EVERDRIVE N8 PRO - opinie
*

Offline lubone

  • **
  • 272
EVERDRIVE N8 PRO - opinie
« dnia: Kwietnia 20, 2020, 09:10:43 »


Witajcie. Od jakiegoś czasu rozważam zakup kolejnego flashcarta. Firma Krikzz jakiś czas temu zaprezentowała najnowszą wersję Everdrive'a, model N8 PRO, dedykowany konsolom NES / Famicom. Ilość obsługiwanych mapperów zasługuje na uznanie:



Wzrosła funkcjonalność kartridża, w porównaniu do swojego poprzednika. Poniżej tabela:



Pytanie, czy ktoś z forum nabył już jakiś egzemplarz? Przed zakupem wolałbym usłyszeć opinie kogoś, kto ten sprzęt już przetestował i ewentualnie ma porównanie z poprzednią wersją kartridża. Nowy kart kosztuje na ten moment 169$, natomiast jego poprzednik 118$, co daje w złotówkach jakieś 200 zł różnicy. Może ktoś jeszcze przymierza się do zakupu... poniżej wklejam link do oficjalnego sklepu:

https://everdrivestore.com/

Słyszałem również, że na poprzednią wersją były zrzutki, bo na ilości można było negocjować rabat. Czy przy nowej wersji również jest taka możliwość? A może macie jeszcze jakieś alternatywne źródła zakupu?  Piszcie tutaj swoje recenzje, opinie, odczucia, wskazówki, porady... itp...itd.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2020, 09:57:47 wysłana przez lubone »

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: EVERDRIVE N8 PRO - opinie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 20, 2020, 12:21:41 »
Przynajmniej jedna osoba na forum posiada i wiem, że jest bardzo zadowolona z urządzenia. Czekamy na osobistą rekomendację urządzenia. ;)

Odp: EVERDRIVE N8 PRO - opinie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 29, 2020, 11:33:48 »
Heyka,
mam i jestem bardzo zadowolony, smiga super, bez porównania do innych flashcartów+update. Zdecydowanie wart swojej ceny, nie żałuje ani grosza wydanego. Cena jaką zapłaciłem to 650zł+kw z uk, a dokładnie ze strony https://gamesconnection.co.uk/collections/flash-carts/products/everdrive-n8-pro-fami. Teraz widze, że podnieśli cene bo już 150 funtów, jak kupowałem w lutym to było 135 funtów to już chyba lepiej sie opłaca od krikzza za te 164$ na dziś, tylko że widze u niego przesyłka z racji covid 30$, a było 6$ przed covid na cały świat oprocz PL. Na tej stronie uk była znizka 5% po wpisaniu kodu gconn.  Aha i dziala 168 in 1. Co do zbiorowej zrzutki na zakup n8 pro to juz nie ma tej opcji gdyz strona ktora oferowala takie znizki przy zakupie 10szt lub wiecej zostala usunieta z oficjalnej listy sklepow krikzza, tzn chyba nie wspolpracuja. Jeszcze kilka lat temu gdy zamawiali zbiorowo n8 to wszystko smigalo ale oczywiscie na slupa bo wysylki bezposredniej do PL nie bylo i nie ma. Edek n8 pro najlepiej wspolpracuje ze scalakami tzn po moich testach to z mt777dx i nes, z glutami jest problem bo nie dzialaja save. Jesli macie nesa i pegasusa to lepiej wziac ver nes, poniewaz ver fami jest dluzsza niz zwykly cart i po dodaniu adapterka zeby uzywac z nes to juz sa kombinacje bo jest wtedy dluzszy niz standartowy cart od nesa.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2020, 14:58:20 wysłana przez rafalnir »

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: EVERDRIVE N8 PRO - opinie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 15, 2020, 16:35:57 »
A owszem również i ja jestem (nareszcie) nieskromnym posiadaczem Everdrive w wersji PRO. Jest to niezwykle zacne urządzenie, tak z wyglądu jak działania i jestem bardzo zadowolony. Już wielu z uczestników tegorocznego zlotu mogło przyglądnąć się osobiście temu urządzeniu oraz przetestować je w akcji.

Dociera to w nasze ręce zapakowane w ładne pudełeczko z wytłoczką wewnątrz.





Technicznie wykonane jest z najwyższą starannością i po tym jak nasz kolega Spajder dokonał osobistej ekspertyzy (a chłop siedzi w takiej elektronice codziennie z racji wykonywanego zawodu), to możemy śmiało stwierdzić, że edek pro jest warty każdego wydanego nań dolara, a nawet więcej 8)









po kliknięciu w powyższe zdjęcia otworzą się one w oryginalnej rozdzielczości



Nad praktyczną stroną tego wynalazku nie będę się długo rozlewał, ponieważ uważam, że jest to produkt doskonały... może z kilkoma rzeczami do poprawki/ulepszenia, ale akurat o to można być spokojny, ponieważ Krikzz nieustannie o to dba.
W 99% przypadków jeżeli czegoś nie możemy na tym odpalić, to z reguły nie da się tego odpalić w ogóle i nie będzie to ani wina naszej konsoli ani N8PRO.

W mojej ocenie mam tutaj wszystko to, co chciałem mieć od samego początku powstania tego projektu - a czego niestety brakowało mi w podstawowej linii Everdrive N8. Ponad wszystkie dobroci mamy tu po 8MB na CHR i PRG (to styknie aż nadto aby uruchomić wszelkie, nawet najbardziej zafajdane rzeczy), mamy pełną diagnostykę, mamy odtwarzacz NSF (tu ciekawostka - możemy ręcznie sterować głośnością audio dodatkowych "mapperów"), prostą podglądarkę plików, co jest pomocne bo możemy sobie podglądać pliki tekstowe, tony wolnych slotów na savestate'y, mamy również możliwość usuwania plików z poziomu menu przeglądarki co jest szczególnie wygodne w trybie leżenia na kanapie, przeglądania setek badderhacków czy Gr8Famów i automatycznego ich sortowania przez wyrzucanie tego, co nam się nie podoba. No i skoro mowa już o wygodzie, to jest tutaj również skrót klawiszowy (który możemy sobie dowolnie ustawić), przy pomocy którego wracamy do menu bez resetu konsoli. Niestety zdarzają się sporadycznie gry/dema, które na to nie idą i trzeba podnieść tyłek albo mieć w pogotowiu kijek od szczotki czy hard reset na listwie 8)







Polecam, Polecam i jeszcze raz POLECAM!!!

*

Offline Mcin

  • ***
  • 816
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: EVERDRIVE N8 PRO - opinie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 15, 2020, 19:31:07 »
W 99% przypadków jeżeli czegoś nie możemy na tym odpalić, to z reguły nie da się tego odpalić w ogóle i nie będzie to ani wina naszej konsoli ani N8PRO.
Przykład? Doom się nie liczy ;)

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: EVERDRIVE N8 PRO - opinie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 15, 2020, 19:48:35 »
Demo "polynes".

*

Offline Mcin

  • ***
  • 816
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: EVERDRIVE N8 PRO - opinie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 16, 2020, 20:50:04 »
Ok, czuję temat. teraz pytanie, czy to demo miało jakiś dedykowany hardware w kartridżu, o którym nie wiem, czy po prostu brak NES PAL na stanie.
Pytam serio, bo demo znam od dawna, a nie mogę serio znaleźć na szybko sensownych danych o nim w necie, pouet milczy, demozoo milczy, pdroms milczy...

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: EVERDRIVE N8 PRO - opinie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 17, 2020, 18:26:49 »
Nie, to napisał jakiś typek pod emulator podczas jakiejś starej dysputy na nesdevie o tym, czy da się wyprodukować prawdziwy* model 3D na NES.  Dałem gwiazdeczkę, bo niech sobie każdy sam odpowie na to pytanie...
Plik próbowałem uruchamiać również na konsoli PALowskiej, bez rezultatu. Natomiast być może istnieje jakiś jeden konkretny model konkretnej konsoli wyprodukowanej przez konkretnego kitajca z konkretnej zmiany (tak jak głosi pewien "urban legend" w przypadku dema 8bitpeoples Shaping Reality), który to ogarnie.

Żeby była jasność i żeby ktoś mnie źle nie zrozumiał - naturalną sprawą jest, że może się zdarzyć jakiś rom, którego edek pro nie podejmie, proste, nie ma magicznego urządzenia, które by uruchamiało wszystko, natomiast JA w zdecydowanej większości nastawiałem się od zawsze na testowanie takich właśnie rozmaitych, nietypowych rzeczy i omawiany wynalazek od Krikkza sprawdza się doskonale, niemniej jednak biorę to na klatę, że nie wszystko zawsze działa tak, jak powinno (albo nie działa w ogóle).

*

Offline Mcin

  • ***
  • 816
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: EVERDRIVE N8 PRO - opinie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 18, 2020, 23:42:24 »
No to skoro nie ma konsoli, na której działa, to chyba nic nie udowodnił, co?  8) Dzięki za obszerne wyjaśnienie, nie wiedziałem, ze tkwi za tym taka historia.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: EVERDRIVE N8 PRO - opinie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 19, 2020, 20:22:23 »
Nigdzie nie napisałem, że nie ma takiej konsoli. Skoro emulatory to odpalają, to konsole też powinny, chociażby z czystej, programistycznej uprzejmości  8)

*

Offline Mati

  • *
  • 437
  • Gilop
Odp: EVERDRIVE N8 PRO - opinie
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 19, 2020, 16:07:49 »
Witajcie. Właśnie od jakichś 15 minut jestem posiadaczem tego wynalazku. Rozpakowany i wygląda ślicznie. Jakościowo mam wrażenie, że to pięknie przypominający wyglądem cart na Famicoma.Właśnie jestem posiadaczem wersji na Fami i teraz mam kilka pytań.Do czego służy przycisk na dole cartridge'a? No i czy jest tam w środku karta pamięci, czy muszę wrzucić swoją ze starego Everdrive'a. A jeśli nie było w środku, to gdzie jest wejście na kartę? Wygląda to inaczej zupełnie, ale solidnie. Pytam, bo chyba tego nie ogarnę a chciałbym już go testować na konsoli. Z góry dzięki za odpowiedzi.

*

Offline yojc

  • **
  • 108
Odp: EVERDRIVE N8 PRO - opinie
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 19, 2020, 17:17:43 »
Przycisk służy do zmiany strony dyskietki w grach z Famicom Disk System. W starym Everdrive działo się to automatycznie, co czasem było źródłem problemów (ale zakładam, że w Pro da się to z powrotem włączyć). Alternatywnie może on służyć jako przycisk od save state.

*

Offline Mati

  • *
  • 437
  • Gilop
Odp: EVERDRIVE N8 PRO - opinie
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 19, 2020, 18:38:05 »
No i odpalony. Wszystko ogarnąłem i także rozkminiłem do czego służy ten przycisk właśnie. Warto było sobie odłożyć hajs. Oj będzie granie w weekend. Jestem zadowolony z zakupu. Lecę grać dalej. :)

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: EVERDRIVE N8 PRO - opinie
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 19, 2020, 20:57:27 »
W starym Everdrive działo się to automatycznie, co czasem było źródłem problemów (ale zakładam, że w Pro da się to z powrotem włączyć).

Tak. Możesz sobie to ustawić z poziomu opcji.

*

Offline Mati

  • *
  • 437
  • Gilop
Odp: EVERDRIVE N8 PRO - opinie
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 19, 2020, 23:12:12 »
Odpalał ktoś Lagrange point na wersji pro? Jestem ciekaw czy działa. :)