają jest słabej jakości albo nieodpowiedni, może z czasem się
zniekształcać ).

Jeśli ktoś ma pomysł dlaczego ameliniowy DC ma sens, dajcie znać xD

*

Offline Mcin

• **
  • 415
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 31, 2021, 18:44:52 »
Stylowo jak sprzęt Appla -> jako przykrywka

-Kochanie, znowu w opór hajsu na jakieś stare gierki?
-Cukiereczku, czemu mnie oskażasz, przecież widzisz, ze to przystawka do mojego Maca Pro.
-Uff, czyli nie musimy się kryć, wydajemy pieniądze "z klasą"...

8)

« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 10, 2021, 17:25:42 »
...temat siedział mi gdzieś z tyłu głowy przez jakiś czas, no i doigrałem się dreamcasta. Ściągałem go z Japonii
(wszystkie dreamcasty Japońskie można przestawić na Angielski), jako że okazał się... tańszy. Przerobienie zasilacza
by działał na 220V jest bajecznie proste (jeden kondensator i dwa rezystory do przelutowania).

Jedyne co się delikatnie nie udało, to wersja. Ściągnąłem rewizję VA0, czyli tą gdzie żeby działało GDEmu - potrzebna
jest przeróbka płyty głównej (delikatna, ale zawsze, przeróbka - do której muszę też ogarnąć odpowiednie rezystory.
Jeśli ktoś byłby w stanie udzielić pomocy jeśli o rezystory chodzi - jestem dzbanem w elektronice, nie jestem w stanie
znaleźć podobnych części u nas w kraju jak te z mousera/digikey'a).

Co ciekawe po zainteresowaniu się tematem, to wychodzi na to, że wyszła cała masa gier na DC ostanimi laty.
Min. lwia część z tego to porty z Atomiswave'a na DC (których jest dość dużo!)

« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 17, 2021, 12:27:33 »
Sorry za multipost - postanowiłem obczaić jak się sytuacja ma z "nowymi" padami do DC
(jako część "questa" do osiągnięcia ultimate builda Dreamcasta).
Wyboru w sumie za dużego nie ma, bo jest tylko StrikerDC w paru kolorach - żaden
inny nowy pad nie istnieje, głównie przez problem z zdobyciem na rynku podłączeń pod
memorki/złącz padów.

W łapsku leży kompletnie inaczej niż oryginalny padzik - oryginał jest bardziej podobny do
pada analogowego z saturna (głównie przez te "podłóżne" trójkątne szyny za które się trzyma i saturnowego, i makaronowego),
StrikerDC jest bardziej podobny...  do pada bezprzewodowego z x360 - tyle że ten jest przewodowy.
Mieszane uczucia mam względem komory na memorki/vmu - w sensie, tak jak w oryginale to mocno wystaje,
ale tu jakby mniej przeszkadza - ale nie powiedziałbym że jest "wspaniale" jeśli chodzi o ergonomię tego rozwiązania -
można było to zrobić delikatnie bardziej obłe, i byłoby spoko.

A co ciekawe, kolor tego pada w necie wygląda na bardziej ztonowany niż jest rzeczywiście.

Czy polecam? Jeszcze nie wiem - muszę się nieco na nim nagrać by wydać werdykt.