Liczba gier na "pegazusy" w Polsce
*

Offline rocket

  • Asystent Moderatora
  • *****
  • 110
Odp: Liczba gier na "pegazusy" w Polsce
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 25, 2020, 14:07:29 »
Dodam coś od Siebie: Hi No Tori, Moon Crystal, Little Samson, Wai Wai World, Gimmick, Summer Carnival Recca, Rockman 4, Nekketsu Kōha Kunio-kun, Nekketsu Kōkō Dodgeball Bu, Downtown Nekketsu Monogatari, Nekketsu Kōkō Dodgeball Bu: Soccer Hen, Downtown Nekketsu Kōshinkyoku: Soreyuke Daiundōkai, Ike Ike! Nekketsu Hockey Bu: Subette Koronde Dairantō, Bikkuri Nekketsu Shinkiroku: Harukanaru Kin Medal, Nekketsu Kakutō Densetsu, Kunio-kun no Nekketsu Soccer League, Nekketsu! Street Basket: Ganbare Dunk Heroes, Codename Viper, Gyrodine, Rambo, Rockman 5,Castlevania II, Widget, Jetsons, Flintstones II, Guardian Legend, Boku Dracula-Kun, Trojan, Paper Boy, Time Diver Avenger, Dr. Jekyll & Mr. Hyde, Werewolf, Dragon Unit, Dragons Lair, Rodland, Captain Skyhawk, Little Nemo Dream Master, Heavy Barell, The Simpsons Bart vs Space Mutants, Castelian, Mission Impossible, Attack of The Killer Tomatoes,Best of The Best, Adventures of Low Gravity Man, Mag-Max, Tokkyuu Shirei - Solbrain, 3D World Runner, Lode Runner II, Panic Resteurant, Armadillo, mitsume ga tooru, Booby Kids, Frankenstein, Addams Family Pugslen's Slavenger Hunt, Darkman, Holy Diver, Gun-Dec, Last Action Hero, Chess Master, Chase H.Q., Treasure Master, RAF World, Ninja Hattori Kun, Amagon, Blues Brothers, Lethal Weapon, R.C. PRO-AM, Adventures of Lolo, Dick Tracy, Alien Syndrome, Bram Stoker's Dracula, Chuuka Taisen, Abadox, 720, Great Tank, Captain Planet and The Planeteers, Altered Beast, Conquest of The Crystal Palace, Bad Dudes, Mystery Quest, Snake Rattle and Roll, Godzilla II, Wacky Races, Blaster Master, Doki! Doki! Yuuenchi, Target Renegade, Bugs Bunny Crazy Castle, Blades Of Steel, Tsuppari Oozumou, Hebereke, Where's Waldo, Thunderbirds, Motor City Patrol, Adventures of Lolo 3, Gyruss, Robin Hood Prince of Thieves, WWF Wrestlemania Challenge, Tag Team Match: MUSCLE, Super Mario 4 (Mario 2j Lost Levels), Silent Service PL, Street Fighter 2010, Challenger, Flipull, Goonies 2, Seicross, Power Soccer, Quarth, California Games, caveman games, Beetlejuice.

Policzyłem tutaj tylko licencjonowane gry, gier jest naprawdę sporo, także i tych z NES'a, obstawiałbym na 500-600 gier na naszym rynku w tamych czasach.

Odp: Liczba gier na "pegazusy" w Polsce
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 25, 2020, 15:55:47 »
@rocket
Wstępne zastrzeżenia:
-gra Lethal Weapon już na mojej liście była
- z tym Lode Runnerem II - chyba chodzi Ci o Championship Lode Runnera - ta wersja była w 168 in 1, a ja głupi napisałem po prostu 'Lode Runner" - a to troszkę inna gra.  Już poprawiłem.
- Silent Service PL to był stary pirat po polsku ? Jak to możliwe ?

Z ciekawości się spytam:  wymieniałeś z pamięci te gry ? Czy masz fajną kolekcję ?

Edit: Czyli nasze szacunki wciąż oscylują wśród niższych liczb od liczby oficjalnie wydanych gier na amerykańskiego NESa.
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2020, 15:59:24 wysłana przez MarcinSzabla »

*

Offline rocket

  • Asystent Moderatora
  • *****
  • 110
Odp: Liczba gier na "pegazusy" w Polsce
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 25, 2020, 16:05:54 »
Część wymieniłem z pamięci, część z kolekcji kartridży osób, które miały te 10-15 lat temu i w 80% tych gierek było z Polskiej dystrybucji.
Było parę gierek po polsku na pegasusa, zajmowała się nimi grupa Polgra Ltd, która chałupniczo produkowała kartdridże, prawdopodobnie pod Poznaniem, ja znam 4 gry ich produkcji: Battle Tank, Silent Service, Prince of Persia, Go Dizzy Go.

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Liczba gier na "pegazusy" w Polsce
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 25, 2020, 21:24:21 »
Zdrowi jesteście z tym tematem? Tak poważnie pytam, z troski...

Odp: Liczba gier na "pegazusy" w Polsce
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 26, 2020, 12:00:46 »
Wiesz jak jest - zaraza, praca/nauka zdalna to często fikcja - głupoty do łba przychodzą xD
A tak serio to temat chodził za mną od kilku tygodni.
Nie wierzysz w sens takiego diggowania ?
« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2020, 21:57:18 wysłana przez MWK »

*

Offline Preki

  • **
  • 431
Odp: Liczba gier na "pegazusy" w Polsce
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 07, 2020, 00:50:29 »
https://fcgamer.files.wordpress.com/2015/05/complete-famicom-game-list.pdf

Przypadkiem trafiłem na coś takiego, ta lista może się przydać. Oprócz oficjalnych wydań uwzględnione są różne piraty w tym najbardziej zgorzkniałe hacki pod słońcem typu Grand Dad.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2020, 00:52:47 wysłana przez Preki »

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Liczba gier na "pegazusy" w Polsce
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 07, 2020, 13:59:50 »
Ciekawy dokument, pobrałem... Dzięki :) Akurat robię porządki w grach, może się przydać  ;)

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Liczba gier na "pegazusy" w Polsce
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 07, 2020, 17:15:51 »
I tym optymistycznym akcentem proponuję zakończyć dyskusję w tym temacie.