Pegazus AM-601, Pegasus AM-106
*

Offline lubone

  • **
  • 272
Pegazus AM-601, Pegasus AM-106
« dnia: Lutego 11, 2020, 13:51:51 »
Cześć
Ostatnio na forum spory szum wywołał Unicorn, czyli Pegasus w wersji mini. W tamtym temacie wspomniałem o konsoli Pegazus, która w limitowanej liczbie została wprowadzona na rynek. Poniżej link do prezentacji na YouTube i zdjęcie zestawu:

https://youtu.be/cMiIV_TItP8





Jestem ciekawy co myślicie o podobnych próbach wprowadzenia na rynek nowych wersji kultowej konsoli. A także ciekawi mnie czym musiałaby się charakteryzować taka konsola (parametry) aby spełnić oczekiwania dzisiejszego odbiorcy. Wszystkie komentarze mile widziane. Pozdrowionka 😉
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2020, 12:32:48 wysłana przez lubone »

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Pegazus AM-601
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 11, 2020, 14:32:37 »
Ten Pegasus przez zet jest tak słabe jak reprezentacja Polski za kadencji trenerskiej Zbigniewa Bońka. Ten opakowanie jest jak 0:1 z Łotwą u siebie. Ktoś podłapał bardzo prymitywny pomysł na zrobienie sałaty i wyszło mu, jak widać najprymitywniejsze metody są najbardziej skuteczne.

*

Roben

Odp: Pegazus AM-601
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 11, 2020, 19:21:14 »
Nazwa i dostepnosc sprzętu bo pomijajac unicorna ta konsola sprzedawana jest na ali to dorobic box i ściągnąć ten egzemplarz to nie problem. Pegazus mocno xD

Jak widac prymitywne dzialania daja gruby zysk, chlop spi na hajsie i ma wyjebane. Tak sie robi byznes w polszy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2020, 19:23:35 wysłana przez Roben »

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Pegazus AM-601
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 11, 2020, 19:40:52 »
Ten paszkwil to idealny przykład na to, że w obecnych czasach sprzedajesz sentyment i nazwę, A NIE konsole i hardware...

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Pegazus AM-601
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 11, 2020, 20:59:27 »
Zgadzam się... Jakość tego klona pozostawia wiele do życzenia. Aczkolwiek dla zwykłego zjadacza chleba nie siedzącego w temacie, a chcącego "popykać" w retro gierki, od razu rzucają się w oczy:
- możliwość odpalenia starych kartridży, które leżą gdzieś w piwnicy ;p
- technologia bezprzewodowych padów (kurcze, jak w PS'ie, ale wypas),
- HDMI: "o ja pitolę, odpalę gierki na mim 60 calowym LCD... "
- standard ładowania microUSB,
Jak ktoś nie siedzi w temacie to kupi takiego "Pegasusa" przez zet i jest zadowolony.
I teraz taka moja rozkminka:
Przecież protoplasci zrobili to samo, sprowadzili z Taiwanu klony, nadrukowali swoją nazwę i stworzyli historię.
Tutaj oczywiście mamy przykład żerowania na legendzie... Podpisuje się pod opinią żur0
A teraz do powyższych parametrów dodajmy:
- porządną elektronikę opartą o układy scalone,
- możliwość odpalania romów na karcie SD, coś na wzór zaimplementowanego w elektronice flashcarta
- slot 60 i 72 pin
- no i nazwa Pegasus przez ES
I ja kupuję taką konsolę...
To moja recepta na Pegasusa naszych czasów ;)

*

Offline Mcin

  • ***
  • 813
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Pegazus AM-601
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 12, 2020, 17:53:58 »
Ten paszkwil to idealny przykład na to, że w obecnych czasach sprzedajesz sentyment i nazwę, A NIE konsole i hardware...
Co by tu dodać... może to, że jeżeli poprzednie logo marki Pegasus jest jeszcze jakoś chronione, to można założyć sprawę  w sadzie o plagiat i naruszenia i pewnie wygrać :P

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Pegazus AM-601
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 13, 2020, 00:49:18 »
Chiński "oryginał" można kupić już za 135 zł... Ku przestrodze!!!

https://a.aliexpress.com/_U5yhV
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2020, 09:12:33 wysłana przez lubone »

*

Roben

Odp: Pegazus AM-601
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 13, 2020, 13:16:47 »
Co by tu dodać... może to, że jeżeli poprzednie logo marki Pegasus jest jeszcze jakoś chronione, to można założyć sprawę  w sadzie o plagiat i naruszenia i pewnie wygrać :P
Dupa jaś, zobacz ze literka "z" jest, a znak towarowy dotyczy nazwy "pegasus", rownie dobrze mozna sprzedać coś pod nazwą Zony Blaystation xD

Swego czasu pan Jutkiewicz też brał logo SEGI i użył jej jako logo firmy Ages xD
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2020, 13:23:13 wysłana przez Roben »

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Pegazus AM-601
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 13, 2020, 15:05:22 »
 :o

Tej oto wiertarce bliżej jest do Pegasusa niż AM-601  :D

« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2020, 09:04:16 wysłana przez lubone »

*

Offline Mcin

  • ***
  • 813
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Pegazus AM-601
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 13, 2020, 20:40:50 »
Dupa jaś, zobacz ze literka "z" jest, a znak towarowy dotyczy nazwy "pegasus", rownie dobrze mozna sprzedać coś pod nazwą Zony Blaystation xD

Dziękuje kapitanie! Zwróć uwagę że napisałem "logo" nie nazwę.
Kwestia nie jest użycia nazwy, tylko znaku. A są przepisy pozwalające pozwać również ktosiów, którzy wprowadzili na tyle nieznaczne zmiany w znaku towarowym, że jest nie do odróżnienia.
Wyobraź sobie, że Pan Jutkiewicz nie nazywa napoju Hoop-Cola, tylko Coca-Coła i znak towarowy nie rożni się niczym tzn ta sama czcionka, rozmiar, barwy, poza tym jednym małym znakiem. Amerykańce pozwaliby za 3...2...1... Mam rację?
W sumie można by się o to pokłócić, ale jeśli nie mamy prawnika, to nie dyskutujmy o szczegółach, bo do niczego nie dojdziemy ;)

Odp: Pegazus AM-601
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 14, 2020, 21:08:33 »
Dupa jaś, zobacz ze literka "z" jest, a znak towarowy dotyczy nazwy "pegasus", rownie dobrze mozna sprzedać coś pod nazwą Zony Blaystation xD
Wcale tak nie jest. Znak towarowy rejestrowany może być na kilka sposobów, przykładowo "Pegasus" zarejestrowałem jako znak słowno-graficzny co chroni zarówno logo jak i samo użycie słowa do reklamowania produktów podobnych czyli mówiąc prostym językiem podróbek. Znak jest chroniony także w przypadku próby jego podrabiania takimi drobnymi zmianami jak właśnie wstawianiem Z zamiast S w ramach ochrony właśnie przed jego podrabianiem. Jeśli mowa o firmach perfidnie podrabiających zamianami liter jak np. Odidos a Adidas to są to firmy chińskie, a Chiny nie są wśród państw które podpisały się pod międzynarodowym prawem ochrony znaków towarowych, patentowych i szeregu innych. W razie chęci zgłębienia tematu polecam zajrzeć na stronę urzędu patentowego RP.

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Pegazus AM-601
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 15, 2020, 12:34:22 »
PlayStation na kartridże to od lat 90 do dzisiaj króluje na rynku 8 bitówek... Prawa autorskie? Sony nawet nie podskoczy...  8)

Odp: Pegazus AM-601
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 29, 2020, 16:14:37 »
Po prostu walka soniaka z piratami 8 bitowymi to walka z wiatrakami :P przy czym nieopłacalne wcale ani nie groźne. Wszystko zależy od punktu siedzenia :P

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Pegazus AM-601, Pegasus AM-106
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 04, 2020, 12:39:36 »
W innym temacie MWK informuje o kolejnym nowym"Pegasusie" dostępnym na portalu allegro. Jest to model AM-106. Nie ma wątpliwości, że ponownie jest to chińczyk sprzedawany w ładnym opakowaniu. Tym razem sprzedawca pokusił się o użycie oficjalnej nazwy Pegasus, wcześniej było Pegazus. Załączam zdjecia od MWK. Tutaj możecie pisać co myślicie o takim postępowaniu względem legendarnej marki i potencjalnych nabywców... Dla mnie użycie nazwy marki, do której prawa ma, jak wiecie Nielogiczny jest niedopuszczalne...

https://allegro.pl/oferta/konsola-pegasus-am-106-gra-pegazus-9130158382



« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2020, 12:44:03 wysłana przez lubone »