ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
*

Offline żur0

 • Administrator
 • *****
 • 960
 • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
  • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« dnia: Października 15, 2020, 12:22:24 »

Drodzy PegasusManiax!

W tym roku turniejową karuzelę rozkręcamy dużo wcześniej niż w poprzednich latach! Zapraszam najlepszych graczy Pegasus w kraju do stanięcia w szranki podczas jubileuszowego turnieju ContraBanda Famicom League#5: Victory Madness!

Już piąty raz będziemy mieli okazję śledzić poczynania najlepszych graczy Famicom w Polsce. Zaczynamy stosunkowo wcześnie by każda z drużyn miała odpowiednio dużo czasu na przygotowania do lipcowego turnieju. W tym roku oprzemy się na sprawdzonych rozwiązaniach z lat poprzednich, więc niektóre czerwone zapisy regulaminu, w tym roku staną się już powszechnie obowiązującymi. Wracamy do rywalizacji 3-osobowych składów i w tej materii nie będzie już żadnych wyjątków, wiąże się to min. z koniecznością wypełnienia punktu B.10 przepisów turnieju. Bądźcie na bieżąco z regulaminem. W tym roku wprowadzam sztywną możliwość zmiany składu po jego zgłoszeniu. Wszystko odbywać się będzie w letnim oknie transferowym:

21 czerwca 2021  -28 czerwca 2021.

Wszelkiej zmiany składów można dokonywać jedynie w tym czasie, po zakończeniu okna nie ma już możliwości majstrowania przy składzie osobowym drużyn. Zgłoszenia są przyjmowane na bieżąco aż do 1 czerwca 2021 roku, więc pierwsze zgłoszenie drużyny z nowym zawodnikiem jest wyjęte spod okienka.

Chciałbym zwrócić Waszą uwagę  również na kolejność zgłaszania drużyn: im szybsze jest zgłoszenie, tym mniejsze prawdopodobieństwo konieczności rozgrywania meczu barażowego przed turniejem. Jeśli zgłosi się więcej niż 8 drużyn, to będziemy wyłaniać w barażach drużyny turniejowe według zasad opisanych w sekcji 1B regulaminu. Spod potencjalnej konieczności rozgrywania meczu barażowego wyłączony będzie zespół mistrzowski poprzedniego turnieju. Sposób organizacji meczu barażowego zostanie przedstawiony jeśli zajdzie konieczność rozgrywania takiego spotkania. Zachęcam do szybkiej i sprawnej rejestracji drużyn.

Zaostrzone zostały również kary za przewinienia i tak:
-bezpośrednia czerwona kartka powoduje wykluczenie zawodnika w bieżącym i następnym meczu
- dwie żółte kartki skutkują czerwoną wykluczającą jedynie z bieżącego meczu
W czasie gdy drużyny grają w osłabieniu z wiadomych względów odchodzi się od zasady rotacji.

Gry będą ogłaszane co 2-3 tygodnie od 18 października, w każdą niedzielę o godzinie 18.

Nasza machina rusza po raz kolejny! Myślę, że w jakimś nieodległym czasie uda nam się wbić do Radio 2a03 FM omówić poprzedni turniej i porozmawiać o przyszłym. Organizujcie się, trenujcie, transferujcie! Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness!.

Kiedy?
Turniej rozpocznie się o 16:00 w sobotę 10.07.2021 r. podczas zlotu FamiCON#13 w Błędowie k. Grójca.

Za ile?
Zgłoszenie i uczestnictwo w turnieju jest darmowe.

Co należy zrobić aby wziąć udział w CFL#5: Victory Madness?
Do 30 maja 2021 czekam na zgłoszenia Waszych 3-osobowych drużyn w tym temacie! Zgłoszenie powinno zawierać:
a) nazwę drużyny
b) ksywki zawodników
c) oznaczenie kapitana drużyny ©
Losowanie grup turniejowych odbędzie się 6 czerwca 2021 r. o godz 21:00.

W jakie gry zagramy?
W turnieju ogrywane będą klasyczne tytuły z konsoli Famicom.  Kolejne gry z turniejowej listy będą ogłaszane w temacie oraz na profilu facebookowym. Podane zostaną tytuły 15stu gier w jakie zagracie na CFL, dodatkową grę będą mogli zgłosić kapitanowie poszczególnych drużyn - zostanie ona wybrana 9 maja o godzinie 18:00. Tytuły będą ogłaszane co 2 tygodnie od 18 października.

A zasady?
Rywalizacja będzie toczyć się pomiędzy zgłoszonymi drużynami. Szczegółowy regulamin znajdziecie poniżej.  Na czerwono oznaczono zapisy zmodyfikowane bądź wprowadzone w bieżącej edycji turnieju. Regulamin może być modyfikowany do dnia losowania drużyn. O potencjalnych zmianach gracze zostaną poinformowani w wątku turniejowym.

Nagrody?
Dla najlepszych poza tytułem najlepszej drużyny graczy Famicom w Polsce czekają nagrody rzeczowe.

Serdecznie zapraszam do udziału w turnieju! Organizujcie i rejestrujcie drużyny! Widzimy się w lipcu podczas piątej odsłony ContraBanda Famicom League!

=======================================================
Regulamin rozgrywek ContraBanda Famicom League#5: Victory Madness
=======================================================


A) Organizacja rozgrywek.

1. Rozgrywki mogą odbywać się w dwóch formatach w zależności od liczby zgłoszeń:

JEDNA GRUPA - Wszystkie zespoły rywalizują w jednej grupie systemem każdy z każdym. Za każde zwycięstwo drużyna otrzymuje 3 punkty, za remis 1 punkt. W sytuacji remisu punktowego w tabeli o pierwszeństwie decyduje bilans wygranych partii. Faza Pucharowa: w pierwszej kolejności rozgrywany jest mecz o 3. miejsce, w którym biorą udział zespoły z 3 i 4 miejsca fazy grupowej. W finale spotykają się zespoły z miejsc 1. i 2. po fazie grupowej.

DWIE GRUPY - Zespoły rywalizują w dwóch grupach A i B w systemie “każdy z każdym”.  Za każde zwycięstwo drużyna otrzymuje 3 punkty, za remis 1 punkt. W sytuacji remisu punktowego w tabeli o pierwszeństwie decyduje bilans wygranych partii. Faza Pucharowa: w półfinałach biorą udział zespoły z 1. i 2. miejsca każdej z grup w systemie 1A-2B, 1B-2A. Zwycięzcy półfinałów spotykają się w finale, zespoły pokonane w meczu o 3 miejsce. W przypadku zgłoszenia się drużyny ponad limit 8 zespołów, drużyna ta rozgrywa mecz barażowy o udział w turnieju z ostatnią chronologicznie zgłoszoną drużyną np. 9 zgłoszona z 8 zgłoszoną, 10 zgłoszona z 7 zgłoszoną itd. Wygrany z barażu bierze udział w fazie grupowej turnieju. Spod konieczności rozgrywania barażu, niezależnie od terminu zgłoszenia, wyłączony jest obecny mistrz CFL.

2. Okno transferowe, kiedy można dokonywać zmian w zespołach po ostatecznym terminie zgłoszeń wyznaczone zostaje w dniach:
21 czerwca 2021  -28 czerwca 2021 We wskazanym terminie kapitan drużyny przekazuje organizatorowi informacje o zmianie w składzie osobowym drużyny.  Nie ma możliwości zmian w zespole po wygaśnięciu okna transferowego.B) Mecz

1. Mecze rozgrywane są zgodnie z ustalonym harmonogramem.
2. Kapitan przed rozpoczęciem  pierwszej partii losuje grę w jaką będzie prowadzony pojedynek. Raz wylosowany tytuł wypada z puli losowania gier w meczu. Jednocześnie losowany jest tryb gry.
3. Do losowania zostaje wykorzystany program losujący.
4. Po ogłoszeniu tytułu gry, drużyny wyznaczają dwóch zawodników, którzy będą grali w danej partii. Kapitanowie zgłaszają swój skład w ciągu 30 sekund i gracze zasiadają na wyznaczonych stanowiskach.
5. W każdy meczu rozgrywanych jest 3-5 partii.
6. Partia rozpoczyna się na komendę pierwszego sędziego.
7. Każda partia trwa maksymalnie 3 minuty. Czas rozgrywania partii może zostać skrócony z przyczyn organizacyjnych, nie powinien jednak być krótszy niż 2 minuty.
8. Partia kończy się:
- po upływie przewidzianego czasu - według wylosowanych zasad pojedynku:  TagTeam, DeathMatch
- w momencie kiedy odpadną obaj zawodnicy drużyny przeciwnej (strata pierwszego życia)
- w wyniku automatycznej dyskwalifikacji drużyny po naciśnięciu “PAUSE” przez któregoś z jej zawodników
- w wyniku dyskwalifikacji składu drużyny w związku ze złamaniem §10 oraz  §13 a/b
9. Po ukończeniu partii operator turnieju losuje kolejną grę.
10. W kolejnej partii musi nastąpić rotacja w składzie drużyny - taki sam skład nie może grać w turach następujących po sobie, zapisu nie stosuje się w przypadku drużyny ukaranej czerwoną kartką.
11. Mecz kończy się po wgraniu trzech partii przez jedną drużynę.
12. Nad przebiegiem spotkań czuwa dwóch niezależnych sędziów, którzy w sprawach spornych podejmują decyzje kolegialnie.
13. Sędziowie:
a) widząc niesportowe zachowanie członka drużyny (np. dezorganizowanie turnieju, brak poszanowania dla sprzętu turniejowego) są zobligowani ukarać zawodnika:
- żółtą kartką - będącą ostrzeżeniem, dwie żółte kartki skutkują kartką czerwoną i wykluczeniem zawodnika z gry w bieżącym meczu, zaś w przypadku trybu Low Pressing Game automatycznym walkowerem partii na rzecz drużyny przeciwnej.
- czerwoną kartką  - wykluczeniem zawodnika z gry w bieżącym i kolejnym meczu, zaś w przypadku trybu Low Pressing Game automatycznym walkowerem partii na rzecz drużyny przeciwnej
b) w uzasadnionych przypadkach podyktowanych zasadami fair-play i bezstronnej rozgrywki mogą zarządzić powtórzenie partii
c) w wyjątkowych przypadkach mogą zezwolić na grę zespołu w składzie dwuosobowym, tak by nie naruszać integralności turnieju

C) Tryby rozgrywania partii

TagTeam:
Gracze rozgrywają partię na wspólny rachunek, po upływie przewidzianego czasu brane są pod uwagę zsumowane wyniki obydwu graczy

DeathMatch:
Po upływie przewidzianego czasu brany pod uwagę jest wynik najlepszego gracza każdej z drużyn.

Fight Arena:
Tryb gry dla Teenage Mutant Ninja Turtles: Tournament Fighters oraz Urban Champion.

TMNT:TF: Przy dwóch stanowiskach zasiadają gracze z przeciwstawnych drużyn. Tryb VS PLAYER, STRENGTH domyślny(4), wybór zawodników ograniczony do żółwi. Wygrywa zespół, którego zawodnik odniesie pierwszy zwycięstwo (wygra dwie rundy).

Urban Champion: Przy dwóch stanowiskach zasiadają gracze z przeciwstawnych drużyn. Tryb 2 PLAYER GAME. Wygrywa zespół, którego zawodnik odniesie pierwszy zwycięstwo.

Extra zawodnicy: Mati/Daniel (jedynie do tego trybu gry)

Contra Team Speed:
Tryb rozgrywki dla gry Contra.

Zawodnicy z jednej drużyny grają wspólnie na jednej konsoli. Czas rozgrywki to 2 minuty. Gracze mają za zadanie wspólnie dojść jak najdalej. Po dwóch minutach na znak sędziego gracze wciskają pause. Pokonany przez drużynę obszar wyznacza linia przechodząca przez ostatniego na ekranie gracza. W przypadku gdy obie drużyny zatrzymają się na walce z bossem w momencie zakończenia pojedynku,  wygrywa ta która najszybciej pokona bossa.

Low Pressing Game:
Tryb dla gry Power Soccer.

Gracz zasiada przy jednej konsoli z rywalem z drugiej drużyny. Tak utworzone pary rozgrywają mecz tymi samymi drużynami. Pierwszeństwo wyboru drużyny ma zespół, który wylosował Power Soccer do rozgrywki. Rozgrywamy jedną połowę trwającą 3 min, po tym sumowane są gole zawodników poszczególnych drużyn. W przypadku remisu zarządzana jest dogrywka do zdobycia tzw. "złotej bramki".
------------------------------------------------------------------------
ZGŁOSZONE DRUŻYNY:
Grecka z Gwinta:
- daf (C)
- Lio
- MWK
FamiKillers
- Krisuroku (C)
- Ćwirek
- Gargi
Mecenasi z Piaseczna
- OsA (C)
- Arek
- 1990in1
The Resistance
- dziat (C)
- kompocki
- Piła*TPozNinjaki
- Martin (c)
- Bartek
- Kuba
Special Fight Arena Player: DanielAmarena
-Pieseu (C)
-Preki
-Pawgal
Z Buta Wjeżdżam
- Mcin (c)
- Mięsny
- Duobix
Special Fight Arena Player:  Mati
Rocket Bros.
- Rocket (c)
- Robi
- Qurek
-------------------------------------------------------------------
Ogłoszone gry:

18.10.2020:


Captain Skyhawk (Rare, 1989, U)
Tryby gry: Tag Team / DeathMatch


01.11.2020:


Tetris Flash (Nintendo, 1993, J)
Tryby gry: Tag Team / DeathMatch


15.11.2020:


Teenage Mutant Ninja Turtles: Tournament Fighters (Konami, 1993, U)
Tryby gry: Fight Arena


09.02.2021:


Mach Rider (Nintendo, 1985, J)
Tryby gry: Tag Team / DeathMatch (Fighting Course)


12.02.2021:


Chack'n Pop (Taito, 1985, J)
Tryby gry: Tag Team / DeathMatch


17.02.2021:


Power Soccer (Tokuma Shoten, 1990, J)
Tryby gry: Low Pressing Game


18.02.2021:


Haradius Zero (Impact Soft, 2019, J)
Tryby gry: Tag Team / DeathMatch


19.02.2021:


Terra Cresta (Nihon Bussan, 1985, U)
Tryby gry: Tag Team / DeathMatch


20.02.2021:


Contra - Revenge of the Red Falcon (Konami/Trax, 1988/2016)
Tryby gry: Contra Team Speed


22.02.2021:


Donkey Kong Jr. (Nintendo, 1983, J)
Tryby gry: Tag Team / DeathMatch


24.02.2021:


Pac-Man Championship Edition (Namcot, 2020)
Tryby gry: Tag Team / DeathMatch


24.04.2021:


Star Force (Hudson Soft, 1985, J)
Tryby gry: Tag Team / DeathMatch


01.05.2021:


Urban Champion (Nintendo, 1984, J)
Tryby gry: Fight Arena

01.05.2021:


Palamedes (Taito, 1990, J)
Tryby gry: Tag Team / DeathMatch


04.05.2021:


Rollerball (HAL Laboratory, 1988, J)
Tryby gry: Tag Team / DeathMatch


09.05.2021:

Magic Jewelry (RCM, 1990, As)
Tryby gry: Tag Team / DeathMatch

================================================================================
PACZKA DO EVERDRIVE'ÓW: CFL5 Official ROM Pack

================================================================================
PODZIAŁ NA GRUPY

GRUPA A:
1. Mecenasi z Piaseczna
2. PozNinjaki
3. Z Buta Wjeżdżam
4. Famikillers


GRUPA B:
1. The Resistance
2. Grecka z Gwinta
3. Amarena
4. Rocket Bros.
 ================================================================================
TERMINARZ SPOTKAŃ:

16:00 The Resistance – Grecka z Gwinta 1:3

16:15 Dzieci z Kukurydzy – PozNinjaki 3:1

16:30 Amarena –Rocket Bros. 1:3

16:45 Z Buta Wjeżdżam – Famikillers 2:3

17:00 Amarena – The Resistance 3:0

17:15 Z Buta Wjeżdżam – Dzieci z Kukurydzy 2:3

17:30 Grecka z Gwinta – Rocket Bros.  1:3

17:45 Famikillers– PozNinjaki 0:3

18:00 Rocket Bros.  – The Resistance 3:0

18:15 Famikillers  – Dzieci z Kukurydzy 1:3

18:30 Grecka z Gwinta  – Amarena 3:0

18:45 PozNinjaki – Z Buta Wjeżdżam 3:1

WYNIKI PO FAZIE GRUPOWEJ:

PÓŁFINAŁY:
19:00 Rocket Bros. - PozNinjaki 3:2

19:15 Dzieci z Kukurydzy - Grecka z Gwinta 1:3

MECZ O 3 MIIEJSCE:
19:30 PozNinjaki - Dzieci z Kukurydzy 1:3

FINAŁ:
19:45 Rocket Bros. - Grecka z Gwinta 3:0

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2021, 11:26:50 wysłana przez żur0 »

*

Offline daf

 • *****
 • 1729
Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #1 dnia: Października 15, 2020, 12:31:19 »
Grecka z Gwinta
-daf (C)
-MWK
-Lio


Dzięki Piotrek, gramy w te gry.

*

Offline OsA

 • ***
 • 560
  • #58OsA
Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #2 dnia: Października 15, 2020, 12:40:31 »


Mecenasi z Piaseczna
- OsA (C)
- Arek
- 1990in1
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2020, 12:46:33 wysłana przez OsA »
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline Krisuroku

 • *
 • 550
 • くりすろく
  • Krisuroku Twitch
Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #3 dnia: Października 15, 2020, 18:46:24 »FamiKillers
- Krisu (C)
- Helper
- Gargi

Nie w tym roku! XD

*

Offline MWK

 • Asystent Administratora
 • *****
 • 1407
  • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #4 dnia: Października 17, 2020, 17:34:54 »
DAF, trzymasz rękę na pulsie, dziękówa!

JAK BARDZO się cieszę, że będzie kolejny turniej! ZAJEBISTE info - dziękujemy Pietrek <pivo>

haha już się nie mogę doczekać tych emocji, tej rywalizacji, tych okrzyków OsA ;-)
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

*

Offline Mejs

 • *
 • 249
 • # Joint ROM System #
Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #5 dnia: Października 21, 2020, 01:25:43 »- Roben
- Robi
- Mejs (c)
mwk edit:: zapisałem to epickie zdjęcie na serwerze, żeby nie sczezło  8)
« Ostatnia zmiana: Października 21, 2020, 21:02:16 wysłana przez MWK »

*

Offline Arek

 • **
 • 126
Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #6 dnia: Października 21, 2020, 08:20:38 »
Ten transfer zatrzęsie całym CFL. Oby tylko wasz czarny koń nie przespał turnieju  ;)

*

Offline OsA

 • ***
 • 560
  • #58OsA
Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #7 dnia: Października 21, 2020, 10:12:32 »
Jak dla mnie to Menele Włodarczyka powracają, tylko pod inną nazwą :)
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline żur0

 • Administrator
 • *****
 • 960
 • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
  • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #8 dnia: Października 21, 2020, 10:36:48 »
Wspaniała wiadomość i piękna grafika  na najwyższym poziomie!  W doskonały sposób zakomunikowaliście to lidze! Chyba komórka transferowo-pijarowa Wnuków jest dobrze opłacana, jak przystało na mistrzów!

*

Roben

Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #9 dnia: Października 22, 2020, 05:37:03 »
AA DOBRA JUŻ WŁODARCZYK ZACZYNASZ W SKY HAWKA GRAĆ W EUROPEJSKA WERSJĘ

*

Offline MWK

 • Asystent Administratora
 • *****
 • 1407
  • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #10 dnia: Października 22, 2020, 22:25:31 »
Pamiętaj Pietrek o tej grze, cośmy zara po CFLIV dyskutowali, że koniecznie musi się znaleźć w przyszłorocznym teleturnieju 8)

*

Offline dziat

 • *****
 • 1172
Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 03, 2020, 12:50:51 »

The Resistance
- dziat (C)
- kompocki
- Piła*T

ja pierdole milion napisanych postów na forach i nadal jak wrzucam zdjęcie to musze na dwa podejścia żeby ogarnąć XD[/color][/i]


TWOJE KONTO ZOSTAŁO ZBANOWANE
powód: nie można być aż tak nowym będąc tak starym ;-)
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2020, 20:25:47 wysłana przez MWK »

*

Offline żur0

 • Administrator
 • *****
 • 960
 • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
  • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 15, 2020, 14:24:20 »
Wjechała kolejna gra turnieju, a piszę o tym, żeby poinformować Was, że ze względu iż są to żółwie, jest możliwość dołączenia do zespołu Matiego/Daniela, którzy na drodze wyjątku będą mogli brać udział w turnieju jako czwarty zawodnik, którejś z drużyn, delegowany jedynie do meczów w trybie Fight Arena.  Także rynek transferowy otwarty, kto zaklepie wolnego agenta Matiego/Daniela proszę dać niezwłocznie znać w temacie!
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2020, 16:10:01 wysłana przez żur0 »

*

Offline Mcin

 • ***
 • 792
 • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 15, 2020, 14:56:06 »
Hej, ja biorę Matiego do nowo formowanej drużyny o roboczej nazwie Z BUTA WJEŻDŻAM!.Brakuje nam jeszcze jednego zawodnika, więc jak coś to proszę o PW lub post na forum.

*

Offline Martin

 • **
 • 116
 • Oldschool come back!
  • Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 15, 2020, 15:10:09 »
żur0 - proszę o dopisanie do listy zawodników, mogących dołączyć do drużyny na tryb Fight Arena Daniela. Dzięki.
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2020, 15:23:05 wysłana przez Martin »
Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji: