FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
*

Offline Mcin

  • ***
  • 813
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #60 dnia: Marca 20, 2021, 20:55:40 »
SKM do Radzymina były wprowadzone, o ile pamiętam, eksperymentalnie, i cześć jeździła "jak Bozia przykazała" przez wschodni i zachodni, a część przez Wrota Piekieł aka Dworzec Zachodni peron 8...No i nawet jak połączenie jako tako utrzymają, to czy aby nie przytą rozkładów na wakacje?Przy tym pamiętaj, że dla mnie punktem odniesienia jest nie Wyszków, a Małkinia tudzież Łochow, gdzie ciapongów masz więcej.

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #61 dnia: Marca 20, 2021, 21:45:02 »
Punkty komunikacyjne jasne, muszą być. Wiem że rok temu przywiozłeś CRT pociągiem Preki i szacun, ale mamy tyle tvków na stanie i aut zjeżdżających się z całej Polski, że dany radę na nich samych :)


Co do generalnego rozeznania w remizach, do mnie najbardziej przemawia OSP Milanówek. Pięknie skomunikowana miejscówka, 300m od PKP, masa sklepów i knajp wokół, prosty dojazd z Warszawy - więc z całego kraju przez pajęczynę autostrad wokół. Ale i ten kij ma dwa końce, bo jest w centrum mieściny. Pojedziemy na wizję lokalną i się okaże, w tym momencie każdą opcja (no może poza tymi, gdzie trzeba 10km z PKP grzać z bitą) jest godna rozpatrzenia.


Dzięki Daf, MWK i Martin za sprawdzenie remiz, apeluje do pozostałych o zaangażowanie się i w dzwonienie, i we wpisywanie w tabele, w sobotę chcemy z Rocketem i Martinem (toż to kawał trasy, dzięki chłopie!) zrobić wizję lokalną jak największej ilości remiz :)

*

Offline Mcin

  • ***
  • 813
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #62 dnia: Marca 21, 2021, 15:14:43 »
Zawady właśnie odpadły, terminu nie mają.

Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #63 dnia: Marca 22, 2021, 17:43:00 »
Aktualizacja:
osp skuly - w środę oddaje klucze dalej, więc najpóźniej wypad z rana
osp swiecice - strasznie problematyczny z terminami. Jeszcze wieczorem zmęczę typa.

(szczegóły w google docsach)

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #64 dnia: Marca 22, 2021, 18:34:04 »
Dzięki panowie!

*

Offline Martin

  • **
  • 120
  • Oldschool come back!
    • Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #65 dnia: Marca 23, 2021, 02:23:49 »
Lecimy w tą sobotę po tych remizach i wybieramy najlepszą! :)
Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #66 dnia: Marca 23, 2021, 08:28:45 »
Świetne wieści, powodzenia chłopy, wybierzcie dla nas coś godnego. Dziękuję.

Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #67 dnia: Marca 23, 2021, 18:17:08 »
aktualizacja:
Została już tylko OSP Zakroczym. nie udostepniają sali w 2020

Jedyną niewiadomą jest OSP Malcanów, bo tam zmienia się właśnie prezes i lepiej wynajem dogadać z tym panującym w lipcu.
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2021, 21:02:17 wysłana przez 1990in1 »

*

Online OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #68 dnia: Marca 24, 2021, 08:12:31 »
@Gutek - oczywiście chodziło Ci o 2021 :)


Świetne wieści panowie.


Moje trzy grosze:
OSP Milanówek - poza samym widokiem z google maps i miejscem w środku miasta - wygląda ok. Pytanie jak to wyjdzie na wizji lokalnej.
OSP Radziejowice - wg. mnie odpada. Brak altany, brak miejsca na namioty. Poza tym lekkie zadupie i słaba komunikacja.
OSP Mroków - słaba lokalizacja patrząc po google maps. Dla mnie wypada słabo.
OSP Skuły - sala wygląda naprawdę fajnie. To chyba reguła, że im większe zadupie, tym lepsza sala i okolica wokoło sali. Jest parking, jest altana, jest miejsce na namioty. Na minus: brak żarcia w okolicy i sklepów porządnych i komunikacji.... Ale warta obejrzenia.
OSP Święcice - skoro już teraz są z nimi problemy, że nie chcą wynająć na tak długo, to raczej zły prognostyk. Jak bym odpuścił.
OSP Malcanów - chujowa jak przeciąg.
OSP Otwock-Jabłonna - zaskoczenie. Wygląda nieźle. Fajny teren wokół sali, las, bagienka za salą. Na minus jedynie brak altany, jest dojazd, są sklepy. I są łazienki. Dla mnie warta rozważenia.
OSP Cieksyn - jak już wspomniałem. Ma coś w sobie to miejsce, więc warte rozważenia.


Podsumowując - moim skromnym zdaniem z pliku excel, maps google i zdjęć w sieci -  najciekawiej wypadają:
OSP Milanówek
OSP Skuły
OSP Otwock-Jabłonna
OSP Cieksyn
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #69 dnia: Marca 24, 2021, 13:52:35 »
Cytuj
@Gutek - oczywiście chodziło Ci o 2021 [/size][/color]

tak :D


OSP Święcice zlewa mnie telefonicznie już drugi dzień. Wykreślam na czerwono w arkuszu.

*

Offline Martin

  • **
  • 120
  • Oldschool come back!
    • Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #70 dnia: Marca 25, 2021, 21:37:56 »
25.03.2020: https://www.youtube.com/watch?v=EHfu0x_N11o i messenger z Rocketem, ustalanie trasy objazdu remiz. Tak trzeba żyć! :)
Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:

*

Offline Mcin

  • ***
  • 813
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #71 dnia: Marca 26, 2021, 19:11:02 »
hej, na ostatniej prostej udało mi się dowiedzieć jeszcze o dostępności osp Klembów!
https://www.facebook.com/ospklembow z plusów:
- nie tak daleko od wawy, ok 35-40 minut pociągiem z warszawy Wileńskiej, ludzie jadący ze wschodu mogą zrobić przesiadkę w tłuszczu i jest jeszcze łatwiej.- remiza " z zewnątrz" wygląda całkiem fajnie.
- co prawda przed remizą trochę zabudowane, ale za remizą raczej spokój i lasek, także cisza i spokój.
- sala do 50 osób.
- spożywczy na pewno niedaleko jest.
- kawałek obok struga i plaża wiejska.
- cały lipiec mają wolny- cenowo... nie brzmiało to źle.

minusy-ze 3 km od stacji kolejowej i nie wiem, jak z busami (chociaż ruch tam jest i nawet na stopa można próbować.
- brak altanki
- nie wiem jak z jakimś kebsem czy innym gastro.
- brak prysznica
-prawdobodobnie ktoś we wtorek może potrzebowć remizy na 4 godziny... szczegółow nie znam, ale opiekun był skłonny do negocjacji

wpisałem do tabelki, koloru nie dałem bo to nie ja jadę, ale o ile wam jakoś trasy nie psuje sugeruje zerknąć.
« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2021, 20:31:51 wysłana przez MWK »

*

Online OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #72 dnia: Marca 26, 2021, 22:18:17 »
Do stacji Klembów google maps pokazuje 1,6km, co nie jest aż taką tragedią.
Sala wygląda w miarę.


Do sklepu dino jest 750m.


Z żarciem gorzej, coś tam niby jest ale bez szału.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline Mcin

  • ***
  • 813
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #73 dnia: Marca 26, 2021, 23:01:35 »
jak się uda klembów to opowiem, czemu mi się wydaje że tak daleko :Ddziat, martin, krokiet dajcie znać, czy jest brane pod uwagę :)

*

Offline Martin

  • **
  • 120
  • Oldschool come back!
    • Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #74 dnia: Marca 27, 2021, 22:08:22 »
800 km przeleciało w mgnieniu oka i siedząc już przed kompem w domu, meldujemy z Rocketem raport z dzisiejszej inspekcji. Planowaliśmy odwiedzić więcej miejsc i za zdobycie informacji o nich dziękujemy każdemu, kto zadzwonił i odznaczył to w arkuszu, ale trzecia wizyta tak rozwaliła nam system, że postanowiliśmy zakończyć zwiedzanie i udać się do domu. No i jeszcze przed odjazdem zrobić test miejsca zakupowego, które (kładę swoją głowę pod topór, że nikt tego nie przebije... - w środku Lidla nie pozwolą nam zrobić famicon'a :D)  zyskuje miano historycznie NAJBARDZIEJ ODDALONEGO sklepu w historii zlotów ever. Ale po kolei...

1. Cieksyn - folklor pełną gębą! Rocket już od startu doznał tego niesamowitego klimatu, gdy na "DWORCU  ;D" zobaczył... a zobaczcie sami na zdjęciach. Wielbiciele Plebanii, Złotopolskich czy Ojca Mateusza piali by z zachwytu. My też pialiśmy, bo jeśli chodzi o remizy, to jest tam naprawdę godnie.

Plusy:
- miejsce - cisza, spokój, oddalone od zgiełku miasta
- prysznic
- zadaszona altana bardzo blisko wejścia
- duża sala
- przemiła Pani, której jeśli kiedyś się tam pojawimy, kupimy w podziękowaniu jakiś 8 bitowy klon :)
- sklepy
- miejsca parkingowe
- miejsca na namioty
- cena - jeśli nowy zarząd (koniec kwietnia wybory) nie będzie miał zastrzeżeń do niej, to naprawdę konkurencyjna
- jest Pani sprzątająca, do ustalenia
- blisko dworzec PKP
- pobliskie sklepy
- jedzenie na zamówienie
- pobliskie miejsca wypoczynkowe, czysta rzeka do kąpieli
- lodówki/szafy chłodzące sztuk 3

Minusy:
- kilka pobliskich domów
- blisko kościoła, a wieś wygląda na biorącą gorący udział w programie rządowym PLEBANIA+ Łącznie z Panią prowadzącą. Nie żeby mi to przeszkadzało - ale wiemy jak z nami jest ::) Dodatkowo wzmianka o księdzu, któremu mogłaby przeszkadzać muzyka
- covid - nie wiedzą, w 100% uzależnieni od ustaleń
- śmieci - nie mają koszy - po imprezach zabierają je do domu. Ja do domu 3dniowych śmieci brać nie będę - więc trzeba by ustalić z jakąś firmą wywóz

2. Milanówek - czułem się tam, jakbym siedział dosłownie na ulicy. Kompletny brak klimatu odosobnienia. Bardzo miły Pan Strażak poinformował nas, że w razie co zawsze ktoś jest na miejscu, kto będzie czuwał i w razie co powie nam, że robimy coś źle? Fajnie? Niech każdy sam sobie odpowie... Żeby nie było - są plusy (poniżej), ale jest też dużo minusów

Plusy:
- dojazd - przystanek PKP dosłownie przed remizą
- jedzenie, dużo jedzenia, przepyszny kebab (przetestowany dziś na obiad)
- sklepy, dużo sklepów
- prysznic
- miejsce na namioty (jest, ale "ale" w minusach)
- duże pojemniki na śmieci
- jest szansa na kogoś do posprzątania
- miejsce na ognisko
- lodówki/szafy chłodzące sztuk 2 + chłodnia

Minusy:
- siedzimy dosłownie na ruchliwej ulicy, ludzie których jest tam multum (na malutkim terenie straży, zaraz za bramą) mieliby atrakcje, a my bylibyśmy jak zwierzątka w zoo na widoku
- miejsce na namioty - a 3m dalej siatka z ruchliwą ulicą, przystankiem PKP
- kontrola - już zapowiedziane, że ktoś będzie na miejscu pilnował nasze gruzowanie... dramat
- sala - w kształcie banana, przedzielona wejściem, kiblami... ogólnie najmnniejsza z całej dzisiejszej trójcy
- covid - nie wiedzą, w 100% uzależnieni od ustaleń
- cena - w najlepszej opcji taka jak opcja nr 3, w najgorszej 200 zł drożej
- parking - na ulicy, w środku miejsce na kilka aut, dziś od rana mocno obłożone
- absolutny brak altany :(
- co znajduje się obok remizy - ŻŁOBEK xD "Jasiu nie patrz jak Pan tam gilopem macha pod płotem"

3. "Creme de la creme" - nieczynny Hotel Baccara w Błędowie - Rocket - załatwiłeś mistrzowską miejscówkę. Kiedy wszedłem tam do środka, stwierdziłem, że zdjęcia nie oddadzą wielkości tego miejsca i przeleciałem się po całosci z filmem. Dużo by opisywać, jedziemy z konkretami:

Plusy:
- sklep - co robią Contrabandyci, kiedy kończą im się kiełbasy na grilla? Idą 5 kroków do Top Marketu i wracają za 3 min z kiełbasami. Proste. A jak komu Top Market śmierdzi, to niech zapierdala 400 96m do Biedronki.
- sala/sale/jeszcze więcej sali - tam by się mógł odbyć Famicon#13 i Ataricon#13 jednocześnie. Zapisuje się już do ustalania miejsca, gdzie śpimy, gdzie się bawimy itd. Mam wrażenie, że po raz pierwszy jesteśmy w stanie oddzielić granie, spanie, jedzenie, nie budzić śpiących, nie kruszyć i nie lać piwa na konsole itd
- sala bankietowa, a więc i głośna muzyka, nikt nie może się do tego przyczepić
- covid-srovid. To obiekt zamknięty, nieczynny, a my jesteśmy na zabawie u syna właścicielki :)
- prysznic - kabina
- altana z daszkiem, połączona wyjściem z zadaszonym wyjściem z budynkukiem - nawet w największe ulewy wychodzimy/wchodzimy nie moknąc
- zamknięty ogród, z miejscami na namioty, fontanną,
- parking
- duża chłodnia
- na górze budynku działa firma cateringowa (rodzina właścicielki) - jeśli się umówimy, to chętni nie muszą nawet wychodzić po ciepłe jedzenie
- dworzec autobusowy (musimy sprawdzić połączenia)
- w pobliżu stawy i miejsce do zjedzenia świeżej smażonej rybki, wędkarze - możecie zabrać ze sobą wędki
- cena - Pani chce nas policzyć tak samo jak pobliska straż pożarna - 500 zł/dobę. Nie mam pytań...
- 2 wielkie, żeliwne grille na kilkadziesiąt kiełbas/mięs grillowanych jednocześnie
- w jednej z odnóg sal wisi już białe płótno, wykorzystywane do dekoracji miejsca pary młodej. Jest idealne pod projektor
- obiekt nieczynny, więc nie powinno być problemu, żebym przyjechał do Warszawy na tydzień przed zlotem i pomógł ekipie wszystko poustawiać. A na zlot przyjeżdzamy już od razu się bawić i nie myśleć nad organizacją stołów, miejsca itd

Minusy:
- folie na szyby - trzeba się będzie w nie zaopatrzyć, bo w niektórych miejscach zauważyłem za krótkie firanki, a my lubimy ciemno
- przejście do marketu od strony altany zapewni nam błyskawiczne zakupy, ale można pomyśleć nad tym, żeby je częściowo zasłonić

Obejrzyjcie to sobie wszystko na zdjęciach i filmie:
http://martinpn.pl/download/rewizja_famicon_13/hotel_film.mp4
http://martinpn.pl/download/rewizja_famicon_13/fotki.zip
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2021, 11:55:27 wysłana przez Martin »
Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji: